Kuidas mõjutab kasvav ja kahanev Kuu ainevahetust?

Idamaades tugineb kalender Kuu liikumisele. Idamaade looma-aastad on sisuliselt Kuu-aastad, neil puudub kindel algusaeg, sest just kuuloomine ajavahemikul 21. jaanuarist kuni 19. veebruarini tähistab uue aasta algust. Kuu mõjutab nii laste kui täiskasvanute meeleolu ja tervist, aga kõige tugevamalt mõjutab fertiilses eas naisi nende kuutsükkel. Kuu mõjutab eriti rindu, magu, kehavedelikke ja ainevahetust.
Kuu kasvades on energiat rohkem, ainevahetus on aktiveeritud. See ei ole hea aeg mingi uue või ekstreemse dieediga alustamiseks. Kehakaalu vähendamisega tegelemiseks siiski sobib, sest tahtejõudu on rohkem, lihtsalt kilod ei pruugi piisavalt kiiresti väheneda. Kuna Kuu mõjutab loodeid ja vee liikumist, siis kehasse võib sel perioodil rohkem vedelikku koguneda. Oleks vale ka vedeliku tarbimist vähendada, sest keha vajab seda. Kuna energiat on kasvava kuufaasi ajal rohkem, siis vajab keha ka vett ja vedelikku rohkem. Sel ajal kehakaalu alandamisega tegeledes peab arvestama, et see ei toimu kiiresti, aga piisava tahtejõu korral on tulemused on püsivamad. Lihaste kasvatamiseks on see aga hea aeg, kui lisaks ka vastavaid toidulisandeid tarbida. Vitamiine ja mineraalaineid omastab organism kasvava Kuu ajal samuti väga hästi ja ka kehakaal tõuseb kiiresti, kui söömisega piiri ei suuda pidada. Kui kehakaal on probleemiks, siis umbes kolm päeva pärast Kuu loomist peaks hakkama sööma tervislikumat toitu, rohkem puu- ja köögivilju, marju, pähkleid, seemneid. Kuu kasvamise ajal on õigeid ja tervislikke toitumisharjumusi endas kujundada lihtsam ja kergem, ranged dieedid sel perioodil ei õnnestugi. Soovitatav on ka aktiivne liikumine ja tugev massaaž.
Kuu kahanedes energia väheneb ja ainevahetus aeglustub. Organism omandab toitaineid aeglasemalt, kehakaalu alandamine on kergem, aga tulemused on vähem püsivad pikas perspektiivis. Vedelikupeetus ei ole enam nii suur probleem kui kasvava Kuu ajal. Puhastava dieedi alustamiseks on see hea aeg. Keha vabaneb kergemini mürkidest ja kuhjunud jääkainetest. Keha puhastamiseks võiks loobuda täielikult kasvõi mõneks ajaks alkoholist, kofeiinist, piimatoodetest, lihast, nisujahutoodetest ja tarvitada üksnes orgaanilisi saadusi. Tõhusalt puhastavana mõjub sel perioodil näiteks greibi söömine. Kuu kahanemise perioodil peaks vältima kõhukinnisust, tarbima rohkem vedelikke. Kui kõhukinnisus on tekkinud, siis kasutada vaid mahedaid taimeravipreparaate (näiteks lagrits, eukalüpt). Kahaneva Kuu ajal pole õige aeg uusi roogasid või erilisi toite katsetada, seedeelundkonnale on vaja anda kergemat koormust ja puhkust. Kogu keha vajab sel perioodil puhkust, lõdvestav ja ainevahetust korrigeeriv massaaž mõjub hästi.
NB! Teadlikult kaalu langetada on parim aeg siis, kui kahanev Kuu on Neitsi või Skorpioni märgis. Rohkem puu- ja juurvilju tuleks süüa siis, kui Kuu on maa märgis (Sõnn, Neitsi või Kaljukits). Kala süüa tuleks rohkem siis, kui Kuu on vee märgis (Vähk, Kalad või Skorpion). Vürtse on hea aeg tarbida siis, kui Kuu on tulemärgis (Lõvi, Jäär, Ambur). Kuu esimeses veerandis on inimene kõige tahtekindlam, siis on kõige parem aeg alustada näiteks pikemaajalise dieediga, millel on püsivamad tulemused ja mis ei ole kehale nii kurnav, kui kiired ja ekstreemsed dieedid. Kui dieet või kaalu langetamine polegi eesmärgiks, siis oma toitumise korrastamiseks ja tervislikumaks muutmiseks on see samuti väga hea aeg. On ju teada tõde, et õige toitumine on hea tervise üks väga oluline nurgakivi. Väga tähelepanelik peaks olema siis, kui Kuu on Sõnni, Vähi, Lõvi või Kaalude märgis. Siis on tahtejõud igasuguste hõrgutiste ja maiuspalade suhtes kõige nõrgem.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Töö ja raha horoskoop üheks kuuks


Partnerlushoroskoop


Kas Sinu nimi sobib eluteega kokku? + Millest räägib Sinu nimi?


Käevõru: turmaliin (16,5-18 cm)


Seinapilt lõuendil või kapal: sügis Mustjärve ääres


Käevõru: ema ja tütar


Vaas


Kaelakee: tšarioot


Taro kaardid: Kali Oracle (koos raamatuga)


Taldrikud (27 cm) (4 tk)


Skulptuur


Lamborghini Countach LPI-800NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused