6 närvisüsteemi tüüpi olukordadele reageerimisel

Inimese närvisüsteem määrab ära inimese sotsiaalse suundumuse ja ühtlasi ka tema põhilise eluhoiaku. See määrab ära ka inimese toimetuleku sotsiaalses elus.

1. Retseptiivne iseloom

Ainus mõeldav hüvede allikas on väline maailm, raha ja asjad. Selline inimene on eelkõige tarbija. Ta tarbib valimatult kõike: toitu, alkoholi, sigarette, raamatuid, seisukohti, filme, ettekandeid, ta tarbib kõike, millega kokku puutub. Kui raha napib, siis tarbib ta võlgu. Ta on nagu “imik” ja maailm on tema jaoks nagu üks suur “rind”, mida võib lõputult “imeda”. Ta on passiivne, igavesti täis ootusi ja ühtlasi ka pettumusi. Sellised inimesed tunnevad end seda paremini, mida rohkem nende ümber inimesi on. Nad kuulavad vaid teiste arvamusi ega mõtle kunagi ise. Nad on üldjoontes sõbralikud ja abivalmid, aga väga solvunud, kui teised samaga ei vasta. Nad on endast mõjuvõimsamate suhtes aupaklikud, tagasihoidlikud, järeleandlikud, usaldusväärsed, aga liiga alistuvad, madala enesehinnanguga, arad, sentimentaalsed. Parasiteeriva ellusuhtumise tõttu elatuvad sageli annetustest ja sotsiaaltoetustest.




2. Ekspluateeriv iseloom

Need on võimukad, ennastusaldavad, nõudlikud inimesed, kes võtavad alati selle, mis pakub naudingut ja tõotab kasu. Alati valmis kõike ka jõuga või kavalusega teistelt ära võtma. Neil on initsiatiivi, nad on aktiivsed ja jõulised inimesed, endaga rahul ja nõrgemate ning vaesemate suhtes üleolevad. Nad on kadedad, kui keegi on neist andekam, ilusam või rikkam. Nad tüssavad teisi ja lähevad sageli pettuse teed, et oma varandust ja mõjuvõimu suurendada. Küünilisus, kadedus ja kalkus on kolm võtmesõna nende puhul. Tänapäeval sellised inimesed ekspluateerivad teisi, kasutavad vahendeid valimata ära oma võimu ja raha, et oma eesmärke saavutada ja varandust suurendada.




3. Hoiustav iseloom

Need on säilitava, säästva ja koonerdava iseloomuga inimesed. Koguvad ihnsalt kõike võimalikku. Nende meelest napib maailmas ressursse (varandust, tarku inimesi, oskusi jms). Nad täiendavad kogu aeg oma varusid ja koguvad “mustadeks päevadeks”. Need on kehva kujutlusvõimega, külmad, kahtlustavad, pedantsed, pragmaatilised, kramplikult vanast kinni hoidvad inimesed. Samas on ka väga kannatlikud ja suured ihnuskoid. Isegi tööeetika on neil vähenenud väärtusskaalaga, nad ei kuluta liiga palju oma energiat, sest kardavad sedagi liigselt raisata. Tänapäeval on sellised inimesed “sendiveeretajast töönarkomaanid”. Kopsakas pangaarve köidab neid rohkem kui maiste hüvede nautimine.




4. Turuhoiakuga iseloom

Tänapäeval arenenud riikides kõige levinum hoiak, sest tänapäeva inimene on nii tarbija kui kaubitseja. Põhieesmärk on soodsa tehingu tegemise võimalus. Need on vahendajad, vahetajad, edasimüüjad, soodsaid ostukohti jahtijad, spekulandid, hangeldajad, kasumi taotlejad. Deviisiks on: “Kõik on müügiks!”. Nende jaoks on ka armastus, ametialane edu, tervis, kuulsus väljavahetatavad. Tehingu headust mõõdab võimalus teistelt midagi vastu saada (raha, asju, hüvesid, tähelepanu, tunnustust). Eesmärk on saada rohkem, kui ise antakse. Neile on omane teatud heldus, mille taga peitub kavalus end võimalikult kallilt müüa. Leida igale kaubale õige reklaam ja pakend, et tasu oleks võimalikult suur. Rõivad, tutvused, diplom, teadmised, oskused, abielu, sõprussuhted – kõik on kõrges hinnas, kui võimaldavad tulu teenida. Turuhoiakuga inimesed on sihikindlad ja muutustele altid, nad on väga seltsivad ja tulevikule orienteeritud. Neil on vabameelsed vaated, nad on tegusad ja taibukad, noorusliku välimusega, aga neil puuduvad põhimõtted. Siin ja praegu toimuva suhtes on nad nõrga vastuvõtlikkusega. Teine inimene on nende jaoks üksnes vahend millegi saavutamiseks. Nad näitavad end täpselt sellisena, nagu neist eeldatakse. Tänapäeval müügimehed, valgekraed (yuppie’d) ja noored ärimehed, kelle jaoks maailm on üks suur turg.




5. Destruktiivne iseloom

Vägivaldsed, sõjakad, lõhkumistarbega inimesed, kelle eesmärk on teistele halba teha, maailmas kaost külvata. Sellesse rühma kuuluvad vandaalid, sõjardid, terroristid, mässajad, narkoparunid jt. Nad on pühendunud saamisele, valmis vägivallaga kõike endale võtma. Nende tegevus on suunatud saagi ahnitsemisele, raiskavale tarbimisele ja arutule kulutamisele. Püüavad omandada elus materiaalseid hüvesid nii palju kui võimalik, inimelul pole tähtsust.

6. Loova orientatsiooniga iseloom

Küps ja terviklik inimtüüp eelistab näha asju nii nagu need tõelisuses on. Nad on avatud, tundlikud, ärkvelseisundis olevad, mõtlevad ja loomingulised inimesed. Terveolek tähendab nende jaoks inimese ja looduse ühtsustunde tajumist, samas ka iseenda kogemist suveräänse indiviidina. Eesmärgiks on oma võimete ja võimaluste teostamine mitte ainult enda, vaid kogu ühiskonna huvides. Loov inimtüüp otsib alati sügavamat mõtet oma eksistentsile, mõtleb oma peaga, otsib vastuseid ja “ujub” sageli ka vastuvoolu. Sel inimtüübil ei ole tänapäeva ühiskonnas kerge elada.





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Isiksuse analüüs hiina astroloogia järgi


Inimese isiksuse ja elutee skeemi põhjalik numeroloogiline analüüs (põhjalikum variant)


Eluteed edendavad ja takistavad omadused


Nukk Bria


Skulptuur: kassid


Käevõru: tiigrisilm


Käevõru: tiigrisilm


Taro kaardid: Dream Reading Cards (koos raamatuga)


Kaelakee: amburi tähtkuju


Tassid (4 tk) - Flanacom


LED küünlad (3 tk)


Kristallipuu: lasuriit



NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused