Rooshibisk

Rooshibisk
(Hibiscus rosa-sinensis)

Veel tuntud nimesid: hibisk, toakask, hiina kask, hiina roos




TUTVUSTUS

Rooshibisk on pärit Aasiast, kus ta kasvab troopilistel ja lähistroopilistel aladel. Kuulub taim kassinaeriliste sugukonda.

Rooshibisk kasvab toatingimustest umbes 2 meetri kõrguseks, looduses aga kuni 5 meetri kõrguseks. Taim võib elada väga vanaks.

Rooshibiski lehed on suured, läikivad ja tumerohelised.

Õied on taimel suured punased, kollased, roosad või valged. On nii liht- kui ka täidisõielisi taimi. Õie läbimõõt on 10-15 cm. Toatingimustes õitseb rooshibisk tavaliselt juunist novembrini. Ühe õie eluiga ei ole pikk, õis püsib ilusana vaid ühe ööpäeva.

Rooshibisk on Malaisia rahvustaim. Seal kutsutakse taime troopika kuningannaks.

Tegemist on vähenõudliku ja õigete kasvutingimuste korral rikkalikult õitseva taimega.




HOOLDAMINE

Rooshibiski närtsinud õied tuleks ära korjata. Koju selle taime hankimisel tuleb arvestada, et tegemist on kiirekasvulise ja palju ruumi vajava taimega.

Ümberistutamise käigus tuleks taime oksi 1/3 ulatuses kärpida. Kui seda mitte teha, kipuvad taime oksad välja venima. Soovi korral on võimalik okste kärpimisega taim kasvatada ka väikseks ja tihedaks puuks.

Sügiskuudel võib taim lehti maha visata, seda eriti keskküttega ruumides, kui kütteperiood on alanud. Samas kasvatab taim kevadeti kiiresti uued lehed.

Kui rooshibiskile on kasvanud õiepungad, tuleks vältida taime asukoha muutmist. Kui on vaja taime asukohta muuta, tuleks seda teha siis kui taimel õiepungi pole. Poest koos õiepungadega ostetud taim võib kergesti õiepungad maha visata.




Valgus:

Rooshibisk vajab kasvamiseks valget ning õhurikas kasvukohta. Ka talub taim kenasti otsest päikesevalgust. Liialt pimedas ei hakka taim õitsema või on õitsemine vähene.

Temperatuur ja õhuniiskus:

Rooshibisk vajab kasvuperioodil umbes 18-20 kraadist temperatuuri, talvel võiks temperatuur olla mõnevõrra jahedam, 15-16 kraadi. Alla 12 kraadi mitte lasta temperatuuril langeda. Taime tuleks hoida järskude temperatuurimuutuste eest.

Kui suvel leida taimele tuuletõmbuse eest kaitstud koht, võib taime õue viia. Seda võib teha pärast öökülmaohu möödumist.

Aeg-ajalt võiks taime piserdada, eriti keskküttega ruumis. Piserdamisel tuleks vältida vee sattumist õiepungadele või õitele.




Kastmine:

Kasvuperioodil vajab rooshibisk rohket kastmist. Muld potis peaks olema kogu aeg niiske. Sügis-talvisel perioodil kasta harvem.

Väetamine:

Kasvuperioodil väetada taime üle nädala. Talvisel ajal mitte väetada. Taime väetamiseks kasutada õitsvatele toataimedele mõeldud väetist.




Paljundamine

Rooshibiskit on kõige mõttekam paljundada poolpuitunud pistikutega. Pistikud võtta kevadel või suve lõpuosas. Pistiku pikkus peaks olema 10-15 cm. Pistikud panna niiske liiva sisse ja hoida soojas. Kui juured on umbes 5 cm pikkused, istutada taim mulda.

Pistikutele tekivad juured orienteeruvalt 2-3 nädalaga.

Ümberistutamine

Rooshibisk tuleb ümberistutada igal kevadel. Taime muld peal olema toitaineterikas. Pott valida suur.

Ümberistutamise käigus võiks taime oksi 1/3 ulatuses kärpida.





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Numeroloogilised analüüsid


Sünniratta kood


Saatuse analüüs


Tassid: The Family - Gustav Klimt (2 tk)


Käevõru


Taro kaardid: Wisdom of the Hidden Realms Oracle (koos raamatuga)


Taro kaardid: The Light Seer's Tarot (koos raamatuga)


Kaelakee: fluoriit


Hundi kujuke: roheline aventuriin


Kaelakee: lasuriit, kollane tiigrisilm


Taro kaardid: Sacred Sites Oracle (koos raamatuga)


Skulptuur: purjekas

Seotud postitused