8 võimalust kasutada juukselakki mujal kui juustes

1. Sukasilma hargnemise peataja

Sukad on tänapäeval küll tunduvalt vastupidavamad kui varasematel aegadel, aga tasub meeles pidada, et kui sukasilm “jooksma” hakkab, on abi väikesest törtsust juukselakist. Varasematel aegadel kasutati selleks ka küünelakki.

2. Pipragaasi asendaja enesekaitsel

Juukselakki saab kasutada edukalt täiesti seadusliku enesekaitsevahendina. Tasub käekotis kaasas kanda väikest aerosooliga juukselaki pudelikest, mida ootamatu ründe korral saab enesekaitseks kasutada samal põhimõttel kui pipragaasi. Noortele naistele lausa kaheotstarbeline kasutamine: saab vajadusel soengut korrastada ja häda korral ka ennast kaitsta.
3. Lõikelillede ilu pikendaja

Et kaunis lillekimp või ka üksik lilleõis kauem vaasis ilus püsiks, võib pihustada sellele enne longu vajumist ohtralt juukselakki, et õied veidi kõvemaks muutuksid. Kui soovitakse lillekimpu kuivatada, siis tuleks riputada lilled pärast lakiga pihustamist paariks päevaks kuni täieliku kuivamiseni kuiva ja pimedasse kohta. Kindlasti õied allapoole, nii jäävad ka lillevarred sirgeks.

4. Joonistuste säilitaja

Pliiatsite, söe või kriitidega tehtud joonistused hakkavad kergesti määrima. Joonistusi on kergem säilitada, kui neile pihustada õhuke kiht juukselakki. Nii võib säilitada laste (aga ka enda) kunstišedöövreid kasvõi järeltulevatele põlvedele.
5. Staatilise elektri maandaja

Staatilise elektri maandamiseks võib seeliku- või kleidisaba sisemisele poolele pihustada pisut juukselakki. See ei sobi iga riide puhul, ettevaatlik tuleb olla siidist või õrnast kangast rõivastega, neile võib tulla plekk ja lakk võib õrnad kangad ka ära rikkuda.

6. Putukatõrjuja

Kui mõni tüütu pinisev putukas (sääsk, kärbes, koiliblikas, herilane vms.) kodus asu ei anna ja teda kuidagi kätte ei saa, siis saab ta “rajalt” maha võtta juukselakki pihustades. Juukselakk on sama tõhus kui putukamürgid, aga oluliselt vähem toksiline ja lõhnab paremini.
7. Karvade ja ebemepüüdja, niidisirgendaja

Kui pehmel mantlil, sviitril või jakil on koera- või kassikarvad, mingid tüütud ebemed, saab neid eemaldada riietelt pihustades riidelapile pisut juukselakki ja puhastada õrnalt sellega. Kui niiti ei õnnestu kuidagi nõelasilmast läbi panna, kuna selle ots läheb karvaseks ja kõveraks, siis on abi niidiotsale juukselaki piserdamisest. Lakk muudab niidiotsa sirgeks ja seda on kergem läbi nõelasilma panna.

8. Lukuvalvur

Kui teksapükste või seeliku lukk ei taha kinni püsida ja vajub pidevalt lahti, siis võib pritsida lukule veidi juukselakki. Lukk teeb oma tööd paremini vähemalt järgmise pesuni, siis peaks uuesti piserdama.

NB! Laki piserdamisel peab parajat kaugust arvestama, nagu soengugi fikseerimisel. Liiga lähedalt piserades ei anna õiget efekti.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Kahe kuu horoskoop ja numeroloogia (53 lehekülge)


Aastahoroskoop naisele


Aastahoroskoop (töö ja raha) ja numeroloogia - 39 lehekülge


Taro kaardid: Shadowland (koos raamatuga)


Vaasid (2 tk)


Dekoratsioon: punane jaspis


Vaasid (2 tk)


Taro kaardid: Magick of You Oracle (koos raamatuga)


Kausid (4 tk) (750 ml)


Seinakell


Seinakell: paabulind


Taro kaardid: The Light Seer's Tarot (koos raamatuga)NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused