5 olulist sammu unenägude analüüsimisel

Unenägude analüüsimisel tuleb usaldada iseennast. Mitte ükski unenäoseletaja ega võõras asjatundja ei saa paremini kellegi unes nähtut lahti mõtestada. Igal kujundil võib olla mitu tähendust, iga inimene peab valima just selle, mis tema enda isikliku taustaga kõige paremini kokku sobib.

Unenäod on olulised, sest sorteerivad ja mängivad läbi päeva jooksul läbi elatud sündmused ja suhtlemiskogemused. Ühtlasi aitavad vabaneda päeva jooksul kogunenud ärritusest, pingest, frustratsioonist, kurbusest ja pööravad tähelepanu probleemidele ning hirmudele, mida inimene tavaolekus tunnistada ei taha. Unenägude sõnumid tulevad sügavalt alateadvusest, mistõttu on need nõuanded, meeldetuletused, soovitused ja hoiatused väga olulised. Ühtlasi aitavad need teha õigeid otsuseid. Unenäod pakuvad ka meelelahutust, sest unenäos võib inimene olla kes tahes. Kui inimene üldse und ei näe, siis kompenseerib ta seda unistamisega, muutub närviliseks, keskendumisvõimetuks, hajameelseks, vaimselt ja füüsiliselt haigeks. Mida jälgida unenägude analüüsimisel?
1. Seoste leidmine

Seoseid on unenägudes tohutu hulk. Iga unenägu võib ette kujutada mosaiigi või puzzlena. Oluline on leida see tükk, mis seob unenäos toimuvat tegeliku eluga. Otsida tuleb kõikvõimalikke tähendusi, seoseid, mälestusi. Iga unenäos oleva olulise kujutisega võib nii teha. Võib leida väga kummalisi seoseid, mis ometigi on olemas. Varem või hiljem leitakse ka see seos, mis “häirekella” lööb ja kõige olulisem on (puänt). Seoste otsimine võib olla väga lõbus ja varem või hiljem leitakse ka puuduv puzzletükk, mis unenäo terviklikuks muudab.

2. Sõnumid alateadvusele

Unenägusid tekitavad sõnumid alateadvusele ja alateadvuselt. Muljed, mälestused, kogemused tulevad sügavalt seestpoolt. Just seetõttu ei saa teine inimene unenägu täiesti usaldusväärselt lahti mõtestada, et need mälestused, kogemused ja muljed on nii sügavalt isiklikud. Igaühes on oma varjatud ala, mida keegi teine ei tea.
3. Sümbolid ja kujundid

Ühe inimese unenäos võib samade sümbolite tähendus olla hoopis teistsugune kui teise inimese unenäos. Kuna inimesed kogevad paljusid asju siiski samamoodi, on teatavad kujundid ja sümbolid sarnase tähendusega. Vesi on märg, jää külm, kivid on kõvad jne. Need sümbolid kujutavad teatud koodi unenäo lahtimõtestamiseks. Mõnel kujundil võib olla tähendusi palju, näiteks punane on tuli ja kuumus, tähistab verd, kirge ja kirglikku armastust, aga ka kirglikku viha. Punane on alati ka stoppmärk. Just seetõttu on unenägude sõnastikud abivahendina siiski kasulikud. Nad aitavad sümboleid kodeerida ja leiavad alternatiive, aitavad mälu värskendada. Üksik unenäosümbol ei aita unenägu lahti mõtestada, on vaja leida seosed. Sümbolite puhul tuleb alati arvestada nende mitmetähenduslikkust.
4. Võti unenäo mõistmiseks

Kõige olulisemad on emotsioonid ja tunded. Alati võiks esitada endale küsimuse: “Miks selline unenägu?” Kuldreegliks on unenägude analüüsimisel ja lahtimõtestamisel iseenda ja oma tunnete usaldamine. Nii on võimalik lahti harutada ka alateadvuse kõige pimedamad, sügavamad ja keerulisemad “nurgad”. Kohe virgumisel tuleks unenägu võimalikult täpselt üles kirjutada, isegi kui öösel unenäo peale üles ärgatakse, sest hiljem võib olla see ununenud ja olulised detailid ei meenu enam nii eredalt.
5. Peamised unenäotüübid

Kõige levinumad on faktilised unenäod, mis salvestavad, lihvivad ja taasesitavad päeval toimunut, seejuures isegi helisid ja lõhnu. Teine liik on ettekuulutusunenäod, mis on alati hoiatava iseloomuga. Sageli arvatakse, et tegemist on vaid kokkusattumusega, aga nii see päriselt ei ole. Siia kuuluvad ka unenäod surmast ja surnud inimestest, kes tulevad sageli nõuandja rollis. Probleeme lahendavad unenäod annavad vastuseid, kuidas lahendada või toimida antud olukorras. Kordusunenäod võivad korduda nädalate, kuude ja isegi aastate kaupa, kuni sõnum inimesele kohale jõuab. Kui see juhtub, lõpeb ka kordusunenägu. Õudus- ja hirmuunenägusid põhjustavad stress, rasked olukorrad, päevased hirmud ja erutused. Ka need võivad korduma hakata. Kirkad värvilised unenäod on väga haruldased, aga väga kasulikud. Neist saab abi lahendamist vajavate probleemidega toimetulemiseks. Need on õigupoolest unenägude unenäod.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Aastahoroskoop - 75 lehekülge


Armastuse karma horoskoop


Sünniratta kood


LED küünlad (3 tk)


Seinapilt lõuendil või kapal: vee tilkumine


Kaelakee


Seinakaunistus: lootos


LED küünlad (3 tk)


Kaelakee: sodaliit


Kõrvarõngad: rebased


Päikesepüüdja (3 tk)


Söögiriistade komplekt (24 tk)NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused