Kas kindlustus hüvitab tiiki kukkunud robotmuruniiduki?

Kommertsartikkel

Robotniidukid muutvad aasta aastasse aina populaarsemaks ja on muutunud nii koduaedades kui ka avalikes parkides üsna tavapäraseks vaatepildiks. Seda enam tuleb ette niidukite varastamisi, õnnetusi kui ka lihtsalt tehnilisi rikkeid.

Kodukindlustus hüvitab tavapäraselt koduse vara, mis asub lukustatud ruumis või aiaga piiratud õuealas. Robotmuruniidukid aga töötavad õues ning niidavad vastavalt sisseprogrammeeritud ala, lisaks niidetakse nendega tihti ka ilma piirdeaiata ala. Suve saabudes tekib aga küsimus, kuidas ikkagi kaitsta oma robotmuruniidukit, mille eest on tavapäraselt välja käidud lausa tuhandeid eurosid?

Gjensidige kindlustuse esindaja Denis Nikolajevk sõnas , et niiduk peab olema eelkõige hästi hooldatud. „Ka robotmuruniidukite müüjad rõhuvad pidevale hooldusele, nii niitmisperioodi ajal kui ka talvisel ajal, kui niiduk puhkab. Seda arvestatakse ka hüvitise väljamaksmisel, kui niidukiga peaks juhtuma õnnetus. Koduse vara kindlustus katab niidukiga ootamatult juhtunud õnnetuse või varguse,“ lausus Nikolajev.

Kindlustusseltsi esindaja lisas, et kui robotmuruniiduki niitmisala pole aiaga piiratud, peaks niiduki laadimisjaam olema võimaluse korral kolmandate silmade eest kaitstud. „Tihti küsitakse, kas kindlustus laieneb ka piirdeaiata alal niitvale robotniidukile. Jah laieneb küll, kuid siiski peavad olema võetud kasutusele ettevaatusabinõud: laadimisjaam peaks võimalusel olema varjatud kohas ning lisaks tasuks hankida niiduk, mis varastamisel käivitab alarmi, mille teavitus tuleb otse omaniku telefoni,” ütles ta.

Et niiduk ei sõidaks tehnilise vea tõttu tiiki ega jääks mõne maast väljaulatuva eseme külge kinni, tuleb masin soovitatavalt professionaalide poolt õigesti paigaldada, hästi hooldada ja probleemide korral niiduki müüjaga ühendust võtta. „Kui õigesti paigaldatud ja hooldatud niidukiga peaks ikkagi mõni õnnetus juhtuma, tuleb niiduki parandamiseks või uue niiduki soetamiseks appi kindlustusandja,” ütles Nikolajev.

Robotmuruniidukite müügiga tegelev Saestuudio spetsialist Allan Heiberg soovitab robotniiduki vähemalt kord aastas esindusse hooldusesse viia. „Kodus peaks robotniiduki omanik ise jälgima, et masina niitmisterad oleks teravad ning need aeg-ajalt suuremast rohusodist puhtaks tegema. Sellele peaks tähelepanu pöörama eriti peale vihmast perioodi. Kord aastas on vajalik teha hooldus esinduses, sest mehaanik hindab liikuvate osade kulumist ja vahetamisvajadust, aga kõige tähtsam osa on diagnostikal, mis viiakse läbi arvuti abil. Robotniiduk ühendatakse arvutiga ning testitakse nii teramootorit, rattamootoreid, vaadatakse aku seisukorda, kalibreeritakse andurid ja värskendatakse tarkvara, mis tähendab, et rikkekohad saab varakult leitud ning niitmishooaeg saab mööduda muretult.“

Aivo Smitt, kes on Husqvarna robotniidukite järelhoolduse spetsialist, lisas, et üsna tihti saavad niidukid äikese või niiskuse tõttu kahjustada. „Nagu ka teiste elektriseadmete puhul, tuleks äikesega niiduki laadimisjaama juhtmed lahti ühendada. Lisaks ei tohiks niidukit survepesuriga pesta ning kui peale vihmasadu on niitmisalal püsivad loigud, mis on sügavamad kui niitmiskõrgus, tuleks niiduk maapinna kuivamiseni suunata laadimispunkti.

Kokkuvõttes

1

Hoolda oma niidukit – jälgi, et niitmisterad oleks teravad ning puhasta neid aeg-ajalt suuremast sodist (eriti peale vihmast perioodi).

2

Kui robotmuruniiduki niitmisala pole aiaga piiratud, hoia niiduki laadimisjaam võimaluse korral kolmandate silmade eest kaitstud. Kui piirdeaeda pole tasub hankida robotniiduk, millel on olemas alarm.

3

Lase masin professionaalide poolt õigesti paigaldada, et niiduk ei jääks kuhugi kinni ega sõidaks näiteks tiiki.

4

Vii niiduk vähemalt kord aastas esindusse hooldusesse, et mehaanik hindaks osade kulumist ja vahetamise vajadust.

5

Äikese korral ühenda niiduki laadimisjaama juhtmed lahti.

6

Ära pese oma robotniidukit survepesuriga ning kasuta niidukit pigem kuivema kui sajuse ilmaga.

7

Sõlmi kodukindlustus, et kaitsta oma kodu ja kodust vara, mille alla kuulub sinu robotmuruniiduk.

Kaitse robotniidukit kodukindlustusega

Robotniiduk aitab suve teha stressivabamaks, aga nagu iga teine tehnika, vajab ka niiduk heaperemehelikku hoolt. Robotniiduki hoolduse alla kuulub nii selle füüsiline puhastamine suuremast murust ja muust sodist niiduki tööperioodi jooksul kui ka põhjalikum iga-aastane hooldus, mida saab lasta teha spetsialistil. Kodukindlustus ei kaitse mitte ainult sinu kodu vaid sellega saab kindlustada ka kodus olevat vara, nagu näiteks mööblit, tehnikat, nutiseadmeid, riideid, spordivarustust, robotmuruniidukit jpm. Gjensidige koduse vara kindlustus aitab vähendada peavalu kui aga niidukiga peaks juhtuma õnnetus või on see langenud varguse ohvriks.NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused