Käekirja seos iseloomuga

Kui anda pliiats kätte väikesele lapsele, hakkab ta sirgeldama. Väikeste laste kritseldustel on kolm põhitüüpi. Rõõmsameelne ja healoomuline laps sirgeldab avarate ja ümarate joontega, rohked kaared on tema sirgeldustele iseloomulikud. Toimekas, elav ja rahutu laps sirgeldab lõngakera sarnaseid kujundeid. Pahur, jonnakas ja agressiivsusele kalduv laps sirgeldab nurgelisi ja otsekui murtud jooni.
Käekiri võib elu jooksul muutuda, nagu inimese isiksuski muutub. Tähtede lihtsustamine näitab kirjutaja pealiskaudsust, temas on vähe sisu ja ta kipub minema kergema vastupanu teed. Käekirja keerukus ja igasugused ülearused detailid näitavad ka keerulist iseloomu, ülearused ilustused aga edevust. Igasugused liigsed lisandid viitavad käekirja puhul pigem riuklikkusele. Tegemist on küll isiksusega, aga ilmtingimata mitte heas mõttes. Lihtne kaunis käekiri näitab siirust, avatust ja heatahtlikku iseloomu. Otstarbekalt keerukas käekiri viitab arenenud isiksusele, kujutlusvõimele ja loovusele. Lohakas käekiri viitab hooletule ja muretule inimesele, inimene on ka tegelikus elus pigem hoolimatu. Kui käekiri on loetamatu, ei näita inimene oma tegelikku olemust. Inimesel on selliseid omadusi, mida teised ei mõista, ta ei soovigi olla läbinähtav kõigi jaoks. Isikupärase käekirja omanik on kindlasti huvitav ja isikupärane ka inimesena.
Täiesti reeglipärast käekirja pole olemas. Korrapäratu käekiri näitab tunneterohkust, spontaansust, elujõudu, sõltumatust, tunge, rabedust, rahutust, enesevalitsuse puudust. Sellise käekirja puhul tõmbab inimest rohkem oht ja risk, õnnetuste võimalus või mässumeelsusele kalduvus on suurem. Korrapärasus näitab harmooniat, terviklikku isiksust, tasakaalukust, sihiteadlikkust, eesmärkide poole liikumist. Sellise käekirja omanik suudab piirides püsida ja ennast kontrollida. Ta võib olla ka pedant või teiste jäljendaja, kuna algatusvõimet ilmselt napib. Korrapära ja korrapäratuse tähendus oleneb ka sellest, kas käekiri on isikupärane ja arenenud või lapselikult arenematu.
Sidumisviis on väga oluline. Girlandide puhul seotakse tähed omavahel ülemiste kaarte abil, arkaadide puhul on sidumine vastupidine, on veel nurklik ja niitjas sidumisviis. Girlandid näitavad vastutulelikkust, avameelsust, heasüdamlikkust, järeleandlikkust, pehmust. Isikupäratu käekirja puhul näitab see ka lihtsameelsust ja sinisilmsust. Arkaadide kasutaja ehitab seinu enda ja teiste vahele, ta vajab distantsi. Vanade aadliperekondade esindajate käekirjades on palju arkaade, mis viitab minakesksusele. Ka kurjategijate käekirjades on neid rohkem märgata. Nurklik kiri on iseloomukindlatel, otsutusvõimelistel ja pedantsetel inimestel, kes vahendeid valimata püüdlevad oma eesmärkde poole ja on suhtlemises teravad ning konfliktsed. Nurk näitab alati mõistuspärast suhtlemist. Niitja käekirja omanikud on sujuvad suhtlejad, aga läbinähtamatud ega avalda oma tegelikke mõtteid (diplomaadid). Puhtal kujul esineb üht sidumisviisi harva, aga üks on alati domineerivam teistest. Kõrge tähtede sidumisaste näitab loogilist mõtlemist ja sihikindlust, väike seotusaste ideerohkust, algatusvõimet, aga ka vähest keskendumisvõimet. Ka siin oleneb, kui arenenud ja isikupärane on käekiri. Kui käekiri on tugevalt vasakule kaldu, peaks see tegema ettevaatlikuks. Sageli viitab see ebaausatele ja kuritegelikele kalduvustele või on tegemist väga kinnise inimesega. Väga längus käekiri on näitab haiglast tundlikkust, püstkirja kirjutavad reserveeritud mõistuseinimesed ja ka isekate ning uhkete inimeste käekiri on püstine. Mida enam on käekiri paremale kaldu, seda rohkem mõjutavad inimest tunded, seda rohkem on temas kirge. Kui kallak suureneb sõna lõppudes, on inimese enesevalitsus nõrk, kui väheneb sõna lõppudes, siis suudab ta end talitseda.
Kirja suurus peegeldab enesehinnangut, ka suurejoonelisus on käekirjas avalduv. Väike kiri on asjalikel, tagasihoidlikel, objektiivsetel inimestel, kel on hea tähelepanuvõime, ka teadlased kirjutavad nii. Üliväike kiri viitab alaväärsuskompleksidele ja endaga “puntras” olemisele, liiga suur kiri suurushullustusele ja enda ülehindamisele. Käekirja võib jagada kolmeks osaks, on ülemised silmused, keskosa ja alumised silmused. Mida domineerivam on keskosa, seda kindlam on inimene, seda rohkem on tal jalad maas. Ta on täis eneseusku ja optimismi, aga võib olla ka suur materialist. Käekirja silmatorkavalt kõrged ülasilmused on idealistidel, arenenud vaimsusega inimestel ja intellektuaalidel. Alumiste silmuste domineerimine näitab tundeid ja füüsilisi kirgesid. Rõhutatud võivad olla ka mõlemad osad, ka intellektuaal võib olla kirglik ja tunded ei välista ideaale. Kui tähed muutuvad sõnalõppudes väiksemaks, on inimene kohanemisvõimeline ja ettevaatlik, kui suuremaks, siis kohanemisvõimet napib. Suurte tähtede rõhutamine ja toonitamine näitab alati inimese enesehinnangut. Reajoon on horisontaalne tasakaalukal inimesel, ülespoole läheb kirjarida optimistlikul inimesel, allapoole laskuv näitab madalseisu või rõhutud meeleolu, depressiivsust. Kaare moodustab kirjutades tahtejõuetu inimese kiri. Ta teeb töö ära, aga algatusvõime tal puudub. Kui kaar moodustub allpool, on inimesel küll ettevõtlikkust, aga püsivust napib.
Käekirja vajutustugevus näitab energiat. Tugeva seesmise jõuga inimesed vajutavad tugevamalt, neil on ka rohkem tahtejõudu. Liiga tugev vajutus viitab agressiivsusele ja brutaalsusele, nõrk vajutus nõrgale iseloomule ja energiapuudusele, võib viidata ka haigustele. Sõna- ja reavahed näitavad, kui kaugel tahab inimene hoida teisi endast. Nii liiga laiad kui väga kitsad vahed peaksid tegema tähelepanelikuks.

Kui paberileht kirjutatakse ühest servast teiseni täis, nii et vaba ruumi ei jää ja kiri on seejuures kokkusurutud, näitab see liigset kokkuhoidlikkust või isegi ihnsust. Teksti paigutus näitab inimese esteetilist olemust.
Lahke ja südamlik inimene kirjutab hoogsalt ja sundimatult, ülekaalukalt tähti sidudes ega kasuta üleliigseid ilustusi ning konkse. Tema käekiri on hästi loetav. Tähtedevahelised kaugused on suhteliselt suured, käekiri on pigem laiapoolne, nii ülemised kui alumised silmused on selgelt eristatavad. Mida kitsamaks käekiri muutub, seda vähem on inimese käitumine tema tegeliku olemusega kooskõlas. See viitab rangele enesekontrollile või ebakindlusele. Kitsas nurklik kiri on ka egoistidel. Rahulik ja külmavereline inimene kirjutab aeglaselt, seda näitavad täpselt paika pandud täpid, käekiri on suhteliselt kitsas ja palju on ülearuseid detaile. Iseloomu täpsemaks määratlemiseks peaks iga kirjutatud tähte eraldi ja käekirja tervikuna analüüsima.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Kuu horoskoop ja numeroloogia analüüs


Nimemuutuse mõju eluteele + Kas Sinu nimi sobib eluteega kokku?


Reisihoroskoop üheks kuuks


Tassid: hobused (4 tk)


Nukk Wiebke


Taskupeegel: Family (Gustav Klimt)


Sõjavägi


Kaelakee: tiigrisilm


Tassid (2 tk)


Klaasskulptuur: roosid


Kõrvarõngad: skorpion


Nugade komplekt (11 tk) - VictorinoxNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused