Stressi maandamine idamaiste vahenditega

Mõned idamaised harjutused:

Seismine postina kuulub “elu toitvate kunstide valda”. Praktiseeritakse nii iseseisva harjutusena kui alg- ja lõppasendina. Sarnane võitluskunstidest pärit “ratsaniku asendile”. Seistakse sirgelt, jalad õlgade laiuselt harkis, jalalabad paralleelselt või veidi väljapoole suunatud. Keha raskuskese langeb luupekseid ühendava joone keskpunkti. Painutatakse harkis põlvi, sääred vertikaalselt, reite lihased on lõdvestatud, vaagen tahapoole tõmmatud, lahkliha on ümardunud, nimmepiirkond on lõdvestunud, rind ei tohi olla ette lükatud (on pigem aukus), õlad on lõdvestunud, selg vabalt sirutatud (välditakse nii pillikeelena pingutamist kui kühmutõmbumist). Õlad on kergelt ettepoole, kaenlaaugud on avatud (kanamuna peaks ära mahtuma), käed ripuvad vabalt kehast veidi eemal, õlanukid, küünanukid ja randmed on lõdvestunud. Püütakse säilitada tunnet, nagu oleks käed liigeste küljes nähtamatute niitide abil. Käed ripuvad kehast veidi eespool, peopesad keha poole. Pea on sellises asendis, nagu oleks pealage pidi nähtamatute niitidega üles riputatud. Lõdvestuse tekkimisele aitavad kaasa kujutluspildid päikeselisest mererannast, soojas vees seismisest või sooja voolava vee all olemisest. On tunne, et selg, jalad ja tuharad on vastu pehmet tuge.




Kujutletakse end sügavalt juurdunud puuna (näiteks männina) looduskaunis kohas, loodusega ühte kuulumas. Keskendutakse hingamisele loendades hingetõmbeid, hingamine on loomulik ja ühtlane. Püstiasend puusalaiuselt harkis jalgadega on stabiilsem, kuna pöiad asuvad puusaluude all ja sobib neile, kel on alaseljaga probleeme. Klassikaline asend, kus jalad on koos, annab aga rohkem energiat, kuna keha kannab raskust ühelt jalalt teisele.




Veel mõned harjutused:

1. Laskuge neljakäpukile ja välja hingates võtke sisse lapse asend (looteasend), seejärel toetuge kätele ja võtke välja hingates madal plankasend. Kergitage keha ülaosa alates põlvedest reite siseküljeni, vaagnapõhjast kuni ülemiste kõhulihasteni ja pealaeni. Puusad ei tohi liiga alla vajuda ja selja alaosa kooldu tõmbuda. Ülespoole suunatud tunne algab sissehingamise ajal kõhus, kätele toetuv raskus on minimaalne ja soodustab keha tuumiku stabiilsust ning tuge alaseljale.




2. Eelmisest asendist viige põlv rinna juurde välja hingates, samal ajal kõverdage selg. Sisse hingates sirutage keha esiosa, raskuse hoidmiseks pinguldage kõhulihaseid, rinnaja häbemeluu liiguvad lähemale teineteisele. Sirutage üks käsi ette tasakaalu säilitades. Töötage keha süvalihastega, kõht on lame, selgroo ülaosa avatud, mis saavutatakse kõverdades tõstetud jalga, haarates vastaskäega kinni pahkluu siseküljelt. Lõuga ja õlgu ei pinguldata.

3. Plankasendiks toetuge õlgadele (käed õlgade all), ärge kasutage kõhulihaseid. Rinnaku kergitamine aitab suurendada vajalikku jõudu, aitab sirutada selja abaluude vahelist ala, et see ei vajuks nõgusaks. Diafragma kaudu hingamine muutub lihtsamaks. Kui kogu raskus on õlgadel, siis sellist tunnet ei teki. Sellises asendis saab liikuda ette ja tahapoole, võtta vahelduseks “allavaatava koera poosi” ja liikuda tagasi “plankasendisse”. Hingake seejuures rahulikult ilma lõuga pinguldamata. Sirutage keha kandadest kaelani, säilitage keharaskus keha tuumikul.




4. Lamavas asendis (laibaasendis) lamades käed külgedel, peopesad ülespoole, keskenduge kõhuhingamisele, mis aitab teadvustada oma keha tuumikut. Võtke “laeva asend” (jalad ja ülakeha moodustavad tagumikule toetudes täisnurga). Säilitage tasakaal selles asendis.

5. Keha tuumiku tugevdamiseks seiske sirgelt ülestõstetud kätega ja painutage keha, venitades sidekudet mõlemalt poolt kõhuõõnt. Peopesad suunake ülespoole (palmi asend) tõustes kergelt hingates varvastele ja laskudes jälle täistallale. Harjutus aitab keskendada tähelepanu.




6. Tooli asend aitab tunnetada, milline alaselja asend on optimaalne. Ribid peavad moodustama mugava nurga vaagnaga.

7. Puu asend (ühel jala seismine, teise jala tald surutud vastasjala reiele, käed peopesadest kokkusurutult rinna ees) aitab telgjoont tasakaalustada ja avab keha esiosa. Joogaharjutuste tõeliseks omandamiseks tasuks liituda mõne targa joogaõpetaja juhendamisel tegutseva aktiivse joogagrupiga, mis on parim viis enda tasakaaluseisundis hoidmiseks.



Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast e-poe reklaami...





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Inimese numeroloogiline sünnitabel + Sünniratta kood


Isikuhoroskoobid


Inimese numeroloogiline sünnitabel + Sünniratta kood


Seinakell


Seinapilt lõuendil või kapal: talv rabas


Kaelakee: fluoriit


Dekoratsioon: tšakra ja ahhaat


Kaelakee: moss ahhaat


Jaguar E Cabriolet, 1961


Vaas


Seinakell


Päikesepüüdjad: elu puu



NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.



Lehed ( 2 / 2 ): « Eelmised1 2

Seotud postitused