Pisar peseb hinge ja silmad

Pisarad kaitsevad silmi, see on nende tähtsaim ülesanne. Ärkvel olles pilgutab inimene silmi 15-16 korda igas minutis, sel viisil niisutab silmade eesmist pinda. See hoiab silmad puhtana. Pisaranäärmed eritavad ärkvel olles pidevalt silmavett, aastas umbes 3 liitrit. Öösel seda ei eritu, keha toimib ökonoomselt ega tooda lihtsalt niisama midagi. Ka lapsel on esimesed 4 kuud silmad kuivad. Pisarateta nutt asendab imikul teatud mõttes puuduvat kõnet. Kui lapsel tõelised pisarad hakkavad erituma, siis on enamasti põhjuseks valu, näljatunne või solvumine. Lapse iga nutu peale ei peaks vanemad närvi minema, sest nii nutt kui naer on väikesele lapsele vajalik ja kasulik, nii elab ta välja häid ja halbu emotsioone, tema psüühika areneb. Nutt mõjub samamoodi vabastavalt kui naer, vererõhk langeb ja aju saab rohkem hapnikku, see leevendab pingeid. Pisarad voolavad isegi täiskasvanutel sageli siis, kui enam ei osata oma tundeid sõnadesse panna. Pisar võib tekkida silmanurka nii kurbusest kui rõõmust ja selle võib ka taktikalistel kaalutlustel välja pigistada. Kes siis ikka suudab vastu panna niisketele silmadele.
Pisarate tuntuim tekitaja on siiski sibul. Silmadele teevad kõik pisarad head, need pesevad silmad puhtaks. Mõnikord purskuvad pisarad ilma erilise põhjuseta, nutmise põhjused võivad olla ka täiesti vastuolulised tunded. Uuringute järgi nutavad kõige vähem hiinlased, kuna nende veendumuste kohaselt ei tee nutmine midagi paremaks. Naised nutavad kirglikumalt ja kauem, ligi kolm korda meestest rohkem. Mehed hakkavad rohkem nutma vanemas eas, kui iseloom muutub pehmemaks. Uuringute järgi on kõige suuremad pisarate puistajad Tšiili, Ameerika Ühendriikide ja Türgi naised, meestest aga Ameerika Ühendriikide, Austria ja Itaalia mehed. Uuringute järgi on ka tõestatud, et kes rohkem nutab on tervem. Võib-olla on just siin põhjus, miks naised elavad kauem kui mehed. Kui juba lapsepõlves väljendavad tüdrukud oma tundeid sõnade, kehakeele ja pisaratega, siis poisid pigem tegutsemisega, seetõttu nutavad ka vähem. On ju ootuspärane, et täiskasvanud mees ei nuta ja seda sisendatakse sageli ka väikestele poistele. Mees peidab oma pettumuse ja valu vihapurskesse või tegutsemisse, võib-olla vaid rõõmupisaraid julgeb näidata.
Uuringud on tõestanud, et kurbuse- ja rõõmupisarad on erineva keemilise koostisega ja tunnetest põhjustatud pisarad erinevad keemiliselt koostiselt nn. “sibulapisaratest”. Liigutuspisarad sisaldavad ajuripatsi poolt toodetud stressihormoone, see on üks organismi viise väljutada kehast stressi tõttu tekkinud kemikaale.

Pisaraid võib kasutada ehtsalt ja neid võib ka teeselda. Spontaanne nutt on tahtmatu reaktsioon, sageli täiesti ootamatu. Teeseldud nutt, nn. “krokodillipisarad” pigistatakse välja kindla arvestusega, sooviga manipuleerida ja teatud eesmärki saavutada. See oskus on eriti hästi käes lastel, kes on taibanud, et tasub nutta nii kaua, kuni nende tahe läbi läheb. On ka palju naisi, kes niimoodi oma mehi mõjutavad. Pisaratega saab kujundada isegi üldsuse arvamust. Ekraanil või laval olles on meesnäitlejad naistest osavamad teeseldud pisarate näitamises, mõni neist on saanud Oscarigi selle eest.
Pisaratel on oma säilituskoht, mis igal inimesel on pisut erinev. Mõnel tulevad pisarad väga kergelt, tema kohta öeldakse, et tal on “silmad märja koha peal”. Teisel on pisarad vaid harvad külalised, mistõttu peetakse neid inimesi kalgiks. Põhjamaade inimesed on vaoshoitumad ja nutavad vähem, pigem varjavad oma pisaraid ja suruvad tunded sissepoole. Liigsel tundlikkusel on oma head mõjud, aga ka pahupool. On palju inimesi, kes oma tundeid varjata püüavad. Avaliku elu tegelased, asutuste juhid, tuntud ja edukad inimesed ei saagi oma tundlikkust avalikult näidata. Kõik pisarad ei pruugi olla tunnete üleelamisest tingitud, on inimesi, kes tundeid eitavad. Tunnete eitajad ei luba endale tugevaid tundeid, nad ei luba endal ka nutta. Kui pisar tuleb silma, siis väidavad nad, et prügi läks silma. Tunnete eitajad neelavad pisarad alla, ei näita iialgi võõrastele oma pisaraid. Üksinutja lahistab nutta vaid üksi olles, siis võib ta lausa üle kere vappuda, avalikkuse ees aga naeratab. Juudi vanasõna ütleb, et pisarad on kui seep, mis peseb hinge puhtaks. Pisarad teevad tõepoolest olemise kergemaks ja pesevad puhtaks silmad.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Karma analüüs


Kahe inimese numeroloogiline analüüs ja kokkusobivus


Inimese isiksuse ja elutee skeemi põhjalik numeroloogiline analüüs (põhjalikum variant)


Seinakaunistus


Tassid ja taldrikud (6 tk)


Vaas


Küünlaalused (2 tk)


Kaelakee: puit


Tass: jänes


Seinapilt lõuendil: tuulik Hiiumaal


Skulptuur


Õun: roosa kvartsNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused