4 märki, mis näitavad, et inimene on läbipõlemise äärel

Kindlasti on töötegemise võime väga hea ja kasulik omadus, aga vahel teeb inimene endale liiga, kui oma tublidust endale ja teistele tõestada püüab. Kusagil on igaühe võimete piir, millest üle minna ei tohiks. Meeletu töörügamine viib töörõõmu ja pühendumuse kadumiseni, aga ka tõsiste tervisehädadeni ja lootusetuse tundeni, eriti kui puudub tunnustus ja ollakse ka alamakstud. Läbi põlevad ka kõrgelttasustatud ja headel ametikohtadel olevad inimesed. Mehed kipuvad rohkem üle töötama ja on eriti ohustatud, kui ka koduses elus on probleeme. Nad põgenevadki sageli oma probleemide eest töötegemisse.
Mis annab märku sellest, et viimane piir on käes?

1. Inimese välimus muutub, lihased on pinges, kael lühike, õlad kõrgel, nahk on tuhm ja särata, isegi hallika tooniga, juuksed on samuti tuhmid, lööbed tekivad kergesti, silmad on paistes või väsinud, neis puudub sära. Kaal tõuseb kergesti, sest ei suudeta kontrollida isusid ja see võib ka langeda, sest isu lihtsalt ei ole. Kui inimese välimuses midagi drastiliselt muutub, siis on ta läbi põlemas või on haige, aga ka haigused on sageli just läbipõlemise tagajärg.
2. Unepuudus vaevab, sest läbipõlemise äärel olev inimene ei suuda uinuda või magab halvasti. Sellises seisus olles hakkavad vaevama sundmõtted ja isegi paranoiad, millest on väga raske vabaneda. Vaevama hakkab totaalne väsimus. Isegi kui suudetakse uinuda, on see uni heitlik, ei suudeta välja puhata ja immuunsüsteem annab alla, kui see kestab pikemat aega. Sellest annavad märku ka kõrge kolesterool, vererõhuhäired ja südameprobleemid.

3. Läbipõlemise äärel olev inimene ärritub väga kergesti ja iga tühise asja peale. Tülid ja konfliktid on kerged tekkima. Võib olla ka teine äärmus, et inimene on täiesti tuim, ei taha üldse suhelda ega midagi teha. Elurõõm ja energia puudub, inimest vaevab mingi lootusetuse tunne. Ka liigne rahulolematus ja pahurus võivad sellele viidata, kui inimene muidu loomult selline ei ole.
4. Sellises läbipõlemise seisus olev inimene on tähelepanematum, sisemised tajud ei tööta enam hästi ja seetõttu juhtub rohkem ka õnnetusi. Siis juhtub rohkem nii tööõnnetusi, olmetraumasid kui ka liiklusavariisid. Tekivad kergesti sõltuvusprobleemid, sest meelemürkidega püütakse oma olukorda leevendada. Neist sõltuvustest ei vabane enne, kui olukord on paranenud.
Kuidas vältida läbipõlemist?

Vähendama peaks kindlasti töötundide arvu, puhkuse ja töö tasakaal on väga oluline. Eesmärgid tuleks täita sammhaaval, selge plaan on vajalik. Ei tohiks takerduda pisiasjadesse, kõik tööd tuleks tähtsuse järjekorda panna ja nii on eesmärgid ka jõukohasemad. Väga oluline on õppida ütlema “EI”, selgelt ja resoluutselt.

Osa koormust saab kindlasti delegeerida teistele, kõike ei pea ise ära tegema. Päevaplaan on vajalik suure koormuse korral ja see tuleb teha nii, et saab vajadusel plaane ka muuta. Korraga ei tohiks liiga palju ette võtta, oma võimeid ei tasuks üle hinnata.

Lõunapausi ajal peaks töökohalt väljas käima, leidma võimalusi pisutki lõdvestumiseks ja tööpinge mahavõtmiseks. Mõtted tuleb millegi muu peale suunata töövälisel ajal. Kunagi ei tohiks jätta puhkust välja võtmata. Välja puhkab siis, kui puhkust on korraga vähemalt kaks nädalalt ja see tuleks veeta teistsuguses miljöös, tööst tuleks täielikult välja lülituda.
On hea, kui on võimalik puhata kaks korda aastas, erinevatel aastaaegadel. Ei tohiks unustada, et päikeselisel ajal on inimesel rohkem energiat, külmal ajal on keha puhkerežiimil.

Väga tähtis on leida aega pere, sõprade, lähedaste ja kõigi enda jaoks oluliste inimeste jaoks. Ravimid, antidepressandid, alkohol, suitsetamine, meelemürgid on vaid ajutised leevendajad ja tegelikult hoopis võimendavad probleemi, sest maskeerivad stressi sümptomeid. Füüsiline koormus aitab vaimset stressi leevendada ja rahulik puhkamine ning vaikne meelelahutus aitavad füüsiliselt väsinud kehal puhata.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Aastahoroskoop (armastus ja suhted) ja numeroloogia - 39 lehekülge


Kas sobime kokku?


Ühe inimese numeroloogiline analüüs sünnikuupäeva ja nime järgi + sobivus oma kaaslasega


Kausid (4 tk) (13 cm)


Käevõru


Kaelakee ja kõrvarõngad


Kaelakee: kuldobsidiaan


LED küünlad (3 tk)


Padjakate 45 x 45 cm (4 tk)


Seinapilt lõuendil: Päikeseloojang Suurupis


Seinakell


Kokkupandav helikopter - Sikorsky UH-60 Black HawkNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused