Kolm põhitõde õnnelikumaks eluks

1. ELA ISE JA LASE TEISTEL ELADA

Pole vaja teiste ellu liiga aktiivselt sekkuda näilise püüdega seda paremaks muuta. Isegi vanemad peaks laskma oma täiskasvanud lastel ise oma elu elada. Keegi ei saa kellegi teise eest õigeid otsuseid langetada. Saab vaid nõu anda, kui inimene ise küsib ja on valmis seda vastu võtma. Fanatism ja kõikvõimalikud äärmused on alati tasakaalust väljaviivad. Mida puhtamalt ja ausamalt inimene ise elab, seda selgemad on tema tajud ja seda vähem ta eksib valikute tegemisel. Enne, kui inimene hakkab teisi tajuma, peab ta iseennast tundma õppima. Enne, kui hakata teisi arvustama, kritiseerima või “aitama”, on vaja endasse vaadata. Kui teistes märgatakse halbu omadusi, peavad need ka endas olemas olema, sarnane energia tõmbab sarnast ligi. Viha, pessimism, kibestumine, kadedus, ahnus jt negatiivsed tunded on seotud energiakanalitega. Kui energia kehas ei liigu õigesti või on blokeeritud, siis muutub enesetunne halvaks, tekkivad elundite töös häired ja füüsiline keha jääb pikapeale haigeks. Energia seiskumine või kuhjumine tekitab kehas pingekoldeid. Iseenda tasakaalus hoidmisega peab pidevalt tegelema, et oleks võimalik maailma avatud silmade ja südamega ning adekvaatselt tajuda.
2. MÕÕDUKUS JA KOMPENSATSIOON

Mis on kehasse sisse tulnud, seda tuleb osata ka välja viia. See kehtib nii toidu kui ka emotsioonide kohta. Hea toonus on peamine kriteerium. Ühtki reeglit ega nõuannet ei tohiks näpuga järgida, ükskõik kui arukas see esmapilgul ei tundu. Tuleks usaldada oma sisetunnet, aga seda saab usaldada vaid ise tasakaalus olles. Mõõdukas eneseregulatsioon aitab tasakaalus püsida paremini kui moevooludega kaasajooksmine, absoluutselt iga näiliselt tervisliku trendi järgimine või iga „arvamusliidri” kuulamine. Igale inimesele sobivat tervise ja nooruslikkuse säilitamise võtet pole olemas, aga inimene suudab hea tahtmise juures end ise enam-vähem tasakaalus ja suhteliselt tervena hoida. Tasakaalus olles tehakse õigemaid valikuid, mis enamasti tagab õnnelikuma elu. Miski liiga äärmuslik pole ei kehale ega hingele hea. Ükskõik kui palju inimene ka ei pingutaks, elu on ja jääb ajaliselt piiratuks, sellega peab kohanema. Sellest hoolimata võib elu olla igas eas elamisväärne, kui ei püüta iga hinna eest võimatut saavutada. Noorus on õppimise ja arenemise aeg, keskiga aktiivse töötamise aeg ja vanaduses “nopitakse” kahe esimese eluperioodi “vilju”.
3. HEA SUHTUMINE TEISTESSE

See annab tegelikult kõige suurema kaitse inimesele. Kui keegi solvab, pole mõtet samaga vastata. Igaüks püüab anda endast parimat igal ajahetkel vastavalt oma arengutasemele ja mõnikord polegi inimene võimeline teistmoodi end väljendama. Lähtuda võiks põhimõttest, et “ära tee teisele seda, mida sa ei taha, et sulle tehtaks”. Kui Piibel räägib “teise põse ettekeeramisest”, siis räägib ta sisuliselt samast asjast. Andestamine on eelkõige iseendale hea. Suurt osa informatsioonist tajub inimene silmadega, mistõttu unustatakse muud tajud, aga silmaga nähtavast või sõnadega väljendatud informatsioonist veel suurem osa on „pinna all”. Silmale nähtamatut saab ainult tajuda. Inimesed, kelle tajumisvõime on hea, ei lase end välisest muljest ja ilusatest sõnadest petta ning teevad just seetõttu paremaid valikuid. “Kuri” mõte tuleb alati endale tagasi, samuti halb sõna ja tegu. Kui inimeses endas pole kurjust, siis ei tõmba ta ka välist kurjust endale ligi. Kuna miski ei püsi tasakaalus iseenesest, siis on vaja oma sisemise tasakaaluga igapäevaselt tegelda. Need hetked iseendaga võivad olla hetked looduses, jooksurajal, mere ääres, mediteerides, lähedase sõbraga maailma asju arutades, meeldiva hobiga tegeledes, head raamatut lugedes või lihtsalt väikesed mõtisklemise hetked päikeseloojangul või varahommikul. Tähtis on, et iga päev enda jaoks kasvõi natukene aega leitaks, et välise maailma mõjudest põhjustatud pinged ei saaks kuhjuda.
Lisaks : Psühhopaadid, virisejad, tigetsejad, halisejad, solvajad, ülbikud, ahnitsejad jt. “toituvad” teiste inimeste energiast. Teiste haletsemine annab väga palju energiat välja. Kui ühendada partneriga sõrmeotsad ja sulgeda silmad, siis tekkivad mingid tajupildid:

– Kui tekkivad sarnased tajupildid, siis surub üks end teisele peale.
– Kui tajupilte üldse ei tekki, siis on tegemist alateadliku kaitsega.
– Normaalsel juhul on inimeste tajupildid erinevad.
Kui seljale tekkivad valusad ja kõvad kohad, ollakse pingeid täis. Valud seljas, kange kael ja selg näitavad alati ülearuseid pingeid. Pinged kogunevad valest mõtlemisest, enesepiinamisest, liigsest muretsemisest, teiste haletsemisest, valest toitumisest, vihastamisest, vähesest unest, vähesest liikumisest, ületöötamisest, igasugustest liialdustest, liiga suurest suhtlusest, rahamuredest jms. Kui tekkib selline “energiablokk”, häirub esmalt kilpnäärme töö. NB! “Energia võtmine” toimub selja kaudu, sellest annab märku torkimistunne abaluude aluses piirkonnas. Kui lähedase inimese selga tajuda käte abil, siis käte torkimistunne näitab energia üleküllust, kui kätel hakkab külm, siis on kehal energiapuudus, kui need vahelduvad, vajab energia ühtlustamist. Selja massaaž (või lihtsalt selja “mudimine”) on väga hea võte pingeid maha võtta ja energiat tasakaalustada. Aitavad hästi ka ujumine, kuum saun, voolava vee all olemine, aktiivne liikumine, higistama ajav tegevus, loodusega vahetus kontaktis olemine, igasugune meelepärane tegevus. Võib proovida ka silmad kinni olles mõttejõu abil “musta energia ära põletada”, mis nõuab aga suuremat keskendumisvõimet. Oluline on iga päev leida iseenda jaoks kasvõi väikene ajahetk.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Suhte analüüs ja võimalused (kvaliteet)


Horoskoop mehele


Aastahoroskoop (karmad)


Skulptuur: jõehobu


Päikesepüüdja: kiil


Öökulli kujuke: aafrika verekivi


Kaelakee: elevant


Seenekujulised kristallid: dalmaatsia jaspis (7 tk)


Taldrikud (27 cm) (4 tk)


Kaelakee: akvamariin


Skulptuur: lapseootus


Tassid (4 tk)NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused