Värvide kasutamine koduses miljöös

Värvide jõudu ja mõju tuntakse juba tuhandeid aastaid. Neid on kasutatud nii kurjade jõudude tõrjumiseks kui hea õnne ligimeelitamiseks. Värvid võivad avaldada nii positiivset kui negatiivset mõju.

Koduses miljöös peab värvi ja valguse kombinatsioon pakkuma parimaid elamistingimusi. Soe valgus muudab värvid soojaks, külm vastupidi. Eriti hoolega tuleks valida lae värvi, hele lagi on alati parem, põranda värv peaks olema tumedam.
Magamistuppa sobivad mahedad värvid, mis aitavad lõõgastuda ja rahuneda. Hästi sobivad roosa, virsikutoon, kreemjas, elevandiluu, beež, helepruun, heleroheline. Magamistoas peaks vältima punast, musta, oranži ning liiga erksaid toone. Kööki sobivad maa elemendiga seotud värvid, nagu kollane, oranž, pruun, roheline. Köögis peaks vältima sinist. Sinine ei ole valdava värvina hea üheski toas (välja arvatud vannituba). Sinine sobib väga hästi sisustuse osana. Sinine valdava värvina sunnib inimest endasse tõmbuma, tekitab külmatunnet, reserveeritust. Kodusesse interjööri sobib vaid taevakarva helesinise toon, aga ka selle mõju peaks enne katsetama. Sinist saab koju tuua vaipade, maalide, iluasjade, lauanõude jms.

Heledate ja pastelsete toonidega saab ruume suuremana näidata. Punane, kollane ja sinine vähendavad optiliselt suurust. Heledate värvide ja õige valgustusega saab pimedaid nurki rõõmsamaks muuta. Kuumad värvid stimuleerivad, jahedad värvid rahustavad, soojad värvid muudavad ruumid soojemaks.
Raudreegel on, et kodus peaks kasutama neid värve, mis tõepoolest meeldivad. Need loovad hea enesetunde ja õige meeleolu. Tasub usaldada oma sisetunnet kodu kujundamisel. Alustatakse ühe põhivärvi valimisest, teine värv on vaipade ja sisustuse jaoks. Kolmas värv peab harmoniseeruma kahe esimese valitud värviga või on nendega kontrastne. See on väga tõhus meetod. Liiga palju värve korraga kasutada pole hea.

Kuidas värvid mõjutavad?

PUNANE

Punane on tugevaim värv ja annab selge sõnumi, paljudes kultuurides peetakse seda värvi õnnetoovaks. Punane on kirglik ja raevukas, vale kasutamise korral tekitab kaose, on seotud tule elemendiga. Punast võib kasutada ruumides, mis on seotud põnevuse ja aktiivsusega, näiteks puhketoas, koduses treeningutoas, see aitab suurendada kehalist aktiivsust ja tõstab energiataset. Magamistoas põhjustab unetust ja muudab närviliseks.
ORANŽ

See on suhtlev ja seltskondlik värv, milles on kirge, hoogu ja energiat. Oranž on vaoshoitum kui punane, seotud maa elemendiga. Tekitab erutust, aga mõju on punasest mahedam ja meeldivam. Kasulik on ruumides, kus räägitakse ja suheldakse, tekitab rõõmsa ja positiivse meeleolu, stimuleerib vaimselt. Sobib elutuppa ja õpperuumidesse.

KOLLANE

Kollane annab elujõudu, on päikesevärv. Kollane on reibas, stimuleeriv ja meeleolu parandav, seotud on maa elemendiga. Seostatakse kollast ka tarkuse omandamisega. Sobib ruumidesse, kus tegeldakse vaimse või loomingulise tööga. Liialdada kollasega ei tohiks, liiga palju kollast võib tekitada peavalu ja väsitab. Parajas koguses muudab inimesed rõõmsaks ja õnnelikuks. Hea valik on meelelahutuseks mõeldud ruumides.
ROHELINE

Roheline on looduse värv, levitab harmooniat ja hingelist tasakaalu, aitab hingehaavu ravida, soodustab pikka iga. Roheline seostub kevade, kasvu ja uue algusega, puu elemendiga. Rahustav roheline sobib kõigisse ruumidesse, mida kasutatakse lõõgastumiseks ja puhkamiseks. Võtab ära pinged ja ärevuse (välja arvatud mürkroheline).

SININE

Sinine annab optimismi ja turvatunnet, helesinine on taevalaotuse värv, seostub mõtlemise, püsivuse, tõega. Enesevaatlik ja vastutustundlik sinine kuulub vee elemendi juurde. Sinine soodustab sissepoole vaatamist ja endasse süüvimist. Tumedamad sinised ja indigo toonid soodustavad vaimsust ja intuitsiooni. Mõjub hästi vannitoas ja tualettruumis. Mitme erineva sinise tooni koos kasutamine annab väga jõulise efekti. Koduses miljöös ei tohiks valida sinist põhitooniks, efektne on teise värvina või kontrastvärvina.Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast e-poe reklaami...

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Aastahoroskoop - 105 lehekülge


Kolme kuu horoskoop (päevade lõikes)


Sünnihoroskoop


Pealamp: Black Diamond Spot 350


Kaelakee: kuukivi


Unenäopüüdja


Dekoratsioon: tšakra ja ahhaat


Kaelakee: ema ja tütar, roos


Taro kaardid: The Mary-El Tarot (koos raamatuga)


Käevõru: lasuriit


Kõrvarõngad: ema ja tütar


Tassid: linnud (4 tk)Lehed ( 1 / 2 ): 1 2Järgmised »

Seotud postitused