Helksiine

Helksiine
(Soleriolia soleirolii)

Veel tuntud nimesid: Majaõnn, kodurahu, poisipea, beebi pisarad, ingli pisarad, korsika nuhtlus




TUTVUSTUS

Helksiine on pärit Euroopast, täpsemalt Korsikalt ja Sardiiniast. Oma kodumaal katab taim suuri maalasi kena ühtlase vaibana. Taim kuulub nõgeseliste sugukonda.

Taim on väga tillukeste ja ümmarguste lehtedega, moodustades toreda mätta. Sõltuvalt sordist varieerub taime lehtede roheline värvus. Tegemist on roomavate vartega taimega, mis sobib hästi pinnakattetaimeks.

Helksiine õied ei torka eriti silma. Need on lehekaenlais asuvad väikesed rohekad õied. Kodustes tingimustes ei õitse taim eriti tihti, kuid välistatud see pole.

Helksiine on kiirekasvuline ja vähenõudlik toataim.




HOOLDAMINE

Kevadeti vajab taim noorendamist. Vanad taimed kipuvad keskelt kolletuma ning inetuks muutuma. Vaata lähemalt artikli ümberistutamise osast.

Kui taime lehed üle potiäärte liialt välja venivad, võib taime julgelt tagasi lõigata, tehes taimele sobiva “soengu”. Taim talub sellist kärpimist väga hästi. See tuleb talle isegi kasuks, kuna ergutab taime uuele kasvule.




Valgus:

Taim vajab valget kasvukohta. Lepib taim ka hajusa valgusega. Sobib hästi põhjapoolsele aknale kasvama. Otsese päikese eest tuleks taime kaitsta.

Temperatuur ja õhuniiskus:

Helksiine eelistab aastaringselt veidi jahedamat temperatuuri, sobivaim temperatuur oleks 15-21 kraadi. Samas saab taim hakkama ka soojemas ruumis, kuid siis tuleb arvestada, et taim kipub välja venima. Talvisel perioodil vajaks taim veidi jahedamat kasvukohta, et ta saaks puhata.

Helksiine vajab kõrget õhuniiskust, mistõttu tuleks taime tihti piserdada. Piserdada tuleks taime hommikutundidel. Kasuks tuleb seegi kui tagada taimele lisaniiskus. Kõige parem on seda teha nii: taimealusele panna vett, aluse keskele väiksem tagurpidi lillealus ning asetada helksiine pott sellele. Oluline on see, et pott ei puutuks kokku veega. Aluselt aurustuv vesi tagab taimele vajaliku õhuniiskuse.




Kastmine:

Suvel vajab taim rikkalikku kastmist. Kastmiseks tuleks valada vesi potialusele, kust taim selle ise kätte saaks. 15-20 minuti pärast tuleks ülejäänud kastmisvesi potialuselt ära kallata. Talvisel ajal kasta mõõdukalt.

Hoida taime muld pidevalt niiskena. Samas pole taimele ka liigkastmine hea, kuna võib tekitada mädanikke või viia taime hukkumiseni. Mulla läbikuivamine võib saada samuti taimele saatuslikuks.

Väetamine:

Kevadest sügiseni (märts kuni august) tuleks helksiinet väetada iga kahe nädala tagant. Väetamiseks kasutada roheliste toataimede väetist.

Talvisel ajal helksiine väetamist ei vaja.




Paljundamine

Paljundada saab helksiinet kevadeti pistikutest või jagamise teel, kui toimub taime noorendamine.

Ümberistutamine

Kevadeti tuleks ette võtta helksiine noorendamine ja paljundamine. Siis tuleks taim osadeks jagada (jagada taim mõne sentimeetri suurusteks osadeks), eemaldada koledad osad ning istutada korralikud taimeosad potti, seda kas siis ühekaupa või mitmekaupa. Vastistutatud taim oleks kuiva ruumi korral mõttekas katta esialgu kilekoti või läbipaistva pudeliga, et seeläbi taime lehed ei kuivaks.

Muld peaks taimel olema toitaineterikas ja vett hästi läbilaskev. Poti põhja panna kergkruusa drenaaž. Pott valida võimalikult madal ja lai.





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Armastuse karma + armastuse- ja seksihoroskoop


Eluteed edendavad ja takistavad omadused


Sünnihoroskoop + Isiksuse analüüs hiina astroloogia järgi


Skulptuur: ema ja tütar


Seinapilt lõuendil või kapal: rohutriinu


Seinapilt lõuendil või kapal: Pakri pank


Kaelakee: lasuriit, kollane tiigrisilm


Kaelakee: kaalud


Küünlaalus


Taro kaardid: Deviant Moon (koos raamatuga)


Hundi kujuke: tiigrisilm


Seinapilt lõuendil või kapal: Pakri tuletorn päikeseloojangus

Seotud postitused