7 energeetilist inimtüüpi

Igal inimesel on isikliku energia kulutamise ja ammendumise muster, mille mõistmisel on võimalik energiat paremini säästa ja kasutada. Energia kulutamine ja selle ammendumine oleneb harjumustest ja elustiilist. Väsimus võib olla vaimne, emotsionaalne, füüsiline või keskkondlik, ignoreerida ei tohiks ühtki neist.




1. Tasakaalukas inimtüüp

Teadlik ja tasakaalukas inimtüüp, kes kasutab oma energiat mõistlikult. Tal on piisavalt enesedistsipliini ja edasipüüdlikkust, aga ta ei kurna oma keha liigselt ega laiskle ülearu. Selline inimtüüp elab ise ja laseb ka teistel elada. Ta suudab ennast igas olukorras kehtestada ega tee seda teiste arvelt. Ta ei ignoreeri oma intellektuaalseid, emotsionaalseid ja kehalisi vajadusi. Tasakaaluka inimtüübi eluviis on jätkusuutlik ka pikas perspektiivis.




2. Saavutustele ja edule orienteeritud inimtüüp

Selline inimene määratleb nii ennast kui ka teisi vaid saavutuste ja edukuse järgi. Need on enamasti hästi teenivad ja esinduslikud „pintsaklipslased”. Nad armastavad glamuuri ja luksust ning töötavad selle nimel tohutult suure koormusega. Pideva surve all hakkab keha ühel või teisel moel väsima. Ebatüüpilised sellise energiaga inimesed soovivad elada kooskõlas rohelise mõtteviisiga ja aitavad lahendada globaalseid probleeme. Vahet ei ole, nõudmised kehale ja iseendale on alati suuremad, kui keha pikas perspektiivis taluda suudab. Sellise eluviisi jätkusuutlikkuseks on vaja puhkuse ja töö tasakaalustamist.




3. Perfektsionistlik inimtüüp

Selline inimene määratleb end täiuslikkuse kaudu, näeb kõike mustvalgena. Tema arvates saab asju teha kas õigesti või valesti. Tal on nii enda kui teiste jaoks ületamatult kõrged nõudmised ja oma hinnangutes on ta väga karm. See on äärmiselt kurnav nii tema enda kui ka teiste jaoks, kellega ta kokku puutub. Ta ei aja taga mitte niivõrd saavutusi (kuigi ka see pole välistatud), kui just korrastab kõike pidevalt, ükski pisiasi ei jää kahe silma vahele.




4. Närviline ja ärev inimtüüp

Maailm ei ole tema jaoks turvaline paik, ta on kogu aeg ärevil ja hirmunud. Pidevalt tegeleb oma turvalisuse otsimisega, kontakt kehaga võib päriselt kaotsi minna. Lühiajaliselt võib ta end ka suhteliselt hästi tunda. Elav kujutlusvõime võimendab ärevust, sest ärevusel ja sõltuvusel on suur sarnasus. See on kui “nõiaring”, millest on väga raske vabaneda. Tõeliste kannatuste puhul ärevusseisund võimendub, sellisel inimtüübil on ka suitsiidseid kalduvusi. Pidev ärevusseisund on väga kurnav. Abi võib olla vaid oma ärevuse teadvustamisest, see nõuab palju vaimset energiat, sest pidev ärevus muudab ka mõtteprotsesse. Ilma professionaalse abita võib olla raske ärevusega toime tulla.




5. Altruistlik inimtüüp

Selline inimene määratleb end selle järgi, mida suudab teiste ja ühiskonna heaks teha. Altruistid on andjad, nt õpetajate, arstide, hooldajate jt sarnaste elukutsete puhul esineb altruismi rohkelt. Teiste aitamise nimel enda füüsilisi ja emotsionaalseid vajadusi eirates lõpuks väsitakse, eriti kui midagi vastu ei saa, isegi tänu mitte. Igasuguste isiklike vajaduste eitamine teiste nimel muudab enda elu ebatervislikuks ja jätkusuutmatuks. Kui ei armasta ennast, siis ei suuda ka teisi tõeliselt armastada. Lõpuks võib see teiste pidev aitamine väga koormavaks muutuda nii teiste kui ka inimese enda jaoks. Eelkõige on inimesel vaja võtta vastutus isikliku elu eest ja alles siis saab hakata teisi aitama.




6. Kontrolliv inimtüüp

Ilma kontrollita muutub selline inimene seesmiselt ebakindlaks. Ta kontrollib ennast, teisi ja ümbruskonda, et saada oma sisemine ebakindlus kontrolli alla. Pidev kontrollimine võtab väga palju energiat. Tegelikult ei suuda mitte keegi pidevalt kontrollida ümbritsevat maailma ja selles toimuvat. Kontrollija tõrjub endast eemale need, kellest võiks olla abi ja toetust, ta ei lase kedagi endale liiga lähedale, eriti emotsionaalses mõttes on ta kinnine. Mida rohkem ta kontrollida suudab, seda suuremaks muutub illusioon, et kontrollida ongi võimalik, vähemalt teatud määral, ümbritsevat maailma. Sellest kontrollivajadusest sõltuvuses olles on raske peatuda, inimene kurnab end ära ja keegi ei suuda pidevat kontrollimist taluda.




7. Ennasthävitav inimtüüp

Selline inimtüüp hävitab ennast varem või hiljem, sageli kisub kaasa ka lähedased. Sellisel inimesel lihtsalt pole jõudu jätkusuutlikult elada. Tal kas pole piisavalt energiat elu nõudmistega toimetulemiseks või on seda ülemääraselt palju, ta ei leia sellele mõistlikku rakendust. Ennasthävitav elustiil võib seisneda ülemäärases bohhuismis, sõltuvustes, alkoholismis, depressiivsuses jms inimest hävitavas tegevuses. Ülemäärase energia kuhjumise korral kiputakse harrastama surmapõlgavalt kõikvõimalikke ekstreemsusi.





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Kahe inimese numeroloogiline analüüs ja armastuse soodsad ajad


Nimemuutuse mõju eluteele + Kas Sinu nimi sobib eluteega kokku?


Ühe inimese numeroloogiline analüüs sünnikuupäeva ja nime järgi + aasta analüüs numeroloogia järgi


Tassid (6 tk)


Padjakate 45 x 45 cm (4 tk)


Käevõru: ametüst


Taro kaardid: Angel Quest Oracle (koos raamatuga)


Padjakate 50 x 50 cm (4 tk)


Kaelakee: india ahhaat


Unenäopüüdja


Söögiriistade komplekt (60 tk) - WMF


Padjakate 45 x 45 cm (2 tk)



NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused