Kuidas sõltuvad vee-, maa-, puu-, tule- ja metallielement üksteisest?

Idamaade filosoofia järgi koosneb maailm viies elemendist, mis on üksteisest sõltuvad. Metallist sünnib vesi ja see on ainus element, mis kuumutamisel sulab vedelikuks. Veest sünnib puu, vihm kastab taimi ja seega aitab neil kasvada. Puust sünnib tuli, mille tekkeks on vaja kahte puutükki teineteise vastu hõõruda. Tulest sünnib maa, sest tuli põletab kõik tuhaks, millest omakorda tekkib uus viljakandev pinnas. Maast sünnib metall, kõik metallid ja kalliskivid kaevandatakse sügavalt maapõuest.

Ükski element ei ole teisest nõrgem ega tugevam, parem ega halvem. Tuli võidab metalli, sest metall sulab vaid kõrgel kuumusel. Vesi võidab tule, sest miski ei summuta tuld kiiremini kui vesi. Maa võidab vee, põllud kraavitatakse, et maapind saaks kuivaks ja liigne vesi ära voolaks. Puu võidab maa, puud saavad maapinnast toitu oma juurtega ja hoiavad maapinda koos. Metall võidab puu, isegi suurim ja tugevaim puu langeb kirvehoopide all. Nii laieneb see kõikidesse elu sfääridesse, kõik mõjutab kõike, iga eraldi osa mõjutab teisi osi ühel või teisel moel. Nii mõjutavad need elemendid ka inimesi, kes on sündinud ühe või teise elemendi mõju all.

Aastad, mille lõpus on 0 või 1 on metalli  mõju all (näiteks 2000, 2001); aastad lõpuga 2 ja 3 on vee mõju all (näiteks 2002, 2003);  aastad lõpuga 4 ja 5 on puu mõju all (näiteks 2004, 2005); aastad lõpuga 6 ja 7 on tule mõju all (näiteks 2006, 2007); aastad lõpuga  8 ja 9 on maa mõju all (näiteks 2008, 2009).
METALL

Inimesed, kes on sündinud metallimõjuga aastal, määravad oma saatuse ise. Nad ei hooli teiste nõuannetest ega vaja abi. Et nad suudaks maksimaalselt tegutseda, peavad nad õppima kohanema ja aeg-ajalt ka teiste nõuannete ja soovidega arvestama. Suuri probleeme võib olla lähedastes suhetes, sest nad on liiga paindumatud, isikupärased, enesekesksed ja jõulised. Nad omavad juhiomadusi, aga nende nõudlikkus peletab eemale need, kes ei allu pimesi teiste käskudele. Nad ei allu ka ise ja on iseseisvad nii mõtlemises kui tegudes.
VESI

Veemärgi all sündinud inimesed sisendavad märkamatult oma arvamusi teistesse, saavad nii erilise surve, sunni ja palumiseta suunata sündmuste ja asjade käiku oma soovi järgi, endale meelepärasel moel. Nad on viisakad ja kenad inimesed, väga tähelepanelikud, paindlikud ja ettenägelikud. Samas otsivad nad alati kergemat teed, kipuvad lükkama vastutust teiste õlgadele, eriti oma lähedaste õlgadele. Nad on seda edukamad, mida rohkem nad oma vaistu usaldavad ja oma intuitsiooni järgi tegutsevad.
PUU

Puuelemendi all sündinud inimesed teevad meelsasti rühmatööd, üksi on neil raskusi suurte projektide elluviimisega ja poolikute asjade lõpetamisega. Samas on nad võimelised isegi tugevas vastuvoolus loovima ilma suuremate jõupingutusteta ja tõsiseid kaotusi kandmata. Neisse ja nende võimetesse usutakse, just seetõttu on nad erinevate ettevõtmiste tugi- ja kontaktisikuteks ning vahendaja rollis. Neil on alati jalad maas, nad saavad toetuda kindlale pinnasele, nende pilk ulatub kaugele ja võimalused on neil alati käeulatuses. Nad peavad hoiduma vaid kõikvõimalikest „kahjuritest”, kes neid pidevalt kahjustada püüavad.
TULI

Tuleelemendiga inimesed on kirglikud, otsekohesed ja impulsiivsed seiklejad. Niipea, kui nad õpivad end jälgima ja taltsutama ning ka teiste nõuandeid arvestama, on neil kõik võimalused saada sangariks, võitjaks, tõusta omal alal tippu. Neist õhkub jõudu ja energiat, sihikindlust ja meisterlikkust. Vaatamata sellele, et selle märgi all sündinud inimesed on isekad ja isepäised, leidub neil imetlejaid kõikjal ja neid võetakse soojalt vastu, kuhu iganes nad elulainetel ka jõuda ei sooviks. Neil on au- ja hiilgusepuhanguid teistest rohkem, aga nad võivad teistele ka haiget teha rohkem.
MAA

Maaelemendiga inimesed on ausad, töökad, rahulikud, kindlad ja püsivad. Nad teavad oma kohta maailmas. Enamasti teavad ka teiste kohta, seejuures isegi paremini neist endist. Arukad ja praktilised maaelemendiga inimesed jõuavad sageli juhtivatele positsioonidele, neil on eriline võime leida kõigele toimiv ja tulutoov eesmärk. Neil on erapooletud arvamused, aga nad avalikustavad oma teraseid tähelepanekuid, mis ajab segadusse ja ärritab eriti neid, kes ootavad kaaslastelt eksimist, eksiteel olemist ja lolluste tegemist. Maaelemendi all sündinud inimesed teevad vigu teistest vähem, mis võib teiste jaoks häiriv olla.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Parima sõbra horoskoop


Horoskoop mehele


Aastahoroskoop


Käevõru: amasoniit


Seinapilt lõuendil või kapal: liblikas


Kaelakee: lasuriit


Päikesepüüdja


Kaelakee: kaalude tähtkuju


Seinakaunistus: kameeleon


Tassid: koduloomad (4 tk)


Taro kaardid: The Fountain Tarot (koos raamatuga)


Kaelakee: skorpion

Seotud postitused