Kuidas kaitsta end inimeste eest, kes meie energiat võtavad ja aega raiskavad

On palju inimesi, kes teiste inimeste energiat võtavad ja aega kulutavad. Nende hulgas on nii energiast pakatavaid kui ka täiesti energiavaeseid inimesi. Mõni neist on väsitavalt jutukas, mõni teine norib igal võimalusel tüli ja naudib seda, kui keegi endast välja läheb. Mõni vajab tähelepanu ja hädaldab kogu aeg, nurub kaastunnet. Mõni räägib ainult oma haigustest, mõni kirub teisi ja kogu maailma.

Laias laastus on teiste energiat ja aega kulutavad inimesed, kas liiga energilised või pole neis üldse energiat. Sellised vaiksed energiakulutajad ju otseselt halba ei teegi, aga imevad lähedalolijad energiast tühjaks. Kui kellegi lähedal olles tekib halb enesetunne, lausa selline tunne, et tahaks põgeneda, siis peaks see tegema igaühe ettevaatlikuks. Kui keegi teiste aega sihilikult raiskab ja kulutab, siis võtab ta kindlasti ka teiste energiat.




Esimene samm selliste inimeste eest kaitsmisel on need ära tunda ja sisetunnet peaks sellises olukorras alati usaldama. Tavaliselt tekib raskuse või rusutuse tunne rinnus, stress tõstab pead, mingi veider rahutus hakkab vaevama, võib tekkida isegi peavalu ja tugevad valud rinnus. Kui kellegi läheduses olles hakkab vaevama hingeline või füüsiline väsimus, rahutus, ärritus või ärevus, siis peaks muutuma tähelepanelikuks.

Inimesed, kes teiste energiat kulutavad või aega raiskavad, on kas liiga suure egoga ja ebaloomulikult kõrge enesehinnanguga või vastupidi, enesehinnang ja ego võib neil üldse puududa. Agressiivsed, paranoiadega, kibestunud, vihased, tigedad, ülbed, ennastimetlevad, melodramaatilised, ennasthaletsevad, vinguvad, virisevad, irisevad, klatšivad, ebakindlad, teistest sõltuvad, manipuleerivad, väljapressivad, armukadedad, karjuvas kõneviisis rääkivad, teisi sihilikult solvavad, teiste ellu sekkuvad, pealetükkivalt abivalmid inimesed võtavad energiat kõige rohkem ja raiskavad teiste aega süümepiinadeta.




Kuidas end kaitsta?

– On vaja olla teadlik, kes suhtlusringist on selline, pole vaja end vägisi sundida temaga aktiivselt suhtlema. Kõiki inimesi oma lähedale laskma ei pea, keegi ei suuda kõigile meele järgi olla. Viisakus on vajalik, aga viisakas ei pea olema mitte sel määral, et ennast pidevalt ebamugavas olukorras tuntakse. Võõra inimese puhul on lihtsam suhtlust minimaliseerida, lähedastes suhetes on see sageli problemaatiline. Alati on võimalik lahkuda, kui olukord väljakannatamatuks muutub.

– Kaitseasend sellist laadi suhtluse puhul on käte või jalgade risti asetus, mis katkestab energiavoolu. Laual või süles võib ristata randmed, püsti seistes võib panna käed rinnal risti. Istudes võib tõsta jala üle põlve või ristata laua all pahkluud. Seda saab teha täiesti märkamatult, see suleb iseenda energiaringi ja on tõhus kaitse, energiat ei tule ega lähe.




– Igaühega ei peaks hoidma pikalt silmsidet. Silmade kaudu läheb palju energiat, silmad on suured energia neelamise allikad. Mida tihedam, pikem ja tugevam on silmside, seda rohkem ollakse haaratud teise inimese jutust ja olemusest, seda tugevam on energiavahetus. Võib vaadata silmadest mööda, näiteks laubale, pöörata pilku tihedamini kõrvale millegi muu peale, katkestades nii püsiva energiavoolu.

– Kui aeg on piiratud, peaks kohe suhtluse alguses panema paika ajalimiidi. Kohe alguses tuleks öelda, kui palju aega kulutamiseks on ja lõpetada tuleks suhtlus täpselt sel ajal. Selle limiidi peaks seadma vastavalt enda energiatasemele. Igaüks peaks õppima tunnetama, kui palju võib energiat ära anda, et ennast ära ei kurna ja kui palju võib oma aega tarbetult kulutada. Siin ei tohiks mingeid järeleandmisi teha, kui teine pool seda limiiti suurendada üritab.




– On vaja õppida igas olukorras jääma neutraalseks ja mitte reageerima provotseerimisele, olgu tegemist agressiooni või haletsuse esilekutsumisega. Ka liiga suur eufooria peaks tegema ettevaatlikuks. Vältima peaks energiakulutajate ja ajaraiskajate puhul nii positiivseid kui negatiivseid reageeringuid, mõlemal juhul antakse energiat välja. Provokatsiooni puhul peaks vältima aktiivselt sellega kaasaminemist. Kui ei reageeri ja endast välja ei lähe, jätab provotseerija varem või hiljem rahule, sest energiavahetust neutraalsel suhtlusel ei toimu.

– On hea, kui sellise energiavõtja ja ajaraiskajaga ei olda üksi. Kui on rohkem osapooli, saab kaasata ka teisi inimesi, tähelepanu ei ole ainult ühel inimesel.




– Selliste inimeste puhul on mõistlikum rohkem kuulata ja vähem ise rääkida. Aktiivsest kuulamisest on võimalik end ka välja lülitada. Mida rohkem rääkida, seda rohkem energiat välja läheb, seda rohkem aega teisele kulub. Esitama peaks küsimusi, mis nõuavad konkreetset vastust, siis räägib ta rohkem endast (miks? millal? kuidas?). Kui ta püüab isiklikku elu puudutavaid seiku uurida, siis võib pareerida selle küsimusega, et miks see teda huvitab ja jätta vastamata. Iga inimesega ei pea oma isiklikku elu puudutavat infot jagama.

– Püsida tuleks selliste inimestega rääkides kergemate teemade lainel, masendavad ja kurnavad teemad võtavad rohkem energiat ja venivad pikemaks. Vajadusel võiks muuta teemat, kergemale teemale üle minna, nii on kergem suhtlust lõpetada.




– Raskemal juhul võib visualiseerida vahele kaitsemüüri. Kui ei soovita vaenulikkust esile kutsuda, võib visualiseerida müüri äärde või selle peale lilled kasvama. Kui diafragma all tekib õõnes tunne, siis võib diafragma ümber visualiseerida pehme kaitsekihi, et tõrjuda eemale negatiivset energiat. Seda võib teha ka suhtlusvälisel ajal, et end reaalsel suhtlemisel tugevamalt tunda. Kui diafragma kohal tekib otsekui õõnes tunne, siis on kaitse kadunud.

– Talismanidel on alati kaitsevõime, kui sellesse tõeliselt usutakse. Sobivad vääriskivid, poolvääriskivid, väärismetallid (kõrvarõngad, kaelaketid, ehted). Sobivad ka enda korjatud kivikesed, mida saab vaikselt taskus mudida. Pole tähtis, mis kellegi jaoks talisman on, see on jõu ja kaitse allikas, kui inimese enda usk on tugev.




– Abiks on sügav ja rahulik hingamine, käsi peaks olema vastu kõhtu, et hingamist tunneks. Ka rütmiline hingamine juhib tähelepanu kõrvale, rahustab maha, viib ajju uut hapnikku.

– Kõige ohutum on selliseid inimesi vältida, aga alati pole see võimalik ja see pole tegelikult ka parim viis nendega toimetulemiseks. Tegelikult on hoopis tõhusam õppida selliste inimestega reaalselt toime tulema. Omamoodi teeb energiavõtjate ja ajaraiskajatega suhtlemine ju tugevamaks ja õpetab ennast kehtestama. Alati võib lõpetada suhtlemise, kui see liiga kurnavaks või tüütuks muutub. Sel juhul tuleb seda teha konkreetselt ja kiiresti.

Kuldreegel energiavõtjate ja ajakulutajatega suhtlemiseks on: NII PALJU KUI HÄDAPÄRAST VAJALIK JA NII VÄHE KUI ANTUD OLUKORRAS VÕIMALIK.





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Kas sobime kokku?


Karma analüüs


Saatus-tulevik horoskoop


Kaelakee: jäära tähtkuju


Nukk Charlene


Kaelakee: amburi tähtkuju


Taro kaardid: The Herbal Astrology Oracle (koos raamatuga)


Ripats


Kaelakee: peridoot


Kaelakee: lõvi tähtkuju


Kausid (4 tk) (18 cm)


Kaelakee: sõnn



NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused