Millised on elektriauto laadimise võimalused ja kui palju need maksavad?

Kommertsartikkel

Ühiskond liigub üha enam ökonoomsemate autode suunas. Üheks ökonoomsemaks sõiduvahendi valikuks on elektriauto. Euroopa Liit on sätestanud seaduse, et aastast 2035 tohib Euroopas müüa vaid elektriautosid. See on kindlasti paljude inimeste seas tekitanud juba praegu suurema huvi elektriautode vastu. Üks põhiküsimusi on kindlasti elektriauto laadimise hind – kus ja kuidas seda teha ning palju see maksab?

Võimalus on laadida elektriautot kodus – laadija saab osta või rentida. Elektriauto laadimisjaama hinnad algavad reeglina 500 eurost. Rendihinnad on kuupõhised olenevalt teenusepakkujast. Laadimise hind sõltub otseselt teie elektripaketi hinnast. Olenevalt sellest kas teil on lepinguline börsipakett või fikseeritud kuupakett. Börsipaketi puhul saate valida endale soodsaima aja auto laadimiseks ning seeläbi kulusid veelgi kokku hoida.

Teiseks laadimise võimaluseks on avalik laadimine – elektriautode laadimispunktid asuvad üle Eesti. Tänasel päeval küll rohkem linnades, kuid tulevikus leiab neid kindlasti ka väiksematest alevikest. Avalikke laadimispunkte pakuvad Eleport, Alexela ja suurima laadimisvõrgustikuga Enefit VOLT, kelle võrgustikus on kolme erineva kiirusega laadijaid: poolkiirlaadija, kiirlaadija ja ülikiirlaadija, mis maksavad vastavalt laadija võimsusele ja laadimiskiirusele.
Toome näiteks kiirlaadimise. 20 kWh laadimise summaks on 7 eurot ja laadimise kestus 25 minutit. 20 kWh-ga saab keskmise elektriautoga sõita tavaoludes 100 km. Seega juba väikese kohvipausi ajal on võimalik elektriauto piisavalt täis laadida, et nautida sujuvat sõitu sihtkohta.NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused