Tähemärkide müstiline ja salapärane pool (Lõvi ja Neitsi)

Antiikajalugu on täis müüte ja lugusid, mis on seotud tähtkujudega. Kreeklaste ja roomlaste jaoks olid tähtkuju seotud jumalate ja kangelaste lugudega, mis ilmestasid nende maailmavaadet. Tähtkujud on endiselt inimeste jaoks põnev ja mõistatuslik teema. Nende müstiline olemus hoiab elus huvi ja soovi avastada rohkem universumi saladusi.
LÕVI

Lõvi tähtkuju keskpunktiks on Reguluse täht. Müüdi järgi oli koopas elaval Nemease Lõvil läbistamatu nahk. Heraklese üheks kangelasteoks oli ta tappa. Ta peletas Lõvi koopasse, aga tavalised relvad olid kasutud. Ta maadles Lõviga, kuni kägistas ta surnuks, sest taipas, et mõõgast ja odast pole kasu. Herakles nülgis lõvi naha koos küüntega ja kasutas seda kaistva keebina lahingutes.
Lõvi võim ja tugevus tulenevad tema vaprusest. Ta saab oma hirmudega hakkama vaid ise ja üksi. Lõvi isiklik jõud lähtub tema julgest tegutsemisest, ilma välist toetust ja heakskiitu kasutamata.

Tuntud Lõvid: maailmakuulus kirjanik J.K.Rowling (31. juuli), Jacqueline Kennedy-Onassis (28. juuli), Benito Mussolini (29. juuli), Arnold Schwarzenegger (30. juuli), Barack Obama (4. august), Alfred Hitchcock (13. august), Napoleon I (15. august), Madonna (16. august), Coco Chanel (19. august), Bill Clinton (19. august) jt.
NEITSI

Neitsi tähtkuju asub taeva selles piirkonnas, kus on üle 500 udukogu. Kõige sagedasem on müüt Demeterist (Ceres), kes on Kreeka viljakusejumalanna. Pluto (allmaajumal) röövis tema tütre Persephone. Demeter lahkus oma templist, et minna tütart otsima ja seetõttu vili hävis. Jumalatel hakkas temast kahju ja nad otsustasid teda aidata. Persephonel oli keelatud allmaailmas midagi süüa, aga ta sõi granaatõunaseemneid. Seetõttu pidi ta igal aastal pooleks aastaks oma abikaasa Pluto juurde allmaailma tagasi minema, muul ajal võis ta elada maa peal. Kui ta viibis allmaailmas, siis muutus maa viljatuks ja tühjaks (aastaaegade vaheldumine). Teine müüt räägib amatsoonide kuningannast Hyppolitest. Ta palvetas Kuu templis ja kandis Veenuse antud vööd. Ta kavatses vöö anda Heraklesele vabatahtlikult, aga Herakles tungisse templisse ja püüdis vööd vägisi võtta. Selle võitluse käigus tappis ta naise, kes teda armastas ja oli valmis talle kinkima oma kõige suurema aarde.
Neitsi on ülikriitiline ja rahutu. Vöö, mille pärast Herakles mõttetult võitles, sümboliseerib mehe ja naise ühinemist, ühise lapse loomist. Just selles osas tunneb Neitsi end väga ebakindlalt. Kõik, mida ta hing ihaldab, on käeulatuses olemas, aga ta ei usalda oma võimalusi.

Tuntud Neitsid: Prantsuse kuningas Louis XIV (5.september), Johann Wolfgang von Goethe (28. august), Michael Jackson (29. august), Elizabeth I (7. september), Agatha Christie (15. september), David Copperfield (16. september), Greta Garbo (18. september), Aleksander Suur (20. september), Andrea Boccelli (22. september) jt.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Kahe kuu horoskoop (päevade lõikes)


Millest räägib Sinu nimi?


Numeroloogia kalender


Taldrikud (6 tk) (25 cm)


Kaelakee: punane ahhaat


Taro kaardid: Forest of Enchantment (koos raamatuga)


LED küünlad (3 tk)


Seinapilt lõuendil või kapal: Tartu


Kaelakee: akvamariin


Barbie nukk (HCB89)


Kausid (11 cm) (4 tk)


VaasNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused