Minimalism – uus mood või tuleviku trend?

Sisuturundus

Minimalism kui Jaapani kultuurist ja Skandinaavia disainist pärit eluviis võimaldab tänapäeval koduruumi loojatel säilitada majas mitte ainult puhtust ja esteetikat, vaid ka meelerahu. Minimalismi filosoofia paljude disainerite ja arhitektide projektides juurdus juba 20. sajandi teisel poolel ja oli seotud lihtsuse, funktsionaalsuse sooviga. Mitte kaua aega tagasi võttis minimalism omaks mitte ainult kunsti, vaid ka elu põhimõtteid.

Tänapäeval, mil elame suuremas tarbimisühiskonnas kui kunagi varem, valivad üha enam inimesi teadlikuma ja sisukama eluviisi, keskendudes kvaliteedile. Pole saladus, et meil olevate esemete hulga vähendamine ja kodus korraldatud korra säilitamine muudab meid end lihtsamaks tundma ja väldib tarbetut stressi. 

Minimalismi laine

Maailma ehk kõige kuulsam minimalistlikum trend sai alguse pärast seda, kui Marie Kondo, professionaalne jaapani organiseerija ja konsultant, tutvustas kodu korraldamise tehnikaid, mis hoiavad asjad korras ja muudavad inimeste elu. 

Praegu on maailmakuulus naine juba aidanud miljonitel inimestel mõista, milline on elukvaliteet. Marie Kondo väidab julgelt, et kodukorraldus on üks enesehoolduse vorm.

Ja kas te hoolitsete enda ja oma eluruumi eest?

Nautige minimalistlikku esteetikat ning rahu ja korra tunnet. Isegi kui te ei ole minimalismi fänn, nõustute, et kodu korrasolek võimaldab teil lõõgastuda ja pigistada välja rahuloleva naeratuse. Jah – mitte igaühest ei saa saada kodukorralduse professionaali, kuid põhitõdede tundmine ja korraldusvahendite kasutamine hoiab teie kodu palju kauem korras kui tavaliselt.

Kust alustada?

  1. Pidage meeles, et igal esemel teie kodus peab olema oma koht.
  2. Kasutage korraldajaid sahtlites, riidekapi riiulitel, et hoida asju vastavalt vajadusele korras.
  3. Korraldage kaablid ja juhtmed, hoidke neid selleks ettenähtud kastides. Peitke rippuvad juhtmed laua alla, kinnitades need liistu või metallvõrega.
  4. Investeerige lahtiste toiduainete hoiukastidesse, mis on eriti kasulikud, et hoida oma kööki korras.
  5. Suuremate esemete esteetiliseks ladustamiseks garaažis või keldris valige puidust kastid.

Hinnake oma kodu korraldust ja otsustage, millist piirkonda oma kodus peaksite esmatähtsaks pidama. Ärge püüdke seda kõike korraga teha – ainuüksi oma garderoobi, köögikappide või garaaži korrastamine võib võtta rohkem kui ühe puhkepäeva. Igat tüüpi korraldajad korra säilitamiseks – FORMADORE.

Kas minimalism on tuleviku trend?

Tuleb märkida, et inimeste teadlikkuse ja jätkusuutlikkuse kasv muudab minimalistlikud eluviisid veelgi populaarsemaks, kusjuures rohkem kui üks tarbija otsustab vähendada oma süsinikujälge, tundes huvi ökoloogiliste küsimuste vastu. Ja korraldades oma kodu ja tehes teadlikumaid ostuotsuseid, ei tunne me mitte ainult end õnnelikumana, vaid arendame ka vastutustundliku tarbimise põhimõtteid.

Minimalism on ajatu lihtsus ja tagasihoidlikkus, milles meie esivanemad nägid tähendust ja tõelisi väärtusi. Just see näitab, et minimalismi filosoofial on püsiv jõud, mis inspireerib mõtisklema oma prioriteetide ja tulevase elu nägemuse üle.

Seotud postitused