10 nippi, kuidas luua head esmamuljet

1. ESIMENE MULJE

Esmakohtumisel loovad hea mulje siiras ja loomulik olek ning enesekindel hoiak, mis ei ole ei üleolevalt ebaviisakas ega ka liiga pingsalt meeldida püüdev. Esmakohtumisel tekkib esimene mulje peamiselt välimuse põhjal, mistõttu sellele tuleb kindlasti tähelepanu pöörata. On oluline, et välimus oleks kooskõlas kohtumise eesmärgiga, see võib olla rangem või vabam, aga puhtus on igal juhul oluline. Hooldatud, aga pigem tagasihoidlik välimus jätab tõsiseltvõetavama mulje. Esimesel kohtumisel luuakse inimesest peamine mulje, mida hiljem võib olla raske muuta.




2. RIIETUS, VÄLIMUS

Puhtad ja lihtsad rõivad, korralikud jalatsid, pole vaja liigset butafooriat esimesel kohtumisel. Oluline on, et juuksed oleksid puhtad, soeng korras, meestel habe aetud või korralikult hooldatud, naistel meik tagasihoidlik. Räpakas või liiga silmatorkav välimus annab vale signaali vastaspoolelele. Ettevaatlik tasub olla ka pealetükkivate parfüümide osas, olulisem on puhtus.

3. KEHAKEEL

Enesekindlust näitavad sirge selg, sõbralik naeratus ja silmavaatamine. Kehakeel on esmakohtumisel väga oluline, mistõttu peaks jälgima, et see ei annaks valesid signaale. Mõistlik on anda endale ja teisele osapoolele pisut aega adekvaatse pildi loomiseks. Pole vaja kedagi teist mängida või endast paremat muljet püüda jätta, võlts käitumine on alati äratuntav ja tekitab ebamugavust.




4. ŽESTID

Avatud žestid ja siirus loovad usalduse, käte peitmine või nende suletud hoiak viitab sellele, et midagi on varjata. Kui tervitatakse kätt andes, siis soe ning parajalt tugev terve labakäega antud käepigistus on meeldivaim. Ka žestide osas on tagasihoidlikkus parem, kui liigne žestikuleerimine.

5. KINDEL RUUM

Esmakohtumisel on oluline luua endale kindel ruum. Liiga pealetükkiv kontakt esmakohtumisel võib mõjuda ülbusena ja liigne reserveeritus näitab külmust, argust või ükskõiksust. Hoolivus on küll sümpaatne, kuid seegi ei peaks olema pealetükkiv. Pole vaja otsida liigset lähedust, olla liiga familiaarne või lausa tõrjuv. Mõningane reserveeritus on pealetükkivusest siiski parem.




6. RÄÄKIMINE

Esimesel kohtumisel ei ole hea liiga palju endast rääkida, pigem näidata siirast huvi vestluspartneri vastu ja suunata teda endast rääkima. Pole vaja kritiseerida, klatšida, hoobelda, ülbitseda, üldse liiga sõnakas olla. Liiga jutukas ja pealetükkiv inimene muudab vastaspoole ettevaatlikuks. Rääkima peaks arusaadavalt, rahulikult ja mõõdukama hääletooniga. Rääkida on mõistlik neutraalsetel teemadel, jätta väga isiklikud teemad esialgu puutumata. Töövestlusel peaks rääkima konkreetselt ja vaid asjasse puutuvatel teemadel. Mitte mingil juhul ei tohiks eelmist töökohta ja vanu töökaaslasi maha teha.




7. KEELEKASUTUS

Pole vaja liigselt targutada, püüda endast targemat muljet jätta, kasutades keerulisi termineid ja võõrsõnu. Ka upsakas, ülbe, lohakas ja labane keelekasutus või ropendamine on kindel viis põrumiseks.

8. POSITIIVNE HOIAK

Positiivne, sõbralik ja viisakas on vaja olla ka siis, kui ei soovitagi edaspidi suhelda. Kunagi ei tea, kus elu inimesi uuesti võib kokku viia. Karma seaduste järgi on hea suhtumine tagatud, kui enda suhtumine on hea ja ootused positiivsed. Liiga ülepaisutatud või negatiivsed ootused ja eelarvamused tekitavad kohe suhtlemise alguses “hõõrdumist”. Siiras naeratus enamasti pareerib vastaspoole tõrjuva hoiaku ja eelarvamised.




9. KEHTESTAMINE

Mõõdukas ja rahulik enesekehtestamine on esimesel kohtumisel vajalik, aga seda on vaja teha viisakalt, püüdes jääda esialgu pigem neutraalseks ja hoida parajat distantsi. Töökollektiivis on selline viisakalt neutraalne käitumine üldse parim viis säilitada professionaalsed omavahelised suhted. Ka isiklike suhete puhul on nii lihtsam edasi minna hilisemal suhtlemisel, kui üksteist rohkem ja paremini tundma õpitakse.

10. NB! Kui miski läheb kohe alguses valesti, võib enne lahkumist viidata oma halvale enesetundele või leida mingi arusaadav “põrumise” põhjus, mis annab võimaluse hiljem esmamuljet ümber hinnata ja parandada.



NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Saatuse analüüs + saatus-tulevik horoskoop


Töö ja raha aastahoroskoop


Partnerlushoroskoop


Skulptuur: kassid


Kausid (3 tk) - Villeroy & Boch


Seinapilt lõuendil või kapal: Pakri juga


Kaelakee: lasuriit


Taldrikud (22 cm) (4 tk)


Seinapilt lõuendil või kapal: sügis Toomemäel


Päikeseprillid meestele: Julbo Trip (Cat. 3)


Kott - Kalidi


Pehme mänguasi: kameeleon

Seotud postitused