8 võimalust viina kasutamiseks

Viinal on oma koht rahvameditsiinis. Vanarahval on selline ütlus, et kui ei ole surmatõbi, siis saab ikka viinast abi. Sellel ütlusel on muidugi oma ohupool, aga teatud tõeiva selles siiski on. Viina abil saab tõepoolest alandada palavikku, teha kompresse, külmetumise korral keha soojendada, viinal on ka desinfitseeriv toime, seda saab kasutada nii seespidiselt kui välispidiselt. Viina baasil saab kodustes tingimustes valmistada ravimtaimedest tervistavaid tinktuure, see säilitab pikemaajaliselt taimede raviomadused, mõne ravimtaime puhul need isegi suurenevad koosmõjus.
Lisaks on veel vähemalt 8 võimalust, kuidas viina praktilises elus kasutada:

Mürgiste puhastusvahendite asemel võib viinasse kastetud lapiga hõõruda hallitusega kaetud kohti. Seejärel tuleks puhastatud pind puhta veega üle loputada. Keraamilisi või krohviga kaetud pindu võib spreipudelist piserdada, lasta veidi seista ja siis hõõruda hallitus maha. Plaatide vahede puhastamiseks saab vana hambaharja kasutada. Katlakivi ja veeplekke saab vannitoas samal meetodil eemaldada.

Ebameeldivalt lehkavatele jalgadele soovitatakse teha viinavanne. Katsetada võib seda lühiajaliselt ja viina tuleb kindlasti lahjendada. Nahale ei pruugi see hästi mõjuda, pärast peaks kindlasti jalgu kreemitama. Soovitatakse ka väike lusikatäis viina lisada šampoonipudelisse ja hoolikalt enne tarvitamist loksutada. See aitab peanahka puhastada ja eemaldab juustelt jääkained. Viinaga saab ka probleemseid vistrikke tupsutada, sellega peab siiski ettevaatlik olema.
Viin aitab eemaldada mitmeid tüüpilisi plekke riietelt (näiteks tint, huulepulk, muruplekid, rasvaplekid jt.). Puhas lapp kasta viina sisse ja hõõruda plekki, seejärel korralikult loputada. Tugevale kangale võib viina peale valada ja lasta seista enne puhastamist.

NB! Alati tuleks enne kasutamist kontrollida, kas kangas ikka kannatab alkoholi. Õrna kanga võib alkohol rikkuda.

Viinaga hõõrudes saab puhtaks nii ehted kui klaasipinnad, seejuures ka prilliklaasid. Selleks tuleb tilgutada klaasile pisut viina ja hõõruda puhta pehme lapiga. Võib ka lappi viinas niisutada ja siis hõõruda. Ehete puhul ei tohiks tilgutada otse kivide peale, viin võib kivid ära rikkuda. Viin sobib vaid teemantide ja smaragdide puhastamiseks. Viina võib kasutada ka aknaklaaside puhastamiseks, selleks võib ise valmistada viina baasil koduse sprei.
Seda on võimalik teha vaid sel juhul, kui tõrjevahend puutub otseselt kokku päikesevalgusega. Umbrohutõrjevahendi valmistamiseks segatakse kokku 30 grammi viina, paar tilka nõudepesuvahendit ja kaks klaasi vett, loksutatakse segi ja pannakse spreipudelisse. Segu pihustatakse otse umbrohule või taimekahjurile (nt lehetäid), parim hetk selliseks tõrjeks on päikesepaisteline pärastlõuna. Putukatõrjeks segatakse 4 klaasi vett, 4 teelusikatäit nõudepesuvahendit ja sama palju viina, pannakse pihustiga pudelisse ja loksutatakse enne tarvitamist. Nõudepesuvahendi ja vee segust on abi ka ilma viinata.

Kapis kaua seisnud või second-handist ostetud rõivaid saab viina abil värskendada. Pihustada poole meetri kauguselt rõivale ja panna seejärel riidepuule ning õue tuulduma. Üleriided võib enne pisut ka pehme harjaga üle harjata. Õrnade kangaste puhul peaks kontrollima väikese riidetüki peal, kas kangas ikka kannatab, õrnade kangaste puhul alkohol ei sobi. Tumedat villast riiet saab värskendada ka läbi lahjasse viinalahusesse kastetud lapi triikides. Selliseks protseduuriks sobib ka lahja äädikalahus. Alati on mõistlik enne väikese kangatüki peal katsetada.
Vaasivette lisatakse paar tilka viina ja teelusikatäis suhkrut, nii säilivad lõikelilled kauem, kuna alkohol takistab bakterite levikut ja paljunemist, suhkur toidab aga taimi vaasis. Segu peaks vahetama iga päev, et efekt oleks märgatav.

Pärast raseerimist asetada žilett viinaga täidetud tassi ja hoida seal. Viin desinfitseerib žiletitera ja väldib selle roostetamist või nüriks muutumist kuivalt seismisel.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Kahe inimese numeroloogiline analüüs ja armastuse soodsad ajad


Horoskoop naisele


Elusündmuste ennustamine nime transiittähtede järgi


Kaelakee: ema ja tütar, roos


Kaelakee: obsidiaan


Puidust rongirada (32 osa)


Skulptuur: perekond


Palgiveoauto MACK Granite


Seinakaunistus: karu


Tass (10 cm) - Maxwell & Williams


Seinapilt lõuendil või kapal: puu rannas


Pealamp: Black Diamond Spot 350NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused