Rooside kinkimine: romantika ja tunded kingituses

Roosid on olnud läbi aegade armastuse ja romantika sümbolid. Vanad kreeklased ja roomlased pidasid roose jumalate lilledeks ning neid seostati armastuse, ilu ja kirglikkusega. Neid kasutati paljudes rituaalides ja pidustustel. Egiptuses on leitud roose kuninglikest hauakambritest, mis viitab nende tähtsusele ka selles tsivilisatsioonis.

Keskajal sai roosidest ka kristluse sümbol. Neid seostati Jeesuse veretilgaga. Roosaknad kirikutes on üks selle ajastu jälg.
Roose peetakse kõige elegantsemateks lilledeks maailmas. Tänu oma erilisele õiele, rikkalikele värvidele ja meeldivale lõhnale, on roosidest saanud kõige populaarseim kingitus, mida kinkida erinevateks sündmusteks ja tundelistel hetkedel.

Roosid on tuntud ka kui armastuse keel, mis võimaldab inimestel tundeid väljendada, selleks sõnu kasutamata. Roosid sümboliseerivad kirge, romantikat ja kiindumust. Roosid on väga tähendusrikkad lilled, edastades sügavaid tundeid ja emotsioone.

Rooside tähendus varieerub vastavalt nende värvile:

Punased roosid sümboliseerivad klassikaliselt kirglikku armastust, romantikat ja sügavaid emotsioone;
Roosad roosid võivad tähendada väga erinevaid asju, sõltuvalt nende värvitoonist. Heleroosad toonid väljendavad tänulikkust ja tunnustust, samas tumedamad toonid väljendavad pühendumist ja armastust. Olenemata värvitoonist sümboliseerivad roosad roosid kiindumust.

Valged roosid sümboliseerivad puhtust, süütust ja uut algust. Neid kingitakse sageli pulmadeks või sünnipäevadel. Valgeid roose sobib kinkida ka kaastundeavalduseks.

Kollased roosid sümboliseerivad sõprust ja rõõmu. Kollased roosid sobivad suurepäraselt kinkimiseks sõpradele, kolleegidele või tuttavatele.

Oranžid roosid sümboliseerivad entusiasmi ja energiat. Suurepärane kingitus partnerile kinkimiseks, kui suhe on alles algusjärgus.

Lillad roosid sümboliseerivad armastust esimesest silmapilgust ja võlu. Väljendavad ka austust ja imetlust. Neid sobib kinkida kolleegidele, ülemustele jne.
Roose sobib kinkida praktiliselt igaks sündmuseks, selleks tuleb ainult valida õige õite värv. Roose on hea kinkida ka siis, kui soovid teisele inimesele anda edasi mõne varjatud sõnumi, näiteks esimesel kohtingul. Roose võib kinkida ka leinaavaldusena kaastunde väljendamiseks.

Rooside kinkimist võib pidada ka teatud määral kunstiks. Rooside kinkimisel tuleb jälgida mitmeid üksikasju.

Mida siis silmas pidada rooside kinkimisel?

1. Vali õige värv

Vali roosi värv alati vastavalt sellele, mida soovid väljendada.

2. Vali õige arv õisi

Ka rooside arvul on oluline tähendus. Üksik roos väljendab sügavat armastust, samas kimp roose väljendab erinevaid emotsioone, suurt kiindumust või austust. Roose tuleks kinkida paaritu arv.
Milliseid roose kinkida erinevateks sündmusteks?

Romantilised hetked

Punased roosid on kõige kindlam valik romantilisel kohtingul, kihlumisel ja kinkimisel erinevateks aastapäevadeks. Punased roosid väljendavad sügavat armastust ja pühendumist.

Sõpruse märgiks

Sõpradele kinkimiseks sobivad kõige paremini kollased ja roosad roosid. Need väljendaksid tänulikkust, kiindumust ja rõõmu sõpruse üle.

Sünnipäevaks ja tähtpäevaks

Tähtpäevadeks võiks kinkida roose, mille värv oleks saaja lemmikvärv. Kui see värv pole teada, siis võiks kinkida roosad või kollased roosid.
Kaastunde avaldamiseks

Kaastunde avaldamiseks sobivad valged roosid. Seeläbi avaldatakse kaastunnet ja toetust kaotuse üleelanud inimesele raskel hetkel.

Üllatused

Rooside kinkimine ei pea alati olema seotud mingi tähtpäevaga. Rooside kinkimine toob ellu rõõmu, naeratuse igapäevaellu. Sellistel puhkudel on hea kinkida roosasid või kollaseid roose.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Töö ja raha aastahoroskoop


Sobivus töökaaslasega


Karjäärihoroskoop


Padjakate 40 x 40 cm (4 tk)


Klaasskulptuur: roosid


Pealamp: Petzl Actik Core


LED küünlad (3 tk)


Padjakate 40 x 40 cm (2 tk)


Käevõru: turmaliin


Kaelakee: delfiin


Toidutermos: Thermos Stainless King


LampNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused