Laps vajab armastust ja tuge kasvamisel, mitte pidevat abistamist

Laps vajab armastust, toitmist, tuge, mitte pidevat abistamist ja õpetamist. Pidev appitõttamine tekitab vaid õpitud abitust. Lapse loomulik areng saab nii vaid pärsitud. Lapse loomulikule arengule pidevalt vahele segades võivad vanemad tema tegelikud eeldused ja võimalused hoopis kaotsi lasta. Iga laps kannab endas tundmatut võimaluste kogumit, pole võimalik ära arvata, kes temast tegelikult saab. Iga laps on ainulaadne. Vanem saab vaid armastada, hellitada, toetada, olla teadlik ning pakkuda võimalusi. Kuidas aidata siis last? Kui on julgust, siis võib lasta tal areneda omasoodu. Vanemate suurim hirm on, et kui last ei aita, siis ta ei saa hakkama, kuskil võib varitseda oht ja ta võib “kraavi keerata”. “Kraavi keeramine” ei tähenda veel hukkumist, sealt saab ta välja tõmmata ja ta on kogemuse võrra targem. Ohud saab kõrvaldada ka märkamatult, lapse arengut segamata. Nii saab laps rahulikult omaenda teed käia.
Elu kulgeb tsükliliselt, kõige olulisem tsükkel on seitsmeaastane. Igal seitsmendal aastal saab inimene oma arengus vaimselt kõrgemale tõusta, igal üheksandal aastal võib ta tagasi kukkuda. Esimesel seitsmel aastal toimunu jääb last painama terveks eluks, siis laotakse vundament. Sageli juhitakse just siis laps kõrvale tema tegelikest võimalustest. Esimesel seitsmel eluaastal on laps rikkumata ja puhas leht, siis õpib ta küsimusi esitama ja vastuseid otsima. On oluline jätta laps siis rikkumatuks, lasta tal loomulikult areneda ja õppida. Lapsele ei ole vaja rääkida sellest, mille kohta ta küsimusi ei esita. Aga igale tema küsimusele on vaja vastata ausalt ja arusaadavalt. Mingeid valmis filosoofiaid, uske, dogmasid, tarkusi pole vaja peale suruda. Kui laps ilmutab huvi Jumala vastu või ükskõik millise muu keerulise või isegi tabuteema kohta, siis on õige aeg ka sellest rääkida. Kui laps kõigega nõustub, siis ei toimu evolutsiooni, laps ei peagi samamoodi arvama. Arukal lapsel tekkib iga vastuse peale uus küsimus.
Kogu inimkonna areng on lõputu minevikuga mittenõustmine. Mida arukam laps, seda vähem ta nõustub, seda rohkem küsib ja vaidleb. Aga vanemad ja õpetajad kipuvad hindama vaid seda last, kes kõigega nõustub, isepäiseid taunitakse, sest nendega on raske toime tulla. Kui laps on jäänud rikkumatuks seitsmenda eluaastani, siis on võimatu teda loomulikest võimalustest kõrvale juhtida. Lapse esimesed seitse eluaastat on kõige haavatavamad. Kuna ema on kõige lähem inimene lapsele, siis ongi väga oluline, et lapse kõrval oleks sel ajal armastav ema võimalikult palju. Laps on kui väike taim, vähegi tugevam tuul või kõvem külm võib teda kahjustada. Seepärast vajabki ta armastuse kaitset, mitte vangistamist ja sundi, et ta saaks võimalikult iseendaks jääda.
Kui esimene seitsmeaastane eluring on terviklik, siis on laps oma keskpunkti leidnud ja järgmiseks ringiks piisavalt tugev. Laps peab uurima tundmatut, kobama pimeduses, et ta ei hakkaks ebaõnnestumisi kartma. Just hirmud ja kompleksid ei lase inimestel õnne nautida. Seitsmendast neljateistkümnenda eluaastani lähevad liikvele soolised energiad. Miks on poisid arengus taga tüdrukutest? Just seetõttu, et nii on vähem riske ja rohkem mängulisust. See on eelproov tegelikuks eluks. Elu teine ring (7-14) on eelproov suhete eluks. Lapsed kohtuvad, seltsivad, õpivad üksteist tundma ilma väärastumiseta. Sugulise energiaga süütud mängud välistavad selle.
Veidrad asjad ei tule meelde, kui tüdrukud liiguvad koos poistega ja poisid koos tüdrukutega loomulikul teel. Kui esimeses faasis pole laps piisavalt tugevaks kasvanud, võib ta teises faasis kergemini halba seltskonda ja sõltuvuste küüsi sattuda, temaga võib halbu asju juhtuda. Alates neljateistkümnendast eluaastast paistab, kas eelproov on möödunud hästi ja õigesti. Siis on tõelise armumise aeg, aga see on juba kõrgem tasand, järelmäng. 14-21 ei ole noor inimene huvitatud veel laste saamisest, see on romantilise armastuse aeg. See on ka aeg, mil inimene hakkab avastama oma tõelisi andeid ja sügavamat kutsumust, sel perioodil luuakse alus oma karjäärile, loomingule, tööle. Tegelikult ka tulevasele pereelule.
Kõige rohkem aitab last vanemate tingimusteta armastus, suhtumine, julgus ja jaks lapse eest seista, tema püüdlusi toetada, elutarkust jagada. See annab lapsele lootust ja tugevust, mille mõju ei kao ka hilisemas elus. Aga selleks peab säilima lapsega side.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Sobivus töökaaslasega


Saatuse analüüs + saatus-tulevik horoskoop


Suhtehoroskoobid


Seinakell


Seinapilt lõuendil: päikeseloojang Tartumaal


Citröen 2CV6


Seinakaunistus: puu ja linnud


Tassid: Berliin (3 tk) - Villeroy & Boch


Skulptuur: merendus (3 tk)


Taro kaardid: Vice Versa (koos raamatuga)


Padjakate 50 x 50 cm (2 tk)


Käevõru: ametüstNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused