Mida peaksid kindlasti arvestama spordijalatsite valikul?

Kommertsartikkel

Selleks, et hoida head tervist ja füüsilist vormi, peame selle nimel ka pingutama. Tänapäevased uudsed lahendused pakuvad meil mitmekülgseid võimalusi, et muuda sportimine meeldivaks ka neile, kes seda muidu ei harrasta. Erinevad spordijalatsid ongi loodud selleks, et tunneksid ennast mugavalt nii joostes, tantsides, pallimänge mängides ning ka muul ajal. Küll aga on nii mõndagi, millega peaksid sobivad jalatseid valides arvestama.


Vali jalanõu vastavalt eesmärgile

Kuigi tundub, et kõik spordijalatsid näevad välja justkui tennised või vabaajajalatsid, siis peitub nende taga spetsiaalne tehnoloogia ja funktsionaalne disain, mis muudab jooksmise ning sportimise Sinu jaoks mugavamaks. Spordijalatsid on disainitud nii, et vältida võimalike vigastuste teket joostes või sportides. Spetsiaalsed tallaalused padjad toetavad jalga ergonoomiliselt ning selle riie on ka õhku läbilaskvam, mis on eriti oluline just sportides. Seepärast ära vali sportimiseks tenniseid, vali spordijalatsid.


Vali õige tüüp

Spordijalatsid ei piirdu vaid jooksutossudega – tüüpe on tegelikkuses mitmeid. Näiteks tennise, korvpalli ja võrkpalliga tegelejad vajavad jalanõusid, mis laseksid mugavalt liikuda edasi, tagasi ning kõrvale. Samas välitingimuste spordialade harrastajad vajavad jalanõusid, mis ei laseks libiseda – selleks on jalanõud varustatud vastavate naeltega, mida on võimalik ka vahetada või lihtsalt ära võtta. Ka tantsimine, jalgrattaga sõitmine, golf, matkamine, aerutamine ning muud spordialad vajavad vastavaid jalatseid, mis tagaksid Sinu turvalisuse ja mugavuse.


Vali õige suurus

Üks olulisemaid faktoreid spordijalatsite valimisel on õige suuruse leidmine. Kui jalanõud on Sulle liiga suured või väiksed, ei ole need ainult ebamugavad, vaid võivad ka aidata kaasa vigastuste tekkele. Seepärast mõõda esmalt oma jalgade sisetaldade mõõdud ning seejärel võrdle neid suuruste tabeliga. Pea meeles, et jalanõu peaks istuma jalas mugavalt, suurima varba ja kanna tagumise osa vahele peaks mahtuma Sinu pöial ning ära jää lootma sellele, et pärast pikemat aega kandmist need muutuvad jalas mugavamaks. Kindlasti ära unusta nende proovimisel ka paar sammu käia ja joosta – vaid nii saad reaalse tunde kätte.


Veel proovimiseks nippe

Jalatsite proovimisel kasuta samu sokke, mida kasutad sportimisel. Kindlasti proovi jalatseid alles õhtul – see võib tunduda esialgu veider soovitus, kuid tegelikkuses on see üks parimaid nippe, mida jalanõude proovimisel teha. Päeva lõpus, kui oleme juba pikemat aega jalgadel seisnud ja olnud, on meie jalad veidi paisunud ja suuremad kõndimisest või jooksmisest. Seepärast on see ideaalne aeg jalanõude proovimiseks, kuna siis saad täpse ülevaate, kas jalanõu sobib Sulle või mitte. Kui Sa pole täiesti kindel jalanõu funktsioonides või kas antud jalats vastab Sinu ootustele, võta julgelt ühendust klienditeenindusega, kes oskab Sind kindlasti nõustada.


Tea, mille eest maksad

Suurema numbriga hinnasilt tähendab sageli seda, et need jalanõud omavad paremat tehnoloogiat ja mugavamat disaini aga see ei tähenda seda, et Sul läheb vaja kõige kallimaid jalanõusi, mida poeletist leiad, et nautida sporti täisväärtuslikult. Samas ei ole kõige soodsamad jalanõud mõeldud jooksmiseks või spordiks, mistõttu sobivad need eelkõige igapäevaseks kandmiseks. Arvesta, et sageli annab hinnale juurde ka tuntud brändi nimi – kuigi saad sel puhul olla kvaliteedis kindel, ei tähenda see seda, et vähem tuntud tootjad toodaksid vähem kvaliteetsemaid tooteid. Seepärast veendu toote omadustes ning vajadusel tutvu teiste ostjate poolt antud hinnangute ja arvamustega enne toote ostu.


Osta e-poest

Kui soovid raha säästa, siis on soovituslik valida jalanõusid just veebipoodidest. E-poed pakuvad sageli kõige soodsamaid hindu ning seal toimuvad pidevalt erinevad sooduskampaaniaid, mis võimaldavad säästa suurelt. Üks nipp on valida jalanõud välja poes kohapeal ning seejärel võrrelda hindu veebipoodidega – nii on Sul võimalus hoida kokku suurelt. Lisaks on e-poes ostlemine palju mugavam ning kaup on võimalik kätte saada vaid paari päevaga. Isegi kui kahtled toote ostus, siis pakuvad e-poed võimalust tooteid mõne nädala jooksul tagastada, juhul kui selgub, et valitud jalanõud Sulle siiski ei sobi. Kui Sul näiteks on parasjagu riidekapist puudu mugavad spordi- või vabaajajalatsid, tasub tutvuda valikuga just Kaup24 veebipoes.NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused