Sisuturundus
Pikema aja jooksul tekib ideaalsesse paarisuhtesse rutiin, pinge ja tuhmunud kirg. Intiimsus on selles kontekstis väga oluline, aidates oluliselt kaasa pikaajalisele ja tugevale suhtele, sügavale sidemele ja stabiilsusele, kus mõlemad partnerid tunnevad, et neid armastatakse ja nad on ihaldatud. Tõsi, intiimsus võib olla suure ohus, näiteks, kui sünnib laps. See sündmus toob paari ellu palju kaost, mis vähendab võimalusi üksteisega aega veeta. Kuidas saame siis vältida selle intiimse ühenduse kaotamist?
Miks on intiimsus suhtes tähtis?
Intiimsus võib olla füüsiline ja emotsionaalne ning mõlemad on võrdselt olulised. Emotsionaalne side loob partnerite vahel turvatunde ja usalduse, mis on väga oluline. Füüsiline lähedus on sama oluline: suudlused, puudutused, kallistused ja muidugi seksuaalne kontakt.
Kuidas säilitada intiimsust pärast lapse sündi?
Väsimus, unepuudus, stress ja enda jaoks aja puudumine toovad pingeid ning suruvad intiimsuse tagaplaanile. Mida ette võtta, et füüsiline ja emotsionaalne lähedus ei kaoks paarisuhtest?
Suhtlemine
Suhtlemine on tähtis, hoolimata sellest, kui triviaalne see tundub. Jagage oma tundeid, muresid, hirme ja kõike, mis teid vaevab, kuid ärge unustage positiivseid aspekte, nagu unistused. Lapsega kodus valitseb tihti kaos, seega on ülioluline, et partnerid teineteist kuulaksid ja mõistaksid. Kui hoiate kõike enda teada, siis eemaldute te oma teisest poolest ja muutute emotsionaalselt distantseerunuks.
Seksuaalsed suhted
Paaride seksuaalelu muutub pärast lapse sündi sageli rohkem või vähem. Uus pereliige võtab enda alla nii mõtted kui aja, naised tunnevad vahel vähenenud seksuaalselt soovi ja erutumine võib olla raskendatud. Kuid tänapäeval pakub seksitarvete turg hulgaliselt vahendeid nende probleemide lahendamiseks. Kvaliteetseid tooteid nii naistele kui meestele leiate yesyes.ee e-poest.
Aeg kahekesi olemiseks
Kui emotsionaalne side partneriga väheneb, väheneb ka intiimsus. Seega on ühine aeg väga oluline. Kui laps sünnib, on raske leida aega ainult teile kahele, kas pole? Kui võimalik, paluge abi vanematelt, vanavanematelt, headelt sõpradelt või teistelt lähedastelt, kes saavad väiksega vähemalt mõneks ajaks koos olla. See annab teile võimaluse kahekesi jalutama minna ja värsket õhku nautida. Kui teil on rohkem aega, võite külastada massaažisalongi, kino, kontserti, restorani või mõnda muud kohta, kus saate lõõgastuda ja tegeleda millegagi, mis teile rõõmu pakub. Rutiinist, kodusest keskkonnast ja isa ja ema tegevustest eemaldumine on teie suhte jaoks väga oluline.
Ühised tegevused kodus
Intiimsuse säilitamine või taastamine ei nõua sageli isegi kodust lahkumist. Koduseinte vahel – kui laps magab või on mõneks ajaks rahulikult ärkvel – leidke lihtsaid tegevusi, mida koos teha, et tugevdada oma emotsionaalset suhet. Nende tegevuste hulka võib kuuluda ühise õhtusöögi valmistamine, päevakogemuste jagamine, lauamängude mängimine, massaaži tegemine jne.
Pärast lapse sündi püüdke luua vähemalt lühikesi paarisuhte hetki, mis aitavad tugevdada teie intiimset suhet.