Töö- ja eraelu tasakaal kodukontoris

Viimastel aastatel on kodukontor muutunud paljude töötajate jaoks tavapäraseks töökorralduseks. Samas toob kodukontoris töötamine kaasa ka väljakutseid, eriti töö- ja eraelu tasakaalu säilitamisel.

Kodukontoris töötamisel on mitmeid eeliseid, millest peamine on paindlikkus. Inimene saab ise valida, millal ja kus ta töötab, mis võib aidata paremini ühildada töö- ja pereelu kohustusi. Lisaks säästab kodukontor aega ja raha, mis muidu kuluks tööle ja koju sõitmiseks.
Kuigi kodukontor pakub palju eeliseid, võib see muuta töö- ja eraelu tasakaalu leidmise keerulisemaks. Ilma selge füüsilise piiritluseta töö ja kodu vahel võib tööaeg kergesti üle kanduda eraellu ja vastupidi. See võib viia olukorrani, kus inimene tunneb ennast nagu kogu aeg töö olles, mis omakorda võib põhjustada läbipõlemist ja vähendada tööga rahulolu.

Kuidas saavutada tasakaal?

Selge ajakava koostamine: Oluline on määrata kindel tööaeg ja sellest ka kinni pidada. Nii saab vältida tööaja ja isikliku aja segunemist. Ajakava peaks hõlmama ka regulaarseid puhkepause ja lõunaaegu.

Eraldi tööruumi loomine: Kui võimalik, tuleks kodus tekitada kindel tööruum, mis oleks eraldatud eluruumidest. See aitab psühholoogiliselt eristada tööaega ja puhkeaega.
Töö- ja eraelu prioriteetide seadmine: Töö- ja eraelu tasakaalu saavutamiseks on oluline seada selged prioriteedid. Oluline on leida aega nii tööülesannete täitmiseks kui ka isiklikuks eluks, sealhulgas pere ja hobide jaoks.

Tehnoloogia mõistlik kasutamine: Kuigi tehnoloogia võimaldab töötada kõikjal ja igal ajal, on oluline seada piirangud, et mitte olla pidevalt kättesaadav. Tööga seonduvatele e-kirju ja sõnumeid ei tohiks lugeda pärast tööpäeva lõppu.

Enesehooldus ja puhkamine: Regulaarne puhkus ja enesehooldus on võtmetähtsusega läbipõlemise vältimiseks. Füüsiline aktiivsus, tervislik toitumine ja piisav uni aitavad säilitada vaimset ja füüsilist tervist.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Inimese isiksuse ja elutee skeemi põhjalik numeroloogiline analüüs (lühem kokkuvõtlikum variant)


6 kuu horoskoop


Taro kaartide ennustus


Skulptuur: noodid


Barbie nukk (GTJ79)


Konstruktor: vana auto


Kaelakee: pärlikarp


Taldrikud (27 cm) (3 tk) - Villeroy & Boch


LED küünlad (5 tk)


Käevõru: ametüst


Skulptuur


Padjakate 40 x 40 cm (2 tk)NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused