Meeste reproduktiivtervis: miks on abi otsimine endiselt tabu?

Sisuturundus

Tänapäeval kuuleme sageli naiste reproduktiivtervisest. Selliseid probleeme nagu viljatus ja libiido kadumine arutatakse sotsiaalvõrgustikes, neid jagavad isegi kõige häälekamad arvamusliidrid ning naisi julgustatakse otsima professionaalset abi. Vahepeal jääb meeste reproduktiivtervise teema sageli varju, paljud mehed eelistavad toetuse otsimise asemel vaikida ja kannatada. Alates erektsioonihäiretest kuni eesnäärmeprobleemide ja sugulisel teel levivate infektsioonideni hõlmab meeste reproduktiivtervis mitmesuguseid probleeme, mis võivad mõjutada füüsilist ja emotsionaalset heaolu. 

Kas sellest rääkimine on ikka veel tabu?

Pole saladus, et meeste eneseväljenduse kujunemisel mängivad olulist rolli ühiskonna normid ja ootused mehelikkuse suhtes. Juba varasest noorusest peale tugevaks koolitatud mehed ei taha näidata oma haavatavust ega tunnistada, et neil on raskusi. Kahjuks on terviseprobleemidel laialt levinud stigmad ja probleemide endas hoidmine võib viia destruktiivsete mõtete, usaldamatuse ja raskete kogemusteni.

Kui mehed avavad oma tundeid, kardavad nad tavaliselt, et neid naeruvääristatakse või välditakse. On tõeline häbi, kui te häbenete isegi oma partnerile rääkida, kui teil on probleem. Näiteks võivad vastassugupoole esindajad mõjutada negatiivselt meeste vaimset ja emotsionaalset tervist, isegi kui nad süütult naeruvääristavad meest lühikese seksuaalvahekorra pärast. 

Kas ühiskonnas on piisavalt teadlikkust?

Võib-olla olete märganud, et meeste reproduktiivtervise kontrollimise kutsed on tavaliselt välja pandud kaupluste avalikesse tualettruumidesse, kus neile pööratakse harva tähelepanu. Meestel oleks ilmselt ebamugav näha sellist silti kuskil linnas, kuid just see näitab, et avalikkusel puudub teadlikkus ja haridus nende meeste terviseprobleemidest. 

Kuidas aidata mehel hoolitseda oma reproduktiivtervise eest?

Kahjuks ei mõista paljud mehed, et neil on olemas kõik vahendid, mida nad vajavad selliste probleemide, nagu erektsioonihäired, seksuaalsoovi puudumine jne, ületamiseks. Need probleemid ei nõua kõigepealt sugulaste või tervishoiutöötajate poole pöördumist. Yesyes.ee hoolitseb ka meeste reproduktiivtervise eest, pakkudes tooteid, mis võivad potentsiaalselt erektsiooni parandada – leia erektsiooni jaoks mõeldud kreemid ja geelid yesyes.ee e-poest.

Selleks, et edendada teadlikkust, haridust ja toetust meeste reproduktiivtervisele, peame tõstatama selle teema ja julgustama mehi seadma oma tervist esikohale. Tõsisemate probleemide, näiteks viljatuse või sugulisel teel levivate haiguste puhul julgustab see inimesi otsima viivitamatult abi, mida mehed väärivad sama palju kui naised.

Olgem vabad ühiskondlikest tõekspidamistest

Hirm nende küsimuste arutamise ja ausa käsitlemise ees on endiselt peamine takistus meeste ja nende vajamineva hoolduse vahel. Meeste jaoks on oluline mõista, et reproduktiivtervisega seotud probleemidega tegelemine ei ole märk nõrkusest, vaid tugevusest ja enesehooldusest. Avatud vestlus tervishoiutöötajaga ja regulaarne kontroll võivad parandada teie elukvaliteeti, teie suhteid partneriga ja teie üldist heaolu. 

Seega saavad nii mehed kui ka naised anda olulise panuse avatuse, hariduse ja meeste toetamise kultuuri edendamisse, vaidlustades norme ja murdes tabusid. Lõppkokkuvõttes hõlbustab selline avatuse kultuur meestel vajaliku abi otsimist ja täisväärtusliku elu elamist.

Seotud postitused