Kuidas puhastada tekke, et need lõhnaksid ja oleksid alati nagu uued

Kommertsartikkel

Kas veetsite mõnusa öö kodust kaugemal, ööbides mõnes mugavas hotellis ning puhkasite end seal tõeliselt hästi välja? Eestis on mitmeid ööbimiskohti, kus uni tuleb eriti hea, kuna on mõeldud nii iga detaili kui ka erinevate maitsete peale.

Kuid kas te olete ka mõelnud, et miks küll kodus alati uni nii magus ei ole? Miks möödub öö mugavamalt hotellides või muudes ööbimiskohtades? Tihti on selle põhjuseks padjad ja tekid! Just need pehmed ja kohevad suletekid! Nende pehmuse säilitamiseks on vaja hoolitseda nende puhtuse eest. Parimaks lahenduseks tekkide pesul on pesumasin-kuivatid, sest kui pesemisel ei tehta vigu, võivad tekid välja näha ja tunduda tõeliselt mõnusad ja pehmed pikki aastaid.

Vaatame nüüd täpsemalt, milliseid samme tuleks järgida, et tekke hästi puhastada ning nende eest head hoolt kanda. Mida tuleks teha, et tekid lõhnaksid meeldivalt ning näeksid alati välja nagu uued.

Esimene asi, mida teha enne teki pesemist, on lugeda sellele kinnitatud silti. See annab teile kohe pesemiseks hädavajalikku teavet. Leitud teave ütleb, kas teie poolt valitud tekki tuleks pesta pesumasinas, kuivatada kuivatiga või hoopiski keemiliselt puhastada. Kui teie tekki on lubatud pesta pesumasinas, siis leiame ka temperatuuri märgistuse, mida tuleks pesemise ajal järgida. See aitab meil teki riiet mitte kahjustada ja hoida selle funktsionaalset pehmust, mida on kindlasti kasulik säilitada. Kui järgite kõiki sildil märgistatud sümboleid ning kasutate õigeid vahendeid, on tulemuseks mõnusad ja lõhnavad tekid.

Miks eelistada pesumasina pesu käsitsi pesule?

Esimene ja tähtis põhjus, miks pesta tekke pesumasinas, on teki suurus. Käsitsi pesu niivõrd suure eseme puhul võib olla teinekord lausa hirmutav!

Enne teki pesumasinasse sisestamist peaksite veenduma, et teie pesumasin-kuivati on sobiv teki kaalu jaoks. Tavaliselt on piisav, kui seadet on lubatud laadida kuni 5 kiloni. Täielikuks pesuks on ka tähtis, et võtaksite teki välja tekikotist, sest just nii pääseb vesi ja õhk läbi iga teki osa ning tulemuseks on tõeliselt hästi lõhnav tekk.

Teki pesemisel on üldiselt kasulik hoida veetemperatuuri 30 ja 40 kraadi vahel. Valige pehme pesuvahend ja lisage lusikatäis söögisoodat. Eesti rohelise elustiili portaalist Bioneer saame teada, kuidas söögisooda lisamine pesuvahendiga aitab pehmendada vett ning seeläbi tuleb palju pehmem ka kogu pesu. Soovitatav on asendada pesupulber soodaga isegi kuni poole võrra. Lisaks aitab söögisoodas leotamine lahti saada ebameeldivatest lõhnadest ning teeb tekid isegi valgemaks. Ärge kunagi kasutage tekkide pesemisel valgendajat, sest see võib materjali ja tekikiude rikkuda. Kui leiate tekil plekke, saate proovida esmalt soodaga pleki kohal või vastasel juhul konkreetse plekivastase tootega ainult vajalikul osal.

Tekkide kuivatamine kuivatiga annab just selle parima tulemuse

Pärast pesemist soovitame pesumasinal lasta teha kaks loputust, see on vajalik pesuvahendi jääkide eemaldamiseks polsterdusest. Kui teki sildil on kuivatamist tähistaval sümbolil ring, tähendab see, et kuivati kasutamine on lubatud. Ring kriipsuga seevastu tähendab, et on soovitatav kuivatada värske õhu käes.

Mõlemal juhul on võimalik saada mõnusaid tekke, kuid kui soovite just eriti kohevaid ja pehmeid tekke, siis peaksite kuivatama oma teki kuivatiga. Kuivatis pannakse tekk keerlema kuuma õhu käes, mis aitab täielikult kuivatada iga pisemagi tekikiu. Kõigele lisaks, kui peaksite ette võtma tekipesu mõnel jahedamal aastaajal, siis on värske õhu käes kuivatamine päris omaette ettevõtmine, sest teinekord ei pruugi niiskuse ja külmaga paksemad tekid kunagi ära kuivada ning nii võivad need isegi halva kuivamise pärast haisu külge võtta.

Nii et kui soovite tõeliselt puhtaid, kohevaid ja hästi lõhnavaid tekke, järgige kõiki eeltoodud nõuandeid ja just nii saab teie hea une kogemus olema isegi veelgi parem kui mõnes luksuslikus hotellis ööbimine.NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused