Päevalille kinkimine – looduslik ilu armastuse ja tänulikkuse sümbolina

Päevalill (Helianthus) on korvõieliste sugukonda kuuluv suure kollase õisiku ja suurte lehtedega taim. Päevalill on pärit Põhja-Ameerikast. Perekonna ladinakeelne nimi tuleneb sõnadest helios “päike” ja anthus “lill”. Magu juba nimi ütleb, pöörab päevalill ennast alati päikese poole, jälgides päikese liikumist taevas ja liikudes sellega kaasa. Sellest tulenevalt on päevalill päikese sümboliks.

Päevalill on läbi aegade olnud mitmete kultuuride ja religioonide sümboliks. Sellest tulenevalt on päevalill on saanud endale sümboolsed tähendused:

Päikesejälgiga

Manu juba mainitud jälgib päevalill päikese liikumist, mistõttu sümboliseerib lill paljudes kultuurides valguse otsimist pimeduses.
Õnne ja rõõmu tooja

Päevalill kannab endas positiivsuse ja rõõmu energiaid, tuues naeratuse iga inimese näole.

Tugevus ja vastupidavus

Päevalill on kiirekasvuline ja väga vastupidav taim. Seeläbi sümboliseerib päevalille kinkimine paljudes kultuurides inimese sisemist jõudu ja vastupidavust.

Elu ja viljakus

Kuna päevalill on vastupidav ja viljakas taim, siis väljendab see elu, viljakust ja kasvu.

Päevalill sümboliseerib päikest, optimismi, sõprust ja armastust. Päevalille kinkimine väljendab kinkija soovi tuua rõõmu ja positiivsust saaja ellu ja meenutada saajale, et isegi pimedatel hetkedel on võimalik ellu leida valgust ja rõõmu. Päevalill on suurepärane kingitus sõpradele, pereliikmetele ja partnerile, et näidata oma kiindumust ja tugevaid sidemeid.
Päevalille kinkimine on väga sobilik neile inimestele, kes on hiljuti elanud üle mingi suurema raskuse või probleemi. Päevalille kinkimine sümboliseeriks sellisel juhul taastumist või uut algust. Tore kingitus ka neile, kes on oma elus pööranud uue lehekülje ning alustanud millegi uuega. Päevalill sümboliseeriks sellisel juhul optimismi ja märgiks, et nüüd saab minna ainult paremaks.

Päevalille kinkimisega võib väljendada ka oma tänulikkust ja austust. Lille võib kinkida sellele inimesele, kes on teinud midagi erakordset ja või kelle vastu tunnet sügavat tänulikkust.

Ka tänapäeval on päevalillel eriline koht lillede maailmas. Lill on populaarne nii aedades kui ka lillekimpudes. Päevalille võib kinkida praktiliselt igaks sündmuseks (sünnipäev, pulm, armastuse avaldamine või lihtsalt sõpruse märgiks), kui välja arvata matused.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Kahe inimese numeroloogiline analüüs ja kokkusobivus


Aastahoroskoop (perekond)


Isiksuse analüüs hiina astroloogia järgi


LED küünlad (3 tk)


Söögiriistade komplekt (30 tk)


Kott - Kalidi


Padjakate 80 x 80 cm (2 tk)


Kaelakee: päikesekivi


LED küünlad (2 tk)


Pehme mänguasi: kaheksajalg (20cm)


Vaas


Seinapilt lõuendil või kapal: udu talvehommikulNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused