Kuidas kasutada värve kodus feng shui põhimõtteid järgides?

Värvide mõju tuntakse tuhandeid aastaid. Juba muistsed hiinlased iseloomustasid aastaaegu värvidega. Roheline sümboliseerib puu elementi ja kevadet, punane tule elementi ja suve, kollane ja oranž tähistavad päikest, mis soojendab maapinda ja tähistab suve lõppu. Valge sümboliseerib metalli elementi ja sügist. Sinine tähistab vee elementi ja talve.

Arvatakse, et neurootikud ja närvilised inimesed märkavad rohkem värvide halba mõju, aga rahulikud ja rõõmsameelsed inimesed tajuvad positiivset mõju.
Värvid annavad ruumidele emotsionaalse toonuse. Mõned värvid erutavad, mõned rahustavad, mõned isegi vihastavad, mõned tekitavad masendust või ärevust. Värve peab ruumide jaoks valima kohapeal ja õiges valguses, soe valgus muudab värvid soojemaks, külm valgus külmemaks. Loomulik päevavalgus ja kunstlik valgus annavad erineva tonaalsuse. Eriti hoolega tuleks valida lae värve, hele lagi on alati parem kui tume. Lagi peab olema heledam põrandast, sest tume värv ei lase qi-l ülespoole tõusta.

Magamistuppa sobivad kõige paremini mahedad värvid. Iga värv on magamistoas või puhkamiseks mõeldud ruumis hea, mis aitab lõõgastuda ja end rahulikuna tunda. Roosa, virsikuvärv, kreemjas, elevandiluu, beež, helepruun, heleroheline jt. soojad õrnad toonid sobivad hästi. Magamistoas tuleks vältida punast, erksat oranži jt. tugevaid ning tumedaid värve.
Kööki sobivad kollane, oranž, pruun, roheline, arvestama peaks vaid seda, et oranž tõstab söögiisu. Vältida tuleks sinist, mis seostub vee elemendiga. Sinine ei ole valdava värvina hea üheski toas v.a. vannituba. Sinine muudab inimesed vaikseks ja endassetõmbunuks, tekitab külmatunnet. Võib kõne alla tulla vaid väga helesinine või taevakarva. Sinine sobib aga väga hästi sisustusdetailidena: vaipade, maalide, vaaside, iluasjade, lauanõude jt. esemetena.

Väikestes ruumides on vaja kasutada heledaid toone, mis muudavad ruumid avaramaks. Punane, kollane, sinine ja tumedad toonid vähendavad optiliselt ruumi suurust. Kuumad ja soojad värvid stimuleerivad keskkonda, jahedad toonid muudavad rahulikumaks ja soosivad vaiksemat tegevust. Koduses interjööris tuleks kasutada eelkõige neid värve, mis endale meeldivad, siis loovad need kodus ka hea energia.
Kolme värvi meetod on lihtne ja tõhus viis kodu maitsekalt ja hubaselt sisustada. Ruumi kujundamist alustatakse ühe põhivärvi valimisest, teine värv on vaiba ja sisustuse jaoks. Kolmas värv on kontrastiks või harmoneerub kahe esimesega, seda kasutatakse sisustusdetailide valimisel. Kontrastse värvi valimine nõuab väga head värvitunnetust ja sobiva kolmanda värvi valimine ongi kõige raskem. Liiga palju värve korraga muudab elamise maitsetuks ega mõju energeetiliselt hästi. Mahedad ja neutraalsed toonid on vähem pretensioonikad, eksootilised ja tugevad värvid nõuavad väga head värvitunnetust.

Võib kasutada ka ba-qua abi.

Rikkuse piirkond – roheline, punane, violett, sinine
Kuulsuse piirkond – punane, roheline, kollane
Abielu piirkond – punane, roosa, valge
Perekonna piirkond – roheline, punane, sinine
Laste piirkond – valge, kuldne
Teadmiste piirkond – must, roheline, sinine
Karjääri piirkond – must, roheline, valge
Mentorite piirkond – must, valge
Millest kõnelevad erinevad värvid?

PUNANE

Erutav ja energeetiline, tugevaim värv üldse, esineb looduses vaid õite värvina. Punane kannab alati sõnumit. Punast peetakse õnnetoovaks värviks. Idamaades kannavad pruudid punast, et head õnne ligi meelitada. Punane on erutav ja dünaamiline värv, aga ka võimu ja raevu värv. Kirglik tuleelement võib tekitada koduses elus kaost, kui liigselt domineerib. Punast kasutatakse vaid neis ruumides, mis on seotud aktiivsuse ja põnevusega nt. puhketoas, pere spordikompleksis, sest punane suurendab aktiivsust ja kirge. Magamistoas peaks vältima, põhjustab unetust ja ärevust ega lase rahulikult uinuda.

ORANŽ

Edasipüüdlikkus, suhtlemine, seltskondlikkus on märksõnad selle värvi puhul. Oranž on vaoshoitum kui punane, seetõttu meeldivam ja heasüdamlikum, seotud maa elemendiga. Pisut erutava mõjuga toob kasu ruumides, kus inimesed suhtlevad omavahel. Vaimselt stimuleerivana sobib ka õpperuumidesse.Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast e-poe reklaami...

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Sünnihoroskoop


Karma analüüs + saatuse analüüs


Kahe inimese numeroloogiline analüüs ja armastuse soodsad ajad


Tassid: linnud (4 tk)


Multitööriist: 11-osaline


Taro kaardid: Spiritsong Tarot (koos raamatuga)


Seinapilt lõuendil või kapal: Koluvere loss


Kausid ja taldrikud (komplekt 4-le inimesele)


Nukk Lilli-Lou


Seinakaunistus (3 tk)


Küünlaalus


Käevõru: amasoniitLehed ( 1 / 2 ): 1 2Järgmised »

Seotud postitused