Milliseid vihjeid annavad inimese kohta kehaehituse 4 põhitüüpi

Kehaehitus on igal inimesel unikaalne. Siiski on võimalik saada vihjeid inimese isiksuse ja elustiili kohta, uurides konkreetse inimese kehaehitust.

Kehaehituse põhitüüpe on kolm ja neljas on segatüüp.

1. Sale ehk leptosoomne kehatüüp – mõtteinimesed

Sale, lihastevaene, asteeniline kehatüüp on üsna sage. Need on nurgelised, kõhnad ja saledad ning kuivetud inimesed. Rasvakiht on neil pea olematu. Eriliselt torkavad silma kõõlused. Keha pikkus on keha laiusega võrreldes märgatavalt suur, keha raskus jääb alla normi oma pikkuse kohta. Rinnaümbermõõt on puusade omast väiksem. Rinnakorv on pikk ja lame, naistel rinnad väikesed või olematud, roided on näha ja selgroolülid samuti. Jäsemed on pikad ja peenikesed ning reite sisepinnad sirgelt seistes kokku ei puutu. Ka varbad ja sõrmed on pikad. Kõht ulatub ettepoole vaid alumises osas. Kael moodustab koos turjaga kumera kaare, mistõttu tundub, nagu hoiaksid nad küüru. Otsaesine on kõrge, kukal vähe välja arenenud. Nägu on pikergune, sageli on nina terav ja etteulatuv, alumine lõualuu on vähe arenenud. Nahk on kahvatu, kätel ja jalgadel võib esineda sinakat värvust. Mõnikord on neil erakordselt tihe juuste kasv, eriti otsaesise, oimu ja kukla piirkonnas. Kulmud on sageli nina kohal kokkukasvanud. Kui meestel läheb pealagi paljaks, mis on harvaesinev, siis on mulje, nagu oleks koid juukseid söönud. Habe on nõrk ja korrapäratu, kehakarvu on vähe. Tavaliselt kasvab selline kõhna laps just murdeeas järsku väga pikaks. Esmapilgul näib leptosoomne inimtüüp kiiremini vananevat, kuna tema näojooned on teravad.
Iseloom on sellise kehatüübiga inimesel enamasti vastuoluline. Sageli vaevlevad kõhnad inimesed sisekonfliktide küüsis, nende mõttetegevus on liiga aktiivne, näojooned on just seetõttu ilmekad. Leptosoomsete inimeste tugevust sageli alahinnatakse, nad on tegelikult palju sitkemad, vastupidavamad ja järjekindlamad teistest. On siiski haigusi, mis laastavad just kõhnasid, näiteks tuberkuloos. Samas jäävad saledakasvulised peaaegu puutumata sellistest haigustest nagu reuma, podagra, suhkrutõbi, veresoonte lubjastumine, mis on pigem paksude haigused. Nurgelise kehaga inimesed kipuvad olema nurgelised ka iseloomult. On tõestatud ka teaduslikult, et kuivetud ja kondised inimesed on vastuoksliku ja “sapise” loomuga. Nende hingeelu näib olevat lõhestunud rohkemal või vähemal määral. Oluline on, kas domineerib mõistus või fantaasia. Kaaluva ja arvestava mõistusega kõhnad inimesed on teoinimesed, fantaasia domineerimisel aga loomeinimesed või teadlased.
Peamine omadus on see, et nad ei ole eriti seltskondlikud, neil pole palju sõpru, iseendast piisab. Nad elavad nagu teises maailmas ja sinna kõrvalistel pilku heita ei lase. Selline kõhna ja kuivetunud mees lubab vaid armastatud naisel oma sisemaailma õige pisut piiluda. Nooremas eas otsivad sellised mehed kontakti vanemate naistega, sest nad tunduvad noorte tüdrukute jaoks igavad ja eemalehoidvad. Noored leptosoomsed naised kipuvad olema ujedad ja vanad naised tunduvad “terava keele” tõttu olevat “mürgised”. Mõtlemine ja juurdlemine on leptosoomse inimese peamised tegevused, just seetõttu näivad nad väliselt tundetud ja külmad. Nad ei ole seda, vaid nad suruvad oma tunded ja elamused sisemaailma. Neil on alati kahtlusi ja vastuväiteid ja nad lähevad kergesti pingesse, avaldavad oma arvamust sageli sarkastiliselt. Selline eitusmaaniaga naine paneb iga mehe kannatuse tõeliselt proovile. Sellised inimesed on kas ülinärvilised või üliloiud, keskmist varianti ei ole, meeleolude kõver teeb järske hüppeid.
Koolis tundub selline laps saamatu ja paindumatu, noor mõtteinimene on ärritavam ja väsitavam kui teised, sageli ka isemeelne ja väga kangekaelne. Vaimselt on selline laps aga eakaaslastest üle. Reaalained koolis ilmselt meeldivad ja arenenud on ka esteetiline ning kunstitunnetus. Kaupmehevõimed puuduvad ja igapäevane rutiin ei innusta. Liiga nurgelise keha tõttu ei passi neile alati isegi riided selga, olgu või parima rätsepa juures õmmeldud. Kui elu ise sunnib sellise kehatüübiga inimese sporti tegema, siis sobib kergem, soliidsem või seltskondlikku kuuluvust näitav sport (näiteks golf). Leptosoomne inimene võib süüa mida tahes paksuks minemata. Sageli tunduvad nad olevat “siniverelised” ja “hallist massist” kõrgemal. Enamasti on nad kinnised, pedantsed, perfektsionistlikud ja paljud on neist isegi inimpelgurid. Näiteks Strindberg, Immanuel Kant, Voltaire, Robespierre, Savonarola, Juhan Liiv, Kreutzwald.

2. Atleetlik ja muskulatuurne kehatüüp- tahte ja teoinimesed

Tugeva ja arenenud kondikavaga, hästiarenenud lihastega inimesed, kelle kehapikkus on enamasti üle keskmise ja õlad torkavad silma laiuse ning tugevusega. Peahoid on püstine, selg sirge, olek enesekindel. Nägu tavaliselt piklik, otsaesine sirge või tahapoole langev, kukal väljaulatuv, põsesarnad ja lõualuud on tugevad. Kehakarvu on tunduvalt rohkem kui kõhnadel. Nahavärvus on kahvatu, nahk tugev ja terve. Käed ja jalad on proportsioonis kehaga, randmed on tugevad. Rasvkude keskmine, aga seda võib ka vähe olla. Selline kehatüüp võib olla ka kõhn, sel juhul on lihased eriti reljeefsed. Eriti tugevad on õlalihased, kõht on pingul, jalalihased on hästi arenenud, kehamassiindeks on normaalne.Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast e-poe reklaami...

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Kahe inimese numeroloogiline analüüs ja armastuse soodsad ajad


Kõige olulisem karma sünnitabeli ja nimetabeli järgi


Kolme kuu horoskoop (päevade lõikes)


Kausid (4 tk) (750 ml)


Kaelakee: kaalude tähtkuju


Tassid: Crazy Cats (2 tk)


Ripats


Kaelakee: vähi tähtkuju


Tassid: Maternity - Gustav Klimt (2 tk)


Skulptuur: isa ja poeg


Kaelakee: zebra jaspis


Taldrikud (22 cm) (4 tk)Lehed ( 1 / 2 ): 1 2Järgmised »

Seotud postitused