Vitamiinid on eluliselt tähtsad organismi normaalseks tööks. Neil on tähtis roll rasva ja süsivesikute muutmisel energiaks ning luu- ja lihaskoe moodustumisel.
Loe edasiSilt: organism
Inimkeha reservidest
Inimene, nagu iga teinegi elusolend, saab oma bioenergiat ning tervist mõjutada toitumise, hingamise, liikumise ja õige mõtlemisega. See on nii olnud aegade algusest.
Loe edasiKui hing teeb ihu haigeks
Psüühika seisukord mõjutab haiguste kulgu ja tekkimist, enam kui pooled haigused on hingelise päritoluga. Ülemäärane stress mõjutab eriti tugevalt immuunsussüsteemi, krooniline närvipinge soodustab haigestumist, viirusnakkused hakkavad kergemini külge.
Loe edasi8 organismi puhastajat
Organismi puhastamiseks on parim aeg aasta algus, mil on soov puhastada ja värskendada end nii seest kui väljast.
Loe edasiOrganism valib õige toidu
Stressiga kaasnevaid häireid pole võimalik dieediga ravida. Depressioon, neuroos, alateadlikud hirmud, töötus, seltskondlikkus, elu mõte jms ei sõltu toitumisest.
Loe edasiMagneesium – organismile hädavajalik element
Magneesiumi leidub nii taimsetes kui loomsetes toiduainetes. Ühekülgne toitumine, liiga rafineeritud toit ning tühjade kalorite tarbimine võib põhjustada selle tähtsa elemendi vaegust.
Loe edasiMillest aru saada, et keha tahab juua?
Arvatakse, et inimese keskmine veevajadus on umbes 2 liitrit, aga tegelikult sõltub see iga inimese eripärast (soost, vanusest, füüsilisest koormusest, kehakaalust, energiavajadusest, kehalisest aktiivsusest. Väike kogus vett moodustub keha ainevahetuse käigus ja osa saadakse toiduga. Palju oleneb ka sellest, millises kliimas inimene elab. Nii palju kui keha kaotab vedelikku, peab ta asemele saama, tervise seisukohalt on oluline hoida keha veetase tasakaalus.
Loe edasiMälumäng: vereanalüüsi näitajad
Kas oskad tõlgendada oma vereanalüüsi näitajaid? Pane oma teadmised proovile.
Loe edasi