Kõige paremini aitab väsimuse vastu korrapärane puhkamine

Igapäevategevustes aega planeerides võiks rühmitada oma tegevused tähtsuse järgi: tähtsad asjad, vähemtähtsad ja pisiasjad. Tähtsad asjad tuleks ära teha parimas vormis olles või siis, kui kõige vähem segatakse. Vähemtähtsate tegevuste puhul võib lubada kõrvalepõikeid ja pisiasjadest võib ka üle libiseda, kui jõudu pole. Igas päevas peaks olema ka sellist aega, kuhu pole midagi erilist kavandatud. Neid tühikuid saab siis ootamatute asjadega täita, mida elus ikka ette tuleb. Kui millegi olulisega jõutakse varem valmis, oleks vaja ennast premeerida lisapuhkusega. Üks kena “pannkoogipühapäev” aitab kindlasti meeleolu parandada. Võib ka eemale sõita paariks päevaks ja näiteks telkida kuskil kaunis kohas. Kaasa ei tohiks võtta mitte ühtegi kohustust, mobiil tuleks välja lülitada ja kellavaatamine unustada. Tuleks õppida nädalavahetusest lugu pidama, eriti vajalik on see pereinimestele ja lastega peredele. Vanematega koos veedetud nädalalõpp ühendab lapsi omavahel ja vanemaid oma lastega, suurendab usaldust ja turvatunnet. See on lastele ka tunnustuseks. Kui raha pikemateks reisideks napib, võib istuda kasvõi kodus kenasti kaetud laua taga ja vestelda pereringis maitsvat kodust toitu süües. Nii saab rahulikult arutleda nende probleemide üle, mis on südames ja hinges.




Loodusesse minek aitab alati ega võta mingit erilist rahakulu. Metsas, rannas, pargis, aias jalutades tuleb meelerahu tagasi, taastub hingeline tasakaal. Looduse värskus, ilu, puhtus ja ehedus kahandavad suhetes olevaid pingeid, vastutuse koormat ja raskest tööst tulenevat stressi. Loodus vabastab kõigest võltsist, inimesed on loomulikud ja lihtsad. Kasulik on iga päev silmitseda horisonti mõni minut, mis aitab tunnetada, kui ääretu ja suur on maailm tegelikult. Siis mõistetakse ka seda, et ühe inimese probleemid on selles nii vähetähtsad.




3 lihtsat puhkamise põhimõtet (mida saab kasutada nii lühiajalise puhkamise kui pika puhkuse ajal):

1. Puhkamine olgu korrapärane.
Iga organism armastab rütmi. Süda töötab rütmiliselt ja väsimatult, aga tegelikult puhkab iga südamelihase kokkutõmbe järel. Organism vajab puhkust iga päev, selleks on öine uni. Ette- või tagantjärele puhkamine ei aita taastada vajalikku energiataset. Lühiajalised ja sagedasemad puhkepausid on otstarbekamad kui pikad ja harvad töövaheajad. Iga-aastane pikk puhkus tuleb alati välja võtta (soovitavalt kahes osas ja erinevatel aastaaegadel).




2. Puhkamine pakkugu vaheldust

Puhkuseaegne tegevus erinegu kutsetööst ja tavaelu rutiinist. Vaimse töö tegija parim puhkus on kehaline liikumine ja füüsiline tegevus. Tugeva kehalise väsimuse korral on mõistlik passiivselt puhata ja oma füüsilist energiat taastada. Ilusa suve puhul pole mõtet sõita välismaale, võib ka isamaa ilu avastada. Soojale maale sõit aitab “igavese sügise” perioodidel, pimedal ja vihmasel ajal või kevad-talvel energiataset tõsta.




3. Puhkamine tugevdagu tervist
Õhtuti ja nädalavahetustel pole arukas koormata samu elundeid, mis töö ajal on pinge all. Näiteks müra sees töötav inimene vajab puhkamiseks vaikust, arvuti ees töötav inimene vajab puhkust silmadele ja koormust lihastele. Meeldivad elamused on kõige paremad närvisüsteemi toniseerijad.



Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast e-poe reklaami...





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Kahe kuu horoskoop ja numeroloogia (53 lehekülge)


Isikuhoroskoobid


Kahe inimese numeroloogiline analüüs sünnikuupäeva ja nime järgi + omavaheline sobivus


Tassid (3 tk) - Villeroy & Boch


Taro kaardid: The Good Karma Tarot (koos raamatuga)


Vaagen


Seinakaunistus: makramee


Kaelakee: kollane tiigrisilm


Kaelakee: ingli tiivad, tšakra


Supitaldrikud 4 tk


Skulptuur


Taro kaardid: Thelema Tarot (ainult kaardid)



NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.



Lehed ( 2 / 2 ): « Eelmised1 2

Seotud postitused