Vaimult tugevaid teiste kadedus ei murra

Kadedus on üldinimlik, see pole ilmselgelt mitte ainult eestlastele omane. Ka see pole õige väide, et ainult naised on “ussid” ja õdede vahel valitseb “õelus”, kadetseda oskavad ka mehed, eriti kui mängu tulevad uhked autod, kallid kinnisvarad ja kaunid naised.

Eesti keeles on üks veider sõna “kahjurõõm”, mida on isegi pisut raske mõista. On nagu rõõm ja ometi ei ole ka, sest on ju tegelikult hea meel, kui teisel halvasti läheb. Selline rõõm pole kindlasti mitte see õige rõõm. Kui kedagi kadestatakse, siis on ta ise sellise olukorra oma ellu tõmmanud ja õppetunni saavad nii kadestaja kui kadestatav. Sageli saavad kannatada ka järeltulijad. Vanasti öeldi, et inimese pattude pärast kannatab seitse põlve järeltulijaid tagantjärele. Kindlasti on tarkusetera sees ütluses, et ära tee teisele seda, mida ei taha, et sulle endale tehtaks. Kadedus võib pöörduda kergelt kadetseja enda vastu mitmekordselt tagasi. Kunagi ei tea keegi teise inimese kohta täit tõde, väline pilt ei väljenda seda mitte kunagi päris tõeselt. Sageli on näilise heaolu taga varjatud haigused, õnnetud suhted, rohked liisingud, pikaajalised laenud ja muud jamad, mida iga hinnaga varjata püütakse.
Kõikvõimsa sotsiaalmeedia võimutsemise ajastul püütakse näidata endast ideaalpilti. Nii võidakse tõmmata enda peale kadedust isegi siis, kui tegelikus elus midagi kadestada polegi. Lihtsat elu elaval ausal ja tagasihoidlikul inimesel on ilmselt palju kergem elada.

Kadedusega kaasnev energia on lammutav. Kui inimese enda energeetika on terve ja tugev ning kui ta ennast usaldab, siis ei pääse kadetseja energia talle ligi. Enesekindel, tugev ja terve inimene on kõige paremini kaitstud. Nõrk inimene tõmbab negatiivsust just oma kõhklustega ligi, sest soovib nii väga teistele meeldida. Ta kahtleb endas ja teeb seetõttu valesid valikuid. Ei pea ju suhtlema sellise inimesega, kes meile head ei soovi ja oma koju ei pea pahatahtlikku inimest üldse kutsuma. Pärast sellise inimese lahkumist peaks kindlasti tuba tuulutama ja halvast energiast puhastama.

Tänapäeval tuleb võõras info piirideta sotsiaalmeedia kaudu laviinina ja paratamatult tekib võrdlusmoment, tekib petlik kujutlus, et teiste elu on parem ja mõnusam. Kui ennast kogu aeg teistega võrreldakse, on oht kibestuda ja elus pettuda. Praegusel ajal on eripäraks, et väga paljud noored ei oska oma kohta elus leida ega suuda oma eluga midagi peale hakata.
Vanad kahetsevad oma valesti elatud elu, tunnevad sageli lausa süüd, et üldse elavad. Ei suudeta mõista, et igal vanusel on omad eripärad, omad raskused ja ka omad rõõmud.

Kadetsejad näivad sageli lahked inimesed, aga selja taga teevad halba mõnuga. Oma plaanidest ei tohiks kunagi laiale ringile rääkida, sest alati leidub neid, kes tõkkeid seadma hakkavad. Kõigile meelepärane olla ei saa ja iga kriitikanoole peale ärrituda pole mõtet. Pahatahtlik kadetseja teeb eelkõige endale halba, see halb energia tuleb alati lõpuks talle endale tagasi. Selle tunde sees olles pole kerge elada, see närib hinge seest. Selleks, et midagi muutuks, peab oma mõttemaailma muutma ja see pole lihtne. Kui inimene on väga tundlik, siis mõjutavad õelutsejad ja kadetsejad tema elu tugevalt.

On võimalik kasvatada endale “paks nahk” selga või otsida teistsugune keskkond ja vältida täielikult suhtlemist selliste inimestega. Visa ja pahatahtlik kadetseja võib nii tööasjades kui ka eraelus täiesti ettearvamatuid olukordi tekitada. Kade ja õel võib olla isegi omaenda pere liige.
Kaitseks kadeduse vastu võib taskus kanda musta turmaliini, aga parem viis on enda mõttemaailma muutmine. Iseendaks jäädes ja oma mõtteid puhtana hoides ei ole välisel kurjusel ja kadedusel kuskile haakuda. Kadeduse ja kurjuse vibratsioonid on madala sagedusega, need ei saa haakuda kõrgemate vibratsioonidega. Kõigile ei saagi meeldida ja kõik ei pea ka endale meeldima, sarnase energiaga inimesed leiavad üksteist varem või hiljem üles. Tuleb kasvatada endale “paksem nahk”, kui selles maailmas midagi tõeliselt saavutada soovitakse. On peaaegu võimatu elada sellist elu, mida keegi ei kadesta, sest kade inimene leiab alati mingi põhjuse.

Inimene on sotsiaalne olend, ta vajab teisi inimesi ega saa päris üksinda hakkama. On vaja tekitada endale usaldusväärne tõeliste sõprade, lähedaste ja heasoovlike inimeste ring, see annab kõige tugevama kaitse. Ka kokkuhoidev ja toetav perering on alati kaitseks. Oma headest plaanidest ei ole vaja kunagi kõigile rääkida, oma häid ideesid enne õiget aega avaldada (enne munemist ei tasu kaagutada).
Eestlased on küll töökad ja visad, aga eripäraks on kadedus. Võib-olla on selle põhjuseks see, et päikest on siin nii vähe, meie kliima ei soodusta soojust ja lahkust. Võib-olla on lõunamaa inimesed soojemad ja lahkemad seetõttu, et päike paistab aastaringselt.

Kadedus võib mõnikord olla ka edasiviiv jõud, kui see sunnib ennast arenema ja selles puudub soov teisi mingil viisil kahjustada.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Unenäo seletus


Aastahoroskoop - 75 lehekülge


Aastahoroskoop (armastus ja suhted) ja numeroloogia - 39 lehekülge


Kaelakee: hõbe


Unenäopüüdja: ametüst, roosa kvarts, akvamariin


Pealamp: Black Diamond Storm 400


Padjakate 40 x 40 cm (2 tk)


Tassid (4 tk)


Näorull: tiigrisilm


Seinakaunistus: karu


Päikesepüüdjad: elu puu


Tass (10 cm) - Maxwell & WilliamsNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused