Taro elementide omadused, varjupool ja suhe teistesse elementidesse

Taro väikeses arkaanis on 4 masti: sauadele vastab tule element (kasv, liikumine ja energia), karikatele vee element (tunded ja emotsioonid), mõõkadele õhu element (mõtted ja plaanid), müntidele maa element (reaalsed asjad, raha, keha).

Loodusega seostades on sauad tule, päikese, tulekahju, välguga seotud. Karikad on seotud vee, veekogude ja sademetega. Mõõgad on seotud õhu, tuule ja tormiga. Mündid on seotud maa, mulla ja kividega.

Inimkehale ülekantuna on sauad energia põletamine, karikad on keha mahlad, mõõgad on hingamine ja mündid füüsiline keha. Inimene ja loodus on vahetus seoses, päike annab soojust (sauad), selle mõjul aurustub vesi (karikad), tekivad pilved (õhk), vihm (karikad) sajab maapinnale (mündid), see võimaldab kasvamist (sauad). Loodusest saab inimene janu kustutamiseks vett (karikad), hingamiseks õhku (mõõgad), energiaks (sauad) vajab ta toitu (mündid).
Põhitähendus on tungid ja teod, silmapilkne taipamine ja kiire tegutsemine. Midagi peab juhtuma, kui on tahe ja liikumine. Sauade sümboliks on tuhast tõusev fööniks. Eesmärk on põlemine, tuld ja särtsu täis olemine, pühendumine, energia kasutamine. Sauad on fallose sümboliks, sau võib olla ka juur, nõialuud, rännukepp, malakas. Sauade teadmine tuleb läbi tegutsemise ja see energia on vitaalne, loov, aktiivne, jõuline. Tegutsema motiveerib armastus elu vastu. Märksõnad on tahe, loovus, enesealalhoid, elurõõm, optimism, kirg, iha, liikumine, temperament, spontaansus, entusiasm, initsiatiiv, impulss, intuitsioon, julgus, riskivalmidus, konfliktivalmidus, läbilöögivõime, enesekindlus, isikupära.

Selle elemendi varjupool on enesekesksus, ohjeldamatus, kirglikkus, võimuihalus, liigagarus, üliaktiivsus, rahutus, võimu kuritarvitamine, brutaalsus, trots, vaenulikkus ja pessimism tagasilöökide ja takistamise korral.

Suhe teiste elementidega:

Sauad vajavad mõõkade sihikindlust, karikate sügavust ja leebust ning müntide praktilist meelt, reaalsustaju ja visadust.
Põhitähendus on tunded, ihad ja usk, sisemine hoiak on alati määrav. Karikad sümboliseerivad millegi vastuvõtmist, voolamist, tunnetamist, sügavamaid tundeid ja emotsioone, eesmärgiks on tunnete väljendamine. Karikad on seotud ka surma ja taassünniga, on voolusäng ja kaldad. Sümboliseerivad ka naise üsa, püha graali, basseini, merd, dušši, janu rahuldamist. Vesi on kõige elava allikas, kõik voolab ja see, mis on kõva, jääb alla. Karikate energia on ennastohverdav, ühendav, armastav, hooliv, tunnetest mõjutatud. Karikatel on seos lootuste, soovide ja himudega, ka unistuste ja fantaasiapiltidega. Tundlikkus, vastuvõtlikkus ja harmooniasoov tekitavadki soovi lasta end elu voolul kanda. Armastus, usaldus, rõõm, lootus ja usk on karikate võtmesõnad. Karikad on sisemine hääl ja intuitsioon, sisemine rahu ja tarkus, müstiline ühekssaamine teise poolega.

Selle elemendi varjupool on soovunelmates elamine, enese kaotamine tunnetes, liigne sõltuvus teisest inimesest ja liigne sulandumine ümbritsevaga. Kui ennast kaotatakse, siis uputakse valus ja piinas, hirmus ja leinas. Karikad põhjustavad siis kannatusi, sulguda võidakse (armu)kadedusse, kui tekib usaldamatus, siis teevad tunded haiget.

Suhe teiste elementidega:

Karikad vajavad sauade liikuvust ja energiat, mõõkade selgust ja eristamisvõimet, müntide reaalsustaju ja kindlustunnet.
Mõõgad on mõtted ja vaimurelvad, aitavad välja selgitada ja hinnanguid anda. Mõtlemine ja kogemustest õppimine aitavad raske kergemaks muuta. Mõõk sümboliseerib rüütellikkust, täisealiseks saamist, rahu sõlmimist (mõõgad atradeks). Mõtlemine on inimkonna nauding, aga teadmine ilma südametunnistuseta on poolik teadmine. Peamine küsimus on selles, kuidas peatada seda inimest, kes on olukorrast aru saanud. Need on korrastavad ja sihikindlad jõud, mille juurde kuuluvad intellekt, teadmised ja väärtushinnangud. Mõõgad eristavad, annavad hinnangu, otsustavad, plaanivad, analüüsivad ja sünteesivad. Nende energia on eesmärgile suunatus, oluline on keskendumine, kommunikatsioon ja diskussioon. Tõde otsides mõõgad sunnivad vaidlema, aga on seejuures sirgjoonelised ja ausad. Äratundmisele jõudes on kindlameelsed ja selge mõistusega saavad aru asjadest.

Selle elemendi varjupool on järeleandmatus, teravus, tülinorimine, fanatism, liigne rangus, kontroll, perfektsionism. Elu- ja inimvaenulik suhtumine tekitab kalkust, steriilsust, ühekülgsust ja eelarvamusi. Mõõgad jaotavad kõike heaks ja halvaks, mõistavad hukka, tekitavad kahtlusi ja kritiseerivad, kui kindel suund puudub, siis esitavad ebatõdesid. Mõõgad võivad teha haiget, sest on teravad ja lõikavad katki sidemeid, võivad tappagi, kui liiga negatiivseks muutuvad.

Suhe teiste elementidega:

Mõõgad vajavad sauade optimismi ja elurõõmu, karikate leebust ja voolavust, müntide soojust, alalhoidlikkust ja maalähedast reaalsustaju.
Selle elemendi sümboliks on maa, talent, münt. Mateeria ja keha, haistmine ja meeltega tajumine, oma talendi teostamine, heaolu ja jõukus – kõik need on olulised maaelemendi tunnused. See, mis loeb, on tulemus ja uute tulemuste loomine. Medalil on alati kaks külge: see, mis meid kujundab ja see, mida ise loome, mille endast maha jätame. Tõeline on vaid see, mis on viljakas. Annet omada ja seda mitte kasutada, see on sama, mis oma annet kuritarvitada. Maa on päritud oma vanematelt ja laenatud oma lastelt. Mündid on stabiliseerivad, vastuvõtvad, kujundavad, säilitavad ja kaitsvad jõud. Mündid on meele- ja kehataju, looduse ja tervise tähtsustamine, võime nautida meelte kaudu, nähtav ja käegakatsutav maailm, mida saab meeltega tajuda. Maa element on seotud perekonna, töö, traditsioonide, enda teostamise, viljakuse, omandi ja rahaga. Kasum toob heaolu ja edukust ning reaalsustaju ja praktilised oskused aitavad elus toime tulla. Müntide energiat iseloomustab kannatlikkus, visadus ja püsivus.

Selle elemendi varjupool on mateeria muutumine ebajumalaks, loeb vaid väline (omand, raha, staatus, välimus). Tardumine vormides ja kommetes, pedantsus, liigne naudinguihalus, hooplemine, pinnapealsus, laiskus, mugavus, ihnsus ei lase areneda. Kui kindlustunne puudub, kui oma kohta elus ei leia, siis tabavad haigused, kaotused ja vaesus. Kui kindlustundesse aga takerdutakse, siis mingit arengut üldse ei toimu.

Suhe teiste elementidega:

Mündid kalduvad mugavusele ja laiskusele, nad vajavad sauade elurõõmu ja liikuvust, mõõkade sihikindlust ja korraldamisoskust, karikate leebust ja armastust, mis loob sisemisi seoseid ja õilsamaid tundeid.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Horoskoop naisele + aastahoroskoop naisele


Kahe kuu horoskoop (päevade lõikes)


Numeroloogia kalender


Käevõru: amasoniit


Citröen 2CV6


Ripats: punane jaspis


McLaren 720S


Skulptuur: koer


Kaelakee: veevalaja


Päikesepüüdja


Nukk Charlene


Taro kaardid: Dark Mirror Oracle (koos raamatuga)NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused