Elektritõukeratas – leia enda uus transpordivahend

Kommertsartikkel

Kes ei ole veel märganud tänavatele tekkinud elektritõukerattaid, on vist küll liikunud täiesti kinnisilmi. Elektriline kergliikur on võitnud pea kõikide südamed, kes neid korra proovinud on. Ja ei tasu sugugi arvata, et elektritõukeratas on vaid varateismeliste pärusmaa! Kohe kindlasti mitte, need kergliikurid on kasuks ka teistele!

Millal on elektritõukeratas see parim valik?

Elektritõukeratas on tänu tehnoloogia kiirele arengule muutunud mugavamaks, võimsamaks ja taskukohasemaks. Just seetõttu on see trikipargi piiridest välja jõudnud. Elektritõukerattad ei ole ka vaid Eesti tänavatel esinev nähtus, vaid need on levinud üle kogu maailma. Lisaks koolilastele on enda jaoks elektritõukeratta avastanud kontoritöötajad, turistid ning üldiselt kõik, kellel on soov saada punktist A punkti B võimalikult mugavalt.

Eeliseid on ju sellel lahendusel piisavalt. Näiteks pole vaja muretseda kütusehindade tõusu pärast, nagu autoomanikud. Ka ei häiri inimesi täis pressitud või ebasobivatel aegadel liikuv ühistransport. Võrreldes rattaga, on elektritõukeratas oluliselt kompaktsem, ehk seda on palju lihtsam nii endaga kaasa võtta kui hoiustada.

Üks, kaks, kolm – kuidas leida õige mudel

Mõtle esmalt läbi, milliste võimalustega on sinu eelarve. Pole ju mõtet kulutada aega ideaalse mudeli leidmisele, et siis avastada, kuidas selle hind ületab võimalused tuhande euro võrra. Pole ka midagi halba, kui eelistad katsetamiseks odavamat mudelit. Väga häid hindu pakuvad erinevad sellised e-poed nagu Hansapost ja Kaup24. Sobivuse veendudes võid siis juba julgemalt kallimasse mudelisse investeerida.

Teine samm – milleks läheb tõukekat vaja? On märkimisväärne vahe, kas otsid tõukeratast põhiliseks liikumisvahendiks ja pikemateks otsadeks või siis täiendusena ühistranspordi ning auto kasutamisele ning lühemateks vahemaadeks; kas akut tuleb laadida iga kümne või iga viiekümne kilomeetri järel. Võimsama akuga elektritõukerattad pakuvad ühe laadimisega märkimisväärselt pikema distantsi läbimise võimalust.

Kolmandaks analüüsi oma kasutusharjumusi. See tähendab ka seda, kui palju on vaja elektritõuksi käe otsas tassida – näiteks kortermaja kolmandale korrusele – ning kokku-lahti pakkida – kas tõstmiseks auto pagasiruumi või bussi sisenemiseks. Selliselt saad aimduse, mis kaalus ja kui kergesti kokkupandava mudeli peaks ja võiks valida.

Detailid teevad asja selgeks

Elektritõukerattaid saab jagada mitmete näitajate alusel. Näiteks distantsi pikkuse järgi: mis on paremad lühemate distantside läbimiseks ja mis on loodud pikemaid vahemaid silmas pidades. Või siis hoopis teeoludele vastavalt – mis sobib paremini tasasele asfaldile, mis tuleb toime künkliku teega.

Õhkrehvidega elektritõukerattad sobivad künklikumatele või lihtsalt halvemas seisukorras teedele, sest pakuvad paremat vedrustust. Samas vajavad õhkrehvid rohkem tähelepanu – ei tohi sõita üle teravate asjade ning aegajalt peab rehvirõhku kontrollima – mistõttu ei ole need laste jaoks parimad variandid.

Teiseks variandiks on siledatele teedele hästi sobivad täisrehvid. Lisaks on need torkekindlad ning minimaalse hooldusvajadusega ehk paremaks variandiks noorematele kasutajatele. Lapsele tõukekat ostes võid julgelt valida madalama võimsusega mudeli. Selliselt õnnestub ennetada olukorda, kus kiirus läheb liiga suureks, laps kaotab tõukeratta üle kontrolli ja tulemuseks on õnnetus.

Ning näitaja, mis tihtipeale esimesena tähelepanu tõmbab – mootori võimsus. See annab hea ülevaate, millist kiirendust ning võimalikku tippkiirust on oodata ja kui hästi tuleb elektritõukeratas toime keerulisemal maastikul. Kallima hinnaklassi maastiku elektritõukeratas lubab mugavat sõitu kruusateedel ning tõusudki pole probleemiks!

Loodetavasti on nüüd natuke selgem, millist mudelit poest otsima suunduda. Ja muide, paljude jaoks kõrge hinna tõttu on elektritõukeratas heaks kingiideeks, mida kamba peale kinkida, kui tead et kingisaajal on just selline südamesoov.NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused