Miks on unenäod olulised?

Kõik inimesed näevad unenägusid. Katsete varal on tõestatud, et normaalne ööuni hõlmab isegi mitut unenäoperioodi. Enamik inimesi suudab hommikul meenutada vaid paari eredamat unenäokatket, väga harva nähakse selliseid unenägusid, mis hommikul ükskikasjadeni ja eredalt meenuvad. Sellised unenäod on aga harukordselt tähtsad. Nende kaudu suudab alateadvus selgitada inimese tegelikku sügavamat olemust.

Unenäod sorteerivad ja selgitavad sündmusi, mis päeva jooksul on juhtunud, aitavad lahti mõtestada päevasel ajal tekkinud tundeid ja mõtteid, selgitada sügavamaid läbielamisi, mida tavaelus püütakse maha salata ja peitu jätta. Unenäod on alateadvusega sideme hoidmiseks väga vajalikud, sest unenägudes suhtleb inimese mõistus tema hingega. Unenäod on alati salapärased, paeluvad, huvitavad, erutavad. Mõned unenäod on ka hirmutavad, mõned kuuluvad lausa ulmevaldkonda. Need on nagu film, ainult et enamikus unenägudes on inimene ise peategelane.
Unenäod aitavad vabaneda päeva jooksul kogetud ja kogunenud ärritusest, pingetest, frustratsioonist. Need pööravad tähelepanu päevastele probleemidele ja hirmudele, mida inimene endale tunnistada ei soovi. Nii on kergem ärkvel olles probleemidele toimivaid lahendusi leida. Sõnumid tulevad sügavalt alateadvusest, mõnikord on need nõuanded, soovitused, meeldetuletused ja mõnikord hoiatused tulevikusündmuste ja tervise halvenemise eest, mõnikord hoopis õnneelamusi tõotavad.

Unenäod aitavad teha õigeid valikuid, alateadvuslikult teab iga inimene õigeid lahendusi, aga ta ei usalda seda teadmist. Need, kellel on parem kontakt oma sisemise Minaga, saavad paremini elus hakkama. Mõned unenäod on meelelahutuslikud, elavdavad fantaasiat, on erutavad ja innustavad võimalustega mängima. Mõned on armastuseteemalised, täis kirge ja armuõnne. Unenäos võib kogeda mida iganes ja võib armatseda kellega tahes, siin päevased piirid ja tabud ei kehti, sest unenäod katkestavad sidemed tegelikkusega, kaob aeg ja ruum.
Kui inimene üldse und ei näe, muutub ta närviliseks, tekivad keskendumisraskused, vaevab hajameelsus, unustatakse palju, vaimselt ja füüsiliselt võidakse lausa haigeks jääda. Paljudel juhtudel kompenseeritakse seda liigse unistamise ja reaalsusest irdumisega. Unenäod on olemas, iga inimene kogeb neid ja mitte keegi ei näe kellegi teise unenägusid. Telepaatia võimaldab küll harvadel juhtudel näha kahel inimesel peaaegu sarnast unenägu.

Selgete unenägude kohta on tehtud mitmeid uuringuid, aga tegelikult on nende uurimine alles algusjärgus. Kõige paikapidavam fakt on, et unenäod aitavad säilitada vaimset ja hingelist tasakaalu. Unenägudes on salvestatud väärtuslik info, mis aitab mõista inimese tegelikku seisundit, näitab kas tundeelu on tasakaalus, kas vaimne tervis on korras, kas mõistus töötab. Unenäod näitavad midagi ka inimese motivatsiooni ja eesmärkide, iseloomu ja väärtushinnangute kohta. Kindlasti saab vihjeid neist ka tervise kohta. On ka prohvetlikke unenägusid, mis tulevikku ennustavad, aga neid näevad vaid vähesed. Enamasti elatakse oma päevast elu nagu enamik kaasinimesigi. Sisemaailm on aga igal inimesel individuaalne ja teistest täiesti erinev. Inimene õpib elu jooksul oma ürginstinkte alla suruma ja kaotab nii kontakti tegeliku iseendaga. Unenäod aitavad ennast leida, oma tõelist Mina ära tunda. Mida rikkalikum on inimese siseelu ja mida huvitavam tema isiksus, seda väljendusrikkamad on tema unenäod. Loominguliste ja loova natuuriga inimeste unenäod on lisaks ka värvilised.
Unenägudest saadakse sõnumeid alateadvuselt, aga kahjuks šifreeritud kujul. Unenägude sümbolid, pildid, sõnumid, kahemõttelised sõnamängud on keerulised lahti mõtestada. Unenägude keel ja sõnavara on igal inimesel erinev, see põhineb individuaalsusel ja subjektiivsetel kogemustel. Võib-olla polegi asi niivõrd selles, et inimene ei suuda unenägusid lõpuni mõista, pigem ei taha ega julge, sest ilmutada võib midagi sellist, mida endale ega teistele näidata ei tahagi. Nii püütakse neid sügavalt alateadvusest tulnud sõnumeid maha salata või ignoreerida. See on aga vastupandamatu ürgne jõud, mis sunnib alateadvust inimese teadvusse tungima ja mõistusele kättesaadavaks saama.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Aastahoroskoop (saatus ja otsused)


Aastahoroskoop - 214 lehekülge


Aastahoroskoop (saatus ja otsused)


Kaelakee: kollane tiigrisilm


Tassid (4 tk)


Unenäopüüdja


Padjakate 50 x 50 cm (4 tk)


Konstruktor: Roadster VM-01


Kausid (5 tk)


Kaelakee: labradoriit


Vihmavari: paabulind


Taro kaardid: The Language of Flowers (ainult kaardid)NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused