8 tunnust, mis näitavad suurt loovust

Loovus on tüüpmõtlemisest vaba. Loomeprotsessis õpib inimene ümbritsevat maailma tundma, kohaneb sellega ja muudab seda. Hea meeleolu soodustab loomingulist produktiivsust, aga mitte alati loomingu kvaliteeti. Tõeline loometöö vajab kriitilist hindamist, looja enda lõppviimistlust, mis võib olla vägagi vaevarikas protsess eriti just hingelises plaanis. Uutel ideedel tuleb lasta laagerduda ajus, “toorest” ideest ei tekki tõelist loomingut. Ka kirkad värvilised unenäod on loova natuuri tunnuseks ja lendamine unenägudes viitab kõrgelennulistele ideedele. Loovus aitab erinevate olukordadega paindlikumalt hakkama saada, mistõttu tuleb kasuks ka argipäevases elus. Millegi loomine valmistab alati naudingut ja rahulolu, tõeline looming eeldab aga teatud küpsust. Isegi kui loomisprotsess on olnud vaevaline ja piinarikas, on “palgaks” looming. Vasakukäelised on suurema loovusega.
Loomiseks vajalikud omadused, mis ühtlasi näitavad kõrget loovust:

1. KUJUTLUSVÕIME. Kõrge loovusega inimene on võimeline visualiseerima ja ette kujutama seda, mida ta luua soovib. Seejuures suudab visualiseerida ka lõpptulemust. Laste puhul näitab elav fantaasia loovust, loova natuuriga lapsed suudavad mõelda elavaks iga elutu objekti ega vajagi poest ostetud kalleid mänguasju.

2. SPONTAANSUS. Kõrge loovusega inimesed kuulavad ja järgivad alati oma sisehäält. Nad toimivad vastavalt oma sügavamale tunnetusele ega kuula nõuandeid, mistõttu võib nende tegevus pragmaatilisema inimese lausa “hulluks” ajada. Selline “isekas” spontaansus on loovuse väljendumine.
3. EGOISM. Loova natuuri egoism lähtub eelkõige spontaansest loomistungist. Mingit tõelist loomingut ei sünni, kui kuulataks ja arvestataks teiste nõuandeid, järgitaks pidevalt teiste näpunäiteid. Looja egoism lähtub loomeprotsessist, tujud muutuvad vastavalt selle protsessi kulgemisele, eufooria ja madalseisud vahelduvad ja on tavapärased. Kõrge loovusega kaasneb tundlikkus ja tujukus, iseloomu keerukus, siiski on enamasti kõik loojad patsifistid. Ükski looja ei soovi, et tema looming hävib.

4. INSPIRATSIOON. Loov mõttetegevus on ideerikas. Uued ideed tekkivad spontaanselt mingist hetkeimpulsist lähtuvalt. Vahel on need ka pingelise mõttetegevuse ja suure töö tagajärg, mitte alati ei sünni head ideed kergelt ja valutult. Nii või naa on hea idee tekkeks vaja inspiratsiooni. Side alateadvusega on olemas, nad on väga intuitiivsed.
5. ORIGINAALSUS. Kõik loojad on isikupärase mõtteviisiga, nad ei kõnni sissetallatud radu pidi ega käitu eeldatud viisil, vaid otsivad tavapäratut ja erinevat. Nad otsivad seda miskit, mis puudutaks kõiki meeli. Originaalsus ilmneb ka riietumisstiilis ja kodu sisustamisel, igapäevases käitumises ja olukordade tavapäratus lahendamises. Isegi igapäevaste toimingute tegemiseks leiavad nad erilisi viise.

6. MÕTLEMISE KIIRUS. Loov natuur leiab oma ajusoppidest vajaliku info üles väga kiiresti. See toimub mingil müstilisel viisil. Ta nagu tajuks täpselt, kus miski asub tema ajus. Siiski on mõtlemise kiirus seotud alati huviga. Mille vastu huvi puudub, sellega vaeva ei nähta. Selline huvipuuduse periood võib näida kõrvalseisjale aja raiskamisena, aga nii see tegelikult pole. Kõrge loovusega inimeste aju töötab lihtsalt teistmoodi.
7. MÕTLEMISE PAINDLIKKUS. Mõtlemise paindlikkust näitavad teabe paigutamine, liigitamine, grupeerimine, töötlemine, asendamine, seoste märkamine jne. Toimivate lahenduste kiire leidmine ootamatus olukorras tuleb kasuks ka igapäevases elus.

8. PROBLEEMITAJU. Küsimuste esitamine ja lahenduste otsimine on just kõrge loovusega natuuridele omane. Iga saadud vastus tekitab juurde uusi küsimusi. Kõrge loovusega lastel on küsimusi lõpmatult palju. Lähtudes nii mineviku põhjustest kui tuleviku perspektiividest ja arvestades maailma mitmekesisust, tajuvad kõrge loovusega täiskasvanud ka varjatud kujul olevaid probleeme, mida pragmaatilisemad inimesed ei näe või ei soovi näha. Kõrge loovusega inimeste hulgas on palju vandenõuteoreetikuid, sest kõrge loovus aitab probleemi tajuda selle kujunemise järgus.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Aastahoroskoop mehele


Lapse horoskoop


Aastahoroskoop - 75 lehekülge


LED küünlad (2 tk)


Taro kaardid: Finding Inner Peace Inspiration (ainult kaardid)


Kausid (6 tk) (15 cm)


Päikesepüüdja: konn


Taldrikud (27 cm) (4 tk)


Käevõru: lasuriit


Kristallipuu: lasuriit


Kaelakee: obsidiaan


Küünlaalused (2 tk)NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused