Ruunid ja puud

Šamaanide arvates omavad inimesed loomulikku sarnasust puudega. Inimese juured on peas ja mõtlemises kinni, aga käed-jalad on sarnased oksaharudega.

Puud etendavad tähtsat osa keskkonna säilimises, sest hoiavad atmosfääris süsiniku ja hapniku tasakaalu. Sarnaselt puule sünnib inimene “seemnest”, saab toidu maalt ja energia päikeselt. Inimene kasvab, “õitseb”, areneb ja hääbub nagu puu, puude iga on vaid pikem. Puu seisab rahulikult ja ootab oma saatust, aga inimene tegutseb ja liigub, selles on erinevus.
Puud aitavad aru saada ka ruunide sügavamast tähendusest. Erinevate puude energia vastab kindlale ruunile. Futark ehk ruunitähestik koosneb 24-st tähemärgist, mida kasutati rituaalides. See on maagiliste märkide ning sümbolite kogum nagu Hiina heksagrammid või Taro kaardid. Andmeid nende kasutamise kohta on leitud Gröönimaast Jugoslaaviani, aga kõige rohkem Skandinaaviamaadest. Neid kasutasid ka vanad eestlased. Nimevariante on märkidel mitmeid. Skandinaavia keeltest tõlgituna tähendab “run” saladust. Tegelik tekkelugu on pisut segane, ilmselt tulenevad märgid mingist varem kasutusel olnud tähestikust. Seos puudega tuleneb sellest, et vanad kultuurid elasid loodusega rohkem kooskõlas, puid samastati elusolenditega.
UR (URUZ, tähendus JÕUD, MEHELIKKUS, NAISELIKKUS, tähestikus “U”) – ARUKASK

Arukask on sihvakas ja peen puu. Teda leidub palju põhjamaades ja parasvöötmes. Sõna kask tähendab “ere” või “erendav”, see ei viita mitte üksnes puu tüvele, vaid ka sisemusele. Kase pehmest puidust tehti hälle, sest kasel on hea kaitseenergia ja ta sümboliseerib puhtust, selgust, uut algust. Hõbevalge koor (kasetoht) viitab kavatsuste puhtusele. Nii nagu ruun UR, sümboliseerib ka kask uusi algatusi, energia juurdevoolu, on seotud värskuse ja uuenemisega. Näitab vajadust vabaneda asjadest, mis on oma otstarbe täitnud ja mis segavad edasiliikumist. Arukask võib teenida truu abilisena hingerännakutes, et hing püsiks õigel teel. Mingi asja lõpetamine on vaid väike osa üldises arengus. Uus elu ja uus vorm on vanast alati parem. Märgi hoiatus on, et “sattudes sügavasse vette, tuleb õppida sukelduma”.
TEIWAS (TYR, TERS, tähendus VÕITLEJA ENERGIA, tähestikus „T”) – LAUKAPUU, ASTELPÕÕSAS

Tihedal ja okkalisel laukapuul on mustad marjad, mis valmivad pärast esimesi külmi. Neist valmistatakse džinni, mis on soojendava mõjuga. Sellest puust valmistati karjusekeppe ja valitsussauasid, et end kaitsta või valitseda. Laukapuu annab julgust ja jõudu olukorra säilitamiseks, mehisust võidelda ootamatustega. Kaitseb vaenulike mõjude eest, suurendab kannatlikkust paremate olude ootel. Sümboliseerib seesmist võitlust iseenda madalama minaga. Sõjamehed maalisid sageli selle märgi oma kilbile ja kasutati ka odavarte tegemiseks. Hoiatab läbimõtlemata ja valesti ajastatud tegevuse eest. Kas muretseda tulemuse pärast või keskenduda ülesandele, need vastused on enda sees. Igihaljas puu, mille lehed on suvel pehmed, talvel muutuvad jäigaks, kattuvad okastega, mille abil taim end loomade vastu kaitseb. Seostub elujõu, mehisuse, lõpliku võiduga kurjuse üle, tugevdab mehelikku energiat ja loomisvõimet. Energia on agressiivne, soodustab otsustavat tegutsemist, annab jõudu elada olevikus, näha asju nii nagu need on. Annab võime õppida käesolevast hetkest.
ASS (ANSUZ, ANUZ, tähendus MÄRGUANNE, KULLER, tähestikus “A”) – SAAR

Saar sümboliseerib oma võimsate juurte ja okstega kosmilise energiaga puud. Aitab aru saada kõiksusest, varjatud seostest, ühendab sisemist ja välist, aitab “juurduda” reaalsesse pinnasesse, õpetab õigesti suhtuma maisesse maailma. Mediteerimine saarepuu all aitab rahustada mõistust, tervendab vastuvõtuvõimet. Tugev ja vastupidav puit sümboliseerib vastupidavust ja järjepidevust, soodustab perekondlikku ühtsust. Nõuab tähelepanelikkust igasuguste kohtumiste ajal. Märguanne võib tulla mingi kingi, saadetise või isegi hoiatusena. Kui olukord tundub väljakannatamatu, siis see on vajalik, sest vana “kaev” peab saama puhtaks.Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast e-poe reklaami...

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Karma analüüs


Töö ja raha horoskoop üheks kuuks


Karma analüüs


Kaelakee: kaljukitse tähtkuju


Seinakaunistus: lõvi


Taro kaardid: Gods and Titans Oracle (koos raamatuga)


Seinapilt lõuendil või kapal: Tuhala nõiakaev


LED küünlad (3 tk)


Taro kaardid: Golden Magic Lenormand Oracle (ainult kaardid)


Kaelakee: jäära tähtkuju


Käevõru: päikesekivi


Lamborghini ReventonLehed ( 1 / 5 ): 1 23 ... 5Järgmised »

Seotud postitused