Nelkide kinkimine – värvikas tähendus ja ajatu kingitus

See, milliseid lilli teisele inimesele kinkida, on üks salapärasemaid viise, kuidas väljendada oma tundeid ja anda edasi sõnumeid, mida sõnadega oleks keeruline või võimatu esile tuua. Nelk on üks sellistest lilledest, millel on pikk ajalugu ja sügav tähendus. Nelke on kingitud juba aastasadu, esindades armastust, austust ja headust. Nelk sümboliseerib tugevaid kiindumust ja sõprust, mistõttu on nelk olnud väärikas ja elegantne valik paljude jaoks. Meil on aga kahjuks nelgil juures negatiivne varjund, mis on seotud just nõukaajaga või ka kaasajaga, kui nelke viiakse näiteks pronkssõduri juurde.

Nelk on pärit Vahemere piirkonnast ja on olnud armastatud lill juba üle 2000 aasta. Nelgi ladinakeelseks nimeks on Dianthus, mis tuleneb kreekakeelsest sõnast “dianthos”, mis tähendab jumala lille. Nelk on selle nime ära teeninud oma ilu ja lõhna tõttu.
Nelke on väga erinevaid ja erinevates värvitoonides: punane, roosa, valge, kollane, lilla, isegi mitmevärvilisi nelke võib müügilt leida. Iga värv kannab erinevat sõnumit ja tähendust, mistõttu on nelki kinkides oluline valida õige värv oma  tunnete väljendamiseks.

Millised on kõige olulisemad sõnumid nelgi värvides:

Punane nelk: armastus ja kirg. Punane nelk on klassikaline armastuse sümbol, väljendades kirglikke tundeid ja kiindumust.

Roosa nelk: tänu ja tunnustus. Roosad nelgid sümboliseerivad tänulikkust, samuti õnnesoove. Sobivad kinkimiseks sõpradele või pereliikmetele.
Valge nelk: puhtus ja süütus. Valge nelk kannab endast puhtuse, süütuse ja sügava kiindumuse sõnumit.

Lilla nelk: kapriis ja muutused. Lilla nelk on väga ebatavaline valik, mis väljendab ootamatuid muutusi ja kapriissust armastuses.

Nelgi kinkimine on kaunis žest, mis väljendab siiraid tundeid ja näitab saajale, et ta on kinkija silmis eriline inimene.

Milliseid nelke kinkida erinevatel sündmustel?

Armastuse avaldamine

Punased nelgid on armastuse väljendamiseks suurepärane valik, kui Sinu sooviks on romantiliste tunnete väljendamine.
Tänulikkus

Tänulikkuse väljendamiseks on sobivad roosad ja valged nelgid. Need väljendavad tänutunnet ja imetlust. Neid võib kinkida sünnipäevaks, emadepäevaks, naistepäevaks või mõneks muuks tähtpäevaks, kui soovid edasi anda sügavat tänutunnet.

Sõprus

Sõpruse väljendamiseks sobivad suurepäraselt kollased nelgid. Seeläbi väljendad oma sõbrale hoolivust ja heaolu.
Kaastunne

Kaastunde avaldamiseks sobivad kõige paremini valged nelgid. Valge nelk kannab endas sõnumit igavikulised armastusest ja mälestustest. Nelk on väga rikka ja sügava tähendusega lill, mis on pikka aega olnud ka osa meie kultuurist ja ajaloost.

Tänapäeval on nelk tasapisi hakanud taas populaarsemaks lõikelilleks muutuma, olles paarkümmend aastat madalseisus.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Elukutsevalik numeroloogia põhjal


Aastahoroskoop (töö ja raha) ja numeroloogia - 39 lehekülge


Aastahoroskoop (perekond)


Padjakate 40 x 40 cm (4 tk)


Tekk (150 x 200 cm)


Kristallipuu: roheline aventuriin


Skulptuur: kassid


Seinakell


Seenekujulised kristallid: aafrika verekivi (7 tk)


Seinakaunistus: mandrid


Kausid (6 tk) (12 cm)


Käevõru: ema ja tütarNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused